Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pre neki dan ja pogledam u pasos i vidim da je istekao. Sta je tu je, i pasosu vreme prolazi, je l` tako? Odem da se raspitam sta mi treba od onih tevabija da izvadim nov pasos, kad li saznam da su tu i neki biometrijski podaci.

Ja znam da nekoliko sluzbenica radi na pasosima, pa me cisto zanima sta ce one da mi mere i da upisu kao biometrijske podatke?

A sta mere zenama, kad smo vec kod toga?

lollollol

8)
Čini mi se da ti treba oko 2200 din. za obrazac i taksu ,skeniraju ti otiske prstiju,svojeručni potpis i čekaš 30dana.
Pre neki dan ja pogledam u pasos i vidim da je istekao. Sta je tu je, i pasosu vreme prolazi, je l` tako? Odem da se raspitam sta mi treba od onih tevabija da izvadim nov pasos, kad li saznam da su tu i neki biometrijski podaci.

Ja znam da nekoliko sluzbenica radi na pasosima, pa me cisto zanima sta ce one da mi mere i da upisu kao biometrijske podatke?

Hahahahaha.....e Tiko, slatko me nasmeja Smile ... blesav si
skrozzzzzzzz.......... :D Smile 8) wink
I mene je nasmejao. Pasoši sa biometrijskim podacima se još uvek ne izdaju a najavljeni su tek za oktobar (koliko ja poznajem muriju, neće biti ni tada). To mi govori da sam bio u pravu kad sam tvrdio da neki ovdI ni pasoš nemaju a sve najbolje znaju o EU i drugim zemljama. Nekako su mi simpatičniji tinejdžeri koji se hvale izmišljenim ljubavnim podvizima od ovih što izigravaju biznismene i svetske putnike, ljude koji sve o svemu znaju a u stvari im je internet jedini prozor u svet a komp. najskuplja stvar koju su u životu imali...
lollollol
Ti si uporan u nastojanjima da ostanes lelemud. lollollol

8)
I mene je nasmejao. Pasoši sa biometrijskim podacima se još uvek ne izdaju a najavljeni su tek za oktobar (koliko ja poznajem muriju, neće biti ni tada). To mi govori da sam bio u pravu kad sam tvrdio da neki ovdI ni pasoš nemaju a sve najbolje znaju o EU i drugim zemljama. Nekako su mi simpatičniji tinejdžeri koji se hvale izmišljenim ljubavnim podvizima od ovih što izigravaju biznismene i svetske putnike, ljude koji sve o svemu znaju a u stvari im je internet jedini prozor u svet a komp. najskuplja stvar koju su u životu imali...
lollollol

Prvi pasoši u avgustu

Posle 90 godina naši građani će dobiti srpsku putnu ispravu, jednu od najmodernijih u svetu
Prijem zahteva za izdavanje novog biometrijskog pasoša srpskim državljanima koji žive na teritoriji naše zemlje počeće u ponedeljak 7. jula ove godine. Ovo praktično znači da će se prvi pasoši naći u rukama građana najkasnije 7. avgusta, jer 30 dana iznosi rok za njegovo izdavanje.U diplomatskim i konzularnim predstavništvima ova procedura počeće 1. oktobra ove godine, a rok za izdavanje je 60 dana.

Prilikom podnošenja zahteva za izdavanje biometrijskog pasoša policijskoj upravi ili stanici prema mestu prebivališta, treba dostaviti izvod iz matične knjige rođenih koji nije stariji od šest meseci, državljanstvo takođe ne starije od pola godine, fotografiju pet puta pet centimetara sa belom pozadinom, staru putnu ispravu na uvid, ličnu kartu ili drugu ispravu iz koje se može da se utvrdiidentitet i dokaz o uplati takse.

Danijela Vukosavljević
[objavljeno: 05/07/2008]

Ovo je objavila "politika" pre desetak dana. Jesi li Ti o svemu sto kuckas obavesten kao o ovim pasosima?
A mogu li ja nekako da izvadim obican pasos bez tih otisaka prstiju i ostalih tevabija? cry
Mozes, iz dzepa.... (ako ga vec posedujes). lollollol
iz svog ili iz tuđeg džepa?..........................Smile))
Ovo je objavila "politika" pre desetak dana. Jesi li Ti o svemu sto kuckas obavesten kao o ovim pasosima?

Jel ti veruješ "Politici" ili meni? Javi mi kad čuješ da je neko izvadio novi pasoš...
"Politici ne verujem mnogo, a Tebi ne verujem uopste... lollollol

Ne znam kako je sa pasosima, ali kako tece procedura izdavanja "biometrijskih" licnih karata ljudi su izracunali da ce zamena postojecih novim licnim kartama da potraje 20-30 godina...... lollollol
a na koji broj da ti javi?..............................Smile))

Jel ti veruješ "Politici" ili meni? Javi mi kad čuješ da je neko izvadio novi pasoš...

Ovo je informacija sa sajta MUP Srbije:

НОВИ - БИОМЕТРИЈСКИ ПАСОШИ

У складу са чланом 7. и чланом 8. Правилника о путним исправама (''Сл. гласник РС'' бр.54/08 од 23.05.2008. годинеWink, са пријемом захтева за издавање путних исправа према овом Правилнику као и по закону о путним исправама (''Сл. гласник РС'' бр. 90/2007 од 01.10.2007. годинеWinkотпочело се дана 07.07.2008. године.

За издавање пасоша потребно је:

- лична карта или друга исправа из које се може утврдити идентитет;
- уверење о држављанству само код првог издавања путне исправе по одредбама овог Закона - на увид
- друге јавне исправе којима се доказују подаци из захтева;
- може се приложити и фотографија величине 50х50мм ( "an face", на белој позадини, која верно приказује његов лик и испуњава све Законом прописане условеWink;
- прилаже се и путна исправа чији рок важења је истекао или која не може служити својој намени;
- доказ о уплати: за цену обрасца пасоша 2.000,00 динара на жиро-рачун Народне банке Србије - Завода за израду новчаница и кованог новца број 980-333-07 са позивом на број 07007965;
- такса на поднесак, у износу од 170,00 динара на жиро рачун републичке административне таксе број 840-742221843-57.
Напомена: упоредо са издавањем путне исправе на новом обрасцу, грађанима ће још један период моћи да се издају путне исправе на старом обрасцу - ''плави пасоши'', након чега ће се прећи на издавање путне исправе на новом обрасцу.
a na koji broj da ti javi?..............................Smile))

ev rek'o ti BR na koji broj Tongue
el na ovI

54/08 23.05.2008. 90/2007 01.10.2007.07.07.2008 50х50 2.000,00 980-333-07 07007965 170,00 840-742221843-57.

ma ko ga ebe, viš da je negdI u inostranstvu, neću ni da ga zovem..................................Smile))
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 11:55 am.