Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Praksa 6#

Primicao se kraj radnom vremenu i Jagoda je pocela da riba pod(sto joj je svaki dan bio zadatak) a ja da zakljucujem ugovore koje sam trebao da zakljucim vec odavno ali zbog dragog Marka sam odlozio taj posao za sutra!
Marko je sedeo sa svojim drugovima iz razreda i slatko se smesio.
"Ajde momci i vi se spremajte,za danas je gotovo".-rekao sam malo povisenim glasom posto sam bio na drugom kraju prostorije.
"Smo pokupite sve za sobom ,nemoj da neko nesto zaboravi!A ti Marko dodji vamo"!-rekoh i podigoh pogled prema njemu.Kao da se trgao i naglo ustao.
Krenuo je ka meni veselim korakom i u dva skoka je bio pored mog stola sa svijom lepom spravom tacno u visinio stola koja mu se ocrtavala u farmerkama.Zavoleo sam njegov kurac...imao sam osecaj kao da je moj!Znao sam da nasem druzenju nije kraj i jedva sam cekao sledecu sredu iako je i dalje bio pored mene...vcec sam imao osecaj da mi nedostaje.To osecanje mi je cak i malo zasmetalo jer .....ako mi ovaj mali zaludi glavi......sjebao sam se!A ne bi se cudio jer su mi se desavale slicne stvari sa zenama samo sto je strast za mene ovde puno puno veca!
"Recite majstor Mico"-poniznim glasom prozbori.
"Pa evo ovako"-pogledah iza njegovih ledja da bi se uverio da niko nije u blizini i slucajno ne slusa .
" Ja cu da ti skinem jedan dan od ovoga sto dugujes,tako da ti danas racunam kao dva dana!Nadam se da si zadovol;jan a za ostalih 10 dana cemo da vidimo,nemoj samo da se nerviras nego otidji kuci i reci ocu da si danas najvise radio od svih i da sam ti ja dao dan kao zaslugu za naporan rad".Nasmesio sam se na celu ovu pricu koja je istinski zvucala jako sasavo s obzirom kakav napor je Marko ulozio da bi dobio taj dan.
Marko se takodje nasmejao posto ji i njmu ovo zvucalo smsno kada pomisli na pravu situaciju u kojoj smo bili pre nepuni sat.
"Hvala majstor Mico,hvala puno.Nada se da cu i ostale dane tako lako zaraditi"-rece to sa dozom cinizma koji je ustvari bio pozitivan i mogao je da se koristi samo u ovakvim izvanrednim situacijama za celo covecanstvo.
"Verujem da hoces Marko"-rekoh takodje sa istom tom dozom saljivog cinizma.
Oboje se nasmesismo po poslednji put i on krenu od stola.Pogledah ga u guzicu i ne mogavsi da skinem pogled sa nje ustadoh i ja za njim i krenuh ka ostalim ucenicima.
Na pola puta bila ja Jagoda koja je uzurbano ribala salon i posto je zavrsila pod presla je na vozila.
"Stani Jagoda.Imamo jos pola sata tako da prepusti momcima da prebrisu kola ti dodji da mi pomognes da sredim ugovore jer nisam stigao".-rekoh dok sam hodao prema ucenicima.
"Ajde momci krpe u ruke i imamo jos pola sata da prebrisete kola i moramo da zatvorimo sad ce 17 sati"-Cim to rekoh Marko prvi skoci i uzme jelensku kozu.Za njim i ostali vidno razocarani sto moraju nesto da rade!
"Ajde ajde momci nemojte da se teglite nego ribanjac...mislim da ne trazim puno od vas i nisam nikakav Hitler!!Zar ne?"-upitah
"Niste Hitler Majstor Mico....Eee da su svi nasi profesori kao viiii!!"-rece Dejan ,najgrlatiji i najvazniji(bar je bio ubedjen u to-krivo)."Ziveli bi u raju i ne bi se morali nervirati u skoli...sa vama sve moze da se dogovori...daleko Ste vi od Hitlera!!"HAhahahahahahahahahaha"-svi u glas se nasmejasmo.Iz takvih i slicnih situacija Dejan je ispadao najpametniji i najvazniji.Vidim da mu je to hranilo ego...nekaga...mlada je i treba da se pumpa ako moze jer vecina ne moze ni to kao jadni Atila koji je bio crna ovca razreda i jedva da su pricali sa njim.....bas kada moraju i kada ima nesto treba od njega.Tinejdzerska okrutnost je najjaca ja mislim od svih okrutnosti.
Ali kada razmislih o tome sto je rekao Dejan u trnutku mi se ucini kako sam grozan i to:"Kako sa mnom moze sve da se dogovori" ako das guzicu ili kurac ,onda moze.
Osetio sam se stvarno kao Hitler u tom trenutku i spustih pogled dok su se oni jos smejali.Prekinuh ih i rekoh malo ozbiljnijim glasom:"Ajde ajde dosta je bilo zajebancije nego krpe u rucice i krenite sad ce pet sati"!!!Bespogovorno su me poslusali i svako uze jedna kola da riba ,taman ih je i bilo cetri.Dve nove Astre ,jedna Vektra i jadna Omega!Krenuh prema svom stolu i namerno prodjoh pored Marka koji je ribao Vektru(odmah je uzeo najbolja kola kao da gvori telom:"Ja i ti cemo se voziti obalama Jadrana i ljubiti se sa otvorenim prozorima dok lagano svira R'N'B"!Mogao sam da vidim pozudu u njegovim ocima i vidno mu nije bilo dosta sex-a samnom jer on nije dostigaoi vrhuinac i verujem da ga je to nerviralo kao sto bi svakog nerviralo da posle tako necega ostane punih jaja.
Dok sam prolazio pored njega neprimetno mi gurnu nesto u zadnji dzep farmerica.Praveci se da nisam primetio nastavih prema stolu i sedoh.Jagoda je vec bila za stolom nagnuta i gledala u gomilu papira.
"Jao Micooo!!ovde bas ima posla.Viu niste nista uradili sa ovim danas"?-rece razocarano kao da zna da ce taj deo posla pasti na njena pleca.
"Nisam stigao nikako Jagoda,vidis da sam se mucio sa malim dugo dole u radionici"-rekoh to tako kao da ona zna sta smo radili ali nikako nije mogla da dokuci ni mrvicu istine.Opet mi je bilo smesno to sto sam rekao i napravih se lud.
"Ajde ti lepo to ponesi kuci i sutra mi donesi to zavrseno,molim te.Skrtatices i sebi i meni muke a mora da se to uradi do sutra".-rekoh ni ne podigavsi pogled jer me je malo bilo i sramota....isto tako sam i ja mogao odneti kuci ugovore i zavrsiti to do sutra...ali mrzelo me je ...iskreno.
Jagoda pokupi papire sa stola i stavi ih u torbu ni ne tako ljuto kao sto sam ocekivao.Samo je rekla:"U redu majstor Mico".
"Ja onda idem,nemam sta vise da trazim ovde,ne"?-upita Jagoda
"Idi samo i zavrsi to molim te"-rekoh
"Ne brinite nista,nije to ni tako puno.....saticak i gotovo....Dovidjenja majstore-rece i krenu prema vratima osvrcuci se da bi se javila svim ucenicima.
"caoste klinci,vidimo se sledece Srede onda"!!!-rece Jagoda
Svi u glas:"Cao Jagodaaa"!!!!
Kada je zatvorila vrata istog momenta BAM u glavi-Dzep!
Nagnuh se u jednu stranu sedeci i zavukoh ruku u zadnji dzep.Izvikao sam ruku i u njoj je bio papiric sa imenom "Marko" i brojem mobilnog telefona.Obuze me nevidjenja sreca.Imao sam broj!Mogao sam da ga okrenem bilo kada u buducnosti ostanem sam u stanu.Nevidjeno sam bio sretan ...kao tinejdzer!!

Nastavice se.............
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:16 am.