Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Srbija je zemlja veoma inteligentnih ljudi i jedina zemlja koja je sopstvenu inteligenciju upotrebila protiv same sebe, kroz jednu je**nu narodnu poslovicu, sa kojom se dicimo, a trebalo bi da nas je sramota...

"pametniji popusta"

Kakav je Vas pogled na sve ovo...? Iz prilozenog se ne bi moglo reci da bas napredujemo zato sto je to tako.
Slazem se. Pametniji ne treba da popusta jer bi onda budale zavladale svetom. Mada kad pogledam ko vlada svetom...? Smile
Volim svoje i postujem tudje.
"pametniji popusta" je, po meni, jedini recept za srbiju u ovim okolnostima... jedino sto bi trebalo naci pravu mjeru i to modifikovati u "pametniji pametno popusta"...
zaista, tvrdoglavost, inat i neka iracionalna ponasanja su nam malo lijepog donijeli krajem proslog i pocetkom novog vijeka...
a tu je i neizbjezna mitologija, nerealni apetiti, megalomanija koja nam se, kao po pravilu, uvijek obije o glavu...
uvijek ucimo na svojim greskama a nikad ne naucimo...
bacim malo pogled u susjedstvo pa vidim da daleko bolje prodju sa politikom pametnog popustanja, kalkulisanja i osmatranja...
uvijek ona dilema, politika Karadjordjas ili Milosa... ja sam za Milosevu politiku, za politiku nepismenog genija...
Srbija je zemlja veoma inteligentnih ljudi i jedina zemlja koja je sopstvenu inteligenciju upotrebila protiv same sebe, kroz jednu je**nu narodnu poslovicu, sa kojom se dicimo, a trebalo bi da nas je sramota...

"pametniji popusta"

Kakav je Vas pogled na sve ovo...? Iz prilozenog se ne bi moglo reci da bas napredujemo zato sto je to tako.

Sve zemlje su pune inteligentne ljudi.
``Pametniji popusta a magarac pati!`` je oblik te poslovice na madjarskom jeziku.

Mislim da Srbiju ne unistava ta poslovica, vec naprotiv prkos i sila.
Kriva moze biti evolutivno izabiranje nasilnog, jednoumnog i nedemokratskog partijskog kadra u socijalizmu i predispozicije nasledjene ostacim feudalnog drustva odranije. Sve se to nastavljalo odabirom najjacih (lopova) u devetdesetim.

Da kazem drugim recima, preorano zelmljiste prvo zabulja korov, visine 2 metara, pa tek za neko vreme ce se pojaviti trava koja za nekoliko godina potisne korov. Tek tada se javlja pokoje drvce ili zbunje a sume ce biti tek za sto godina.

Zato bi trebalo da oremo sto redje i nikako ne svakih 50 godina.
Srbija nije zemlja inteligentnih ljudi, Srbija je zemlja sasvim običnih ljudi. Kao i sve druge zemlje. Možda malo primitivnijih i neobrazovanijih od većine u Evropi. Svaki narod u svom mentalitetu ima pozitivnih i negativnih karakteristika pa tako i mi. Naš problem je kompleks o veličini. Prosečan Srbin ne poštuje ni jednu drugu naciju pa na kraju krajeva ni svoju. To je delimično iskazano i u tvom stavu, mi smo najpametniji, svi ostali su kese. Prosečan Srbin ne čita, uskih je interesovanja, ne govori strane jezike, često ne zna ni da se ponaša, vrlo često nestručan i za posao koji radi a misli da ni od koga nema šta da nauči. Stvarnost je sasvim drugačija. Nismo tu gde smo zato što smo pametni već zato što smo kurčeviti i arogantni, lažno ponosni, lažni vernici, lažne patriote. Znam da ne zvuči lepo i da se mnogima neće svideti ali samo se malo osvrnite oko sebe. Pameti, kulture i obrazovanosti je u ovoj zemlji tek po malo a pokvarenosti, laži, primitivizma i gluposti, koliko voliš...

``Pametniji popusta a magarac pati!`` je oblik te poslovice na madjarskom jeziku.

Kriva moze biti evolutivno izabiranje nasilnog, jednoumnog i nedemokratskog partijskog kadra u socijalizmu i predispozicije nasledjene ostacim feudalnog drustva odranije. Sve se to nastavljalo odabirom najjacih (lopova) u devetdesetim.

Da kazem drugim recima, preorano zelmljiste prvo zabulja korov, visine 2 metara, pa tek za neko vreme ce se pojaviti trava koja za nekoliko godina potisne korov. Tek tada se javlja pokoje drvce ili zbunje a sume ce biti tek za sto godina.

"Sve zemlje su pune inteligentnih ljudi" si mislio.
Postujem tvoju informisanost sto se tice inteligencije i u drugim zemljama. Niko ovde i ne kaze da nije tako, ali na tvoju zalost tema je Srbija i Srbi, a ne sveobuhvatna inteligencija naroda i narodnosti.

Ali da se vratimo temi...
"Ova nazalost istinita izreka potvrdjuje da svetom vladaju jaci, a ne pametniji. Generalno to znaci da ce do kraja zivota oni sa jacim bicepsom je**ti u mozak, a mi cemo samo moci da cutimo posto "sila Boga ne moli".
...ili ono sto roditelji cesto govore deci kako bi ih spremili za eventualne ceste poraze u zivotu".
nazalost, "zakon jaceg" je najstariji zakon koji je i danas na snazi i bice jos dugo, dugo...
nesto mislim da se nase trenutno stanje u kontekstu geostrateskih odnosa i ne razlikuje od onih u proslosti... a kad smo to mi bili respektabilni faktor??? ostavimo se epskih pjesama, mitologije i vjerovanja da smo boziji narod...
veoma cesto su nas kroz istoriju kinjili, eksploatisali i ponizavali... istorijske cinjenice su neumitne... kao i nase zablude...
To je delimično iskazano i u tvom stavu, mi smo najpametniji, svi ostali su kese.

Druze, nemoj da mesas moj stav sa svojim nije sportski...

U potpisu..."drugarica"
Srbija nije zemlja inteligentnih ljudi, Srbija je zemlja sasvim običnih ljudi. Kao i sve druge zemlje. Možda malo primitivnijih i neobrazovanijih od većine u Evropi. Svaki narod u svom mentalitetu ima pozitivnih i negativnih karakteristika pa tako i mi. Naš problem je kompleks o veličini. Prosečan Srbin ne poštuje ni jednu drugu naciju pa na kraju krajeva ni svoju. To je delimično iskazano i u tvom stavu, mi smo najpametniji, svi ostali su kese. Prosečan Srbin ne čita, uskih je interesovanja, ne govori strane jezike, često ne zna ni da se ponaša, vrlo često nestručan i za posao koji radi a misli da ni od koga nema šta da nauči. Stvarnost je sasvim drugačija. Nismo tu gde smo zato što smo pametni već zato što smo kurčeviti i arogantni, lažno ponosni, lažni vernici, lažne patriote. Znam da ne zvuči lepo i da se mnogima neće svideti ali samo se malo osvrnite oko sebe. Pameti, kulture i obrazovanosti je u ovoj zemlji tek po malo a pokvarenosti, laži, primitivizma i gluposti, koliko voliš...

svijet nije crno bijeli (ako ne mislimo samo na fudbal :D ), a istina je uvijek negdje na sredini... ipak, slozio bih se sa mnogim stvarima iz ovog posta... jako me nerviraju neke nase zablude i budalastine...
slavimo boj na kosovu - izgubili smo tu bitku, pretukli nas i potukli...
slavimo sremski front - bili smo topovska hrana i sluzili tudjim interesima
ponosni smo na solunski front - saveznici nas izabrali da pregazimo i ocistimo minska polja
vjerujemo u neka istorijska prijateljstva i pjevamo "ladju francusku" a saveznici, poslije albanske golgote, prvo utovarali konje na ladje...
o skorasnjim dogadjajima da i ne pricamo...
kao da imamo neku jako izrazenu, mazohisticku crtu...
ili, kao sto rece pokojni jovan raskovic, srbi su LUD narod...

"Sve zemlje su pune inteligentnih ljudi" si mislio.
Postujem tvoju informisanost sto se tice inteligencije i u drugim zemljama. Niko ovde i ne kaze da nije tako, ali na tvoju zalost tema je Srbija i Srbi, a ne sveobuhvatna inteligencija naroda i narodnosti.

Ali da se vratimo temi...
"Ova nazalost istinita izreka potvrdjuje da svetom vladaju jaci, a ne pametniji. Generalno to znaci da ce do kraja zivota oni sa jacim bicepsom je**ti u mozak, a mi cemo samo moci da cutimo posto "sila Boga ne moli".
...ili ono sto roditelji cesto govore deci kako bi ih spremili za eventualne ceste poraze u zivotu".

Nisam hteo biti grub pa sam fino opisao ono sto je brod hteo reci.
Ako ne poznajes strance, nemas prema cemu da uporedjujes.
Srbija ni u cemu nije posebnija ni od jednog drugog naroda.
Nije ni ugrozenija.
Kakvo kurcenje kakvi bakraci, o cemu vi to ? Vrsite napad na Srbe, samo zato sto pise da smo inteligentan narod. Pa naravno da smo inteligencija i zato nas niko i ne voli. Ali to nije tema...alo...!
Porediti strance i Srbiju to ti je kao da si uporedio nebo i zemlju. Razlikujemo se po mnogo cemu. Poznajem ih bolje nego ti, budi siguran u to. Imaju oni moc o cemu ova izreka i govori, ali nemaju duha, nemaju inteligenciju, nemaju slifa...samo su jedno mrtvo puvalo, koje radi i danju i nocu i jedva ceka petak da moze da ode u kafanu da loce. To su ti stranci kako ovi tako i oni..
..a mi smo ti Srbi .."kurceviti, arogantni, lazno ponosni, losi vernici" koji nemaju moc, ali imaju duha, inteligenciju, slifa i imaju cime da se dice. Zato i jesam protiv izdaje i dupelizaca gorima od sebe. Znam sta pricam i niko mi to ne moze osporiti.
Zasto bi mi nekoga postovali kad niko nepostuje ni nas. Zasto uvek mi prvi moramo da povedemo kolo. Zasto da pristanemo na ucenu i na izdajnistvo. ? Da bi usli u evropu..
.Jadno je to casna rec...
ja, takodje, nisam za beskonacna popustanja i pristajanja na providne ucjene... odbio bih i clanstvo u EU, ne iz ideoloskih nego iz pragmaticnih razloga...
Kakvo kurcenje kakvi bakraci, o cemu vi to ? Vrsite napad na Srbe, samo zato sto pise da smo inteligentan narod. Pa naravno da smo inteligencija i zato nas niko i ne voli. Ali to nije tema...alo...!

Zasto bi mi nekoga postovali kad niko nepostuje ni nas. Zasto uvek mi prvi moramo da povedemo kolo. Zasto da pristanemo na ucenu i na izdajnistvo. ? Da bi usli u evropu..

1. Nije kurcenje vec odgovor na tvoj prepotentni post, u stilu koji i ti razumes.

2. Prvo pokazuj da postujes druge, pa ce te postovati.

Bolesno je kompleksno postaviti se na visinu i cekati prvo da se onaj drugi povije. Ponasaj se odmereno, budi kulturan, fin i svi ce te postovati.

Desila se neka izdaja nedavno?

I koliko vidim, niko nije napadao Srbe. Treba ostaviti lazni patriotizam. Oni koji kritikuju, nisu neprijatelji, kao sto ni prijatelj nije neprijtelj ako ukaze na tvoje greske. To je pokazivanje moguceg puta nabolje.
Naravno za to treba i dobra namera da se prihvati.
Porediti strance i Srbiju to ti je kao da si uporedio nebo i zemlju. Razlikujemo se po mnogo cemu. Poznajem ih bolje nego ti, budi siguran u to. Imaju oni moc o cemu ova izreka i govori, ali nemaju duha, nemaju inteligenciju, nemaju slifa...samo su jedno mrtvo puvalo, koje radi i danju i nocu i jedva ceka petak da moze da ode u kafanu da loce. To su ti stranci kako ovi tako i oni..
..a mi smo ti Srbi .."kurceviti, arogantni, lazno ponosni, losi vernici" koji nemaju moc, ali imaju duha, inteligenciju, slifa i imaju cime da se dice. Zato i jesam protiv izdaje i dupelizaca gorima od sebe. Znam sta pricam i niko mi to ne moze osporiti.

Pozdrav tebi Danijela,TURBO-FOLKASICE!!!
Ti se bas napisa na ovom forumu. Preko hiljadu postova za 4.mjeseca,i kako vrijeme prolazi,ja moram povuci svoju konstataciju,jer te vise ne vidim kao neku zensku u gumenim cizmama i haljini sto se spajaju na koljenima.

Razlog tome je sto si otvorila ovu temu,gdje stvarno ima kvalitetnih postova,osim tvojih.

Prostacish, ne samo na ovoj,nego i na drugim temama. Cak pozivas ljude da te ljube u smrdljivi supak, sto muskarcima i nije gadljivo ako zenskoj ne smrdi iz usta,ali iz tvojih usta ne da smrdi,nego bazdi na uzegli vonj tako da se covjek mora upitati,jel' tvoj supak na glavi a usta na guzici???
Izjava dana........

Jesmo mi stado ovaca koje ne zna kud ide jer nemamo

ovna predvornika!
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 11:20 pm.