Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

SLIKAJTE SE DEVOJKE POKAZITE DA STE ZGODNE :BLIC NEUJEDA
Jel ti bilo kad das neki komentar duzi od pola recenice...? Ne,ne smeta mi ,ali sta je svrha toga? Ako nesto imas da kazes ,kazi ...jasno i ragovetno. Smisleno.
Da malo bolje citas, mozda bi procitao viseSmile
Pa, ne pratim bas tvoj lik i delo ,ali zapazam ponekad,iskljucivo krajnje jednostavne komentare...pitam se samo,kako te ne mrzi,mada bih se slozio i sa ocenom da to nije moja stvar... Smile
Ako ne pratis, onda ne sudiSmile
" DA LI DEVOJKE VOLE DA SE SLIKAJU I ZASTO SE STIDETI SVOG TELA KAD JE ZENSKO TELO SVAKO SAVRSENO"
Nije sve za svacije oci.. Smile
Ok. izvinjavam se...prestacu...imam zanimljiviju lektiru od tvojih postova i komentara...nastavi kao i do sada...srecno
Neznam dali im smeta da se slikaju ali meni sigurno nesmeta da ih gledam , cak naprotiv godi mi verujte !!!
Nije sve za svacije oci.. Smile
Svako ljudsko telo je savrsenstvo slikaru - PHI- bozanska proporcija 1,618. To bi kao nosilac takvog nicka trebao da znas - naravno, ako si ikada bacio pogled na Skicu po Vitruviju Leonarda Da Vincija .
Ako ti to nije poznato, uzmi metar prilikom sledeceg tusiranja - izmeri rastojanje od vrha glave do poda, zatim taj broj podeli rastojanjem od pupka do poda - dobices gore naveden boldiran broj Smile.
Leonardo Da Vinci - Vitruvian Man

Zašto je proporcionalno prijatno oku posmatrača (mozgu), a disproporcionalno nije? Dokazano je da su ljudi koji imaju proporcionalne crte lica mnogo bolje prihvaćeni i poželjniji od onih koji baš nisu u skladu sa ovim magičnim brojem (1,618)...

Izraz "baby face" vezan je upravo za to jer su bebe uvek proporcionalno građene, pa je svako ko je zadržao taj mladalački "baby face" izgled uvek prijatniji oku.
Ali, što više starimo, sve se više "izobličavamo", neko više, neko manje...
Mr. Mix , mislim da je to sto ti podvodis pod "proporcija i disporoporcija" veoma individualno - the beauty is in the eye of the beholder. Zaista je svako genetski ispravno zdravo ljudsko bice u skladu sa tim brojem - pocev od globalnih do najsitnijih razmera na telu, kao i svaka biljka i zivotinja.. zbog toga ga i zovu "bozanska proporcija". Starenjem gubimo samo elasticnost misica i snagu skeleta da nama vidljivo nosi taj "bozanski dar" sa kojim smo rodjeni.
Slažem se ja sa tobom Iskra, nije to moje podvođenje, tako kaže nauka. Meni lično disproporcija može da bude privlačnija od proporcionalnog!
E u tom kontekstu onda svakako važi - the beauty is in the eye of the beholder.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:46 pm.