Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Poštovani posetioci foruma internet stranice UPOZNAVANJE.

Drago mi je što su moji tekstovi izazvali vašu pažnju.

Serijal pod naslovom KO TO TAMO PEVA je planiran je da bude namenski, da prezentujem kroz njega svoja analitička sagledavanja u vezi novog oblika ljudske komunikacije, kao što je internet. Izabrao sam ovu internet stranicu zbog njene izrazito obimne dnevne posećenosti i zbog velikog broja članova. Tako sagledavam uticaj interneta na komunikaciju među ljudima i socijalnopsihološku interaktivnost interneta.

Da ne pominjem posebno, da nastojim naći ženu za život koja traži čoveka za život.

Za mene je standardizovano da se otvori polemika na temu koja se javno izloži. Istovremeno, ja sam borac i branim svoje, a to je u ovom slučaju moj serijal pod naslovom KO TO TAMO PEVA (priznajem da sam ukrao slogan od Slobodana Šijana).
Vidim, da je to vama simpatično. Nema tu ni moje ni vaše ljutnje. Ko se ljuti neka bega sa interneta.
Vidim da i vaša reagovanja nisu uvredljiva, što je dobro. Tako bi trebalo i da ostane.
Vidim da ima cinika, što mi je drago, jer sam poštovalac teatra apsurda na srpskoj životnoj sceni.
Dosta više o meni. Pa neću da vam se otkrijem. To prepuštam ženi za život koja traži čoveka za život.

Sad otvaram novu temu pod naslovom ŠTA REĆI A NE SLAGATI. Još nisam odredio ni osnovu ni potku teme (ko poznaje tekstil razumeće), ali za početak neka bude svaštara.
Na ovaj serijal su svi dobrodošli. Ali da komunikacija bude pristojna.

Neka neko predloži šta bi bila crvena nit ovog serijala.
Što se tiče pojma "lupanje prazne slame" i to ima svju etiologiju, koja će biti jednom ovde objašnjenja. Neime, lupanje prazne slame nije tek tako beznačajna radnja.

Inače kovanica "crvena nit" potiče iz pomorskog prava, deo saobraćajnog prava (sve je zanat, samo je pravo nauka).
Naime, brodovi su se nekada u magli povezivali konopcima da se ne pogube u magli. Taj konopac je po pomorskim praviliam bio obojen crvenom bojom da bi se bolje video u magluštini. Eto odakle je nastao pojam "crvena nit".
Povezuje ih crvena nit.

Možda bi tema mogla biti zavisnost od interneta. Šta se gubi, a šta se dobija internetom. Da li inetrent ljude razdvaja ili ih spaja.
Da li su hakeri ljudi psihijatrijski normalni ili ne.
Da li na internetu treba ovoliko bizarnosti, ovoliko internet stranica za posredovanje u prostituciji, da li je prostitucija poželjna ili ne (pazi termin: komercijalna seksualna radnica), šta je makro, šta je internet provajder u takvoj situaciji. Da se razumemo, nisam lažni moralista, prostituciju posmatram kao viševekovnu socijalnopatološku kategoriju koja je oko nas, i ništa više.

Ja preferiram teme iz ovog perioda. Nisam retro tip (iako sam olinjali stari roker). Voleo bih da se o tome piše. Da se, za razliku od drugih foruma sa IT temama, ovde u internet unese duša, da vidimo gde je tu simbioza čoveka i mašine. Gde i kako se ljudi spajaju, kada se ne vide i kada se ne čuju. Neko je ovde napisao, mogu svašta da pišem, štiti me monitor. To mi se ne sviđa. To je paradigma ljudske otuđenosti, usamljenosti. Ajde da vidimo da nas internet zbliži, a ne da nas razdvoji. Da vidimo iskustva svih nas u komunikaciji putem interneta. Sigurno postoji dosta iskustava koja je lepo podeliti sa ostalima.
Primetio sam, da ima dosta redovnih učesnika ovog foruma (i ženskih i muških) koji su izrazito elokventni.

Čuvajmo privatnost. Ne odajmo identifikacione podatke ni svoje ni lica koja pominjemo iz iskustvenih spoznaja. Krađa identiteta je teško zlo sa nesagledivim posledicama (recimo, za neovlašćen promet novca platnim karticama).

Zbog toga, navalite na temu ŠTA REĆI A NE SLAGATI.

Prva/prvi ko pošalje komentar, dobija nagradu.

Srdačano vaš,
Gluvo Kuče.

Beograd,
9. septembar 2008. godine.-
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 7:11 am.