Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Najlepse na svetu ja davanje samog sebe...
...dati ljubav, dobru nameru ili rec.
Davati da nekom ulepsamo dan, davati da usrecimo i sebe...
Davati da bi nekog prihvatili i da bi nas prihvatili...

Nije lako davati. Neki tesko se otvaraju, tesko primaju a ipak im je potrebno da im pruzamo...
...opet, neki tako divno primaju da u nama generisu srecu koja nas dize do nebesa...

Desi se da nekome zelis preci preko bivsih gresaka, kada zelis biti covek i zelis pruziti ruku, pravis se kao da nista bitnog ranije nije bilo, jer nije ni bilo, pa veci smo valjda od sopstvenih i tudjih gresaka...
Ima li mizernije situacije kada nekome samo zelis pruziti neku svoju velicinu i dobru volju a odbiju te optuzbom da to radis iz licne koristi?
Ima li mizernijeg od toga kada zivotne povrede izgrade oko licnosti oklop sujete, kojma se pojedinac brani od svakog priblizavanja, bez izuzetaka?

Davati i izloziti se negativnim emocijama drugih ili ne davati i odustati od pozitivnih zracenja drugih? Pomoci ili ne?

Biti ili ne biti?
Pitali babu na samrti da li se zbog necega u zivotu kaje....
Ona im je odgovorila:
- U zivotu sam davala, davala i opet davala, ali mi je zao sto nisam i nudila!
pomozi onom ko tebi pomogne...
ili nemocnom kome je pomoc zaista potrebna...
i, nista vise...
ko tebe kamenom, ti njega...
ma, uzmi pushku... evil
pomozi onom ko tebi pomogne...
ili nemocnom kome je pomoc zaista potrebna...
i, nista vise...
ko tebe kamenom, ti njega...
ma, uzmi pushku... evil

Tztztztztz a koj je Tebe meni diro? roll
Davati da nekom ulepsamo dan, davati da usrecimo i sebe...
Davati da bi nekog prihvatili i da bi nas prihvatili...

Biti ili ne biti?

davala ne davala, umre se sve jedno.... zato biram davati, davati i samo davati, nije sapun ne trosi se lollollollollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Evo ja se prijavljujem ODMA SADA ODMA!!!!
izem ti tekmo, ko je taj loodak koji nema druga posla sem ovakve tekme da smislja?
:?
. . .
Ima li mizernije situacije kada nekome samo zelis pruziti neku svoju velicinu i dobru volju a odbiju te optuzbom da to radis iz licne koristi?
Ima li mizernijeg od toga kada zivotne povrede izgrade oko licnosti oklop sujete, kojma se pojedinac brani od svakog priblizavanja, bez izuzetaka?

Davati i izloziti se negativnim emocijama drugih ili ne davati i odustati od pozitivnih zracenja drugih? Pomoci ili ne?

Biti ili ne biti?

Da malo zakuvam?
Fjodor Mihajlovič jednom reče da je malo gorih stvari od toga kada podsetimo nekoga na njegove slabosti. (parafrazirano po sećanju)

Nije li gest kada se pređe preko svoje sujete, upravo čin podsećanja nekoga da nije prešao preko vlastite? Dovoljno za afektivnu reakciju? Jeste.

Postoje svega dva literarna (vredna pomena) pokušaja da se opiše idealan čovek. Don Kihot (Servantes) i Idiot (prethodno pomenuti Dostojevski).
U potonjem . . . Knez Miškin "savetuje" da se ljudima treba obraćati oprezno, kao "bolesnicima".
Ukratko . . . pokazati da si velik u odnosu na vlastitu sujetu, a ne povrediti tuđu, košta.

Cena je - biti proglašen Idiotom.

(pod uslovom da je pretodno tačno . . . biti ili ne biti se gleda kroz malo drugačije naočale? )
Kada bih imao jedan komadić života,
dokazivao bih ljudima koliko greše
kada misle da prestaju da se zaljubljuju
kada ostare,
a ne znaju da su ostarili kada prestanu da se zaljubljuju.

Prema tome ne treba se pedavati..... samo davati.....

lollol

Ukratko . . . pokazati da si velik u odnosu na vlastitu sujetu, a ne povrediti tuđu, košta.

Slazem se, ali po mom skromnom misljenju samo prvi deo je bitan. Tudje sujete, tudji problemi. wink
Primećuje se da se ovde neki baš trude da budu duhoviti u svojim odgovorima. Aj da ne sviramo q.
Ne dam nikome ništa i marš u PM svi oni koji očekuju da im nešto dam. twisted
Nije ni meni niko ništa dao na lepe oči, sve što imam zaslužio sam.
samo davati sebe a ne dobijati nista za uzvrat.............ja bi to nazvao iskoriscavanjem............leciti tudje sujete, sizifomskim poslom.......boriti se sa svojim je vrlina........
Primećuje se da se ovde neki baš trude da budu duhoviti u svojim odgovorima. Aj da ne sviramo q.
Ne dam nikome ništa i marš u PM svi oni koji očekuju da im nešto dam. twisted
Nije ni meni niko ništa dao na lepe oči, sve što imam zaslužio sam.

Ko mi je naljutio starukajlu? :?: :?: :?: :?: evilevil
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Ne dam vise niCH! lol Sada samo jos uzimam! twistedTongue
Jes vala, ja sto sam davala, davala sam! Dosta, bwe, krvopije...! Smile
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 2:08 am.