Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

...replika je u fimu "Maratonci trce pocasni krug" koju izgovara Seka Sabljic...

Kako "otkacinjete" one koji vam se ne dopadaju? Da li vodite racuna o njihovim osecanjima?
...replika je u fimu "Maratonci trce pocasni krug" koju izgovara Seka Sabljic...

Kako "otkacinjete" one koji vam se ne dopadaju? Da li vodite racuna o njihovim osecanjima?

Savko svoga mora da se seca... lollollol
Kako se postave u prici tako se i postavljam.......... lollol
Vodim racuna o tudjim osecanjima. Postoji uvek lep nacin da se osobi objasne neke stvari. Nema potrebe biti grub i neprijatan. Dovoljno je poci od sebe i kako bismo se osecali. Problem je u tome sto toj osobi, kako god to objasnili, ostaje "kost" u grlu.
I ja vodim racuna o tudjim osecanjima, pa pokusavam to na sto bezbolniji ali otvoren nacin. Big, big mistake. wink
Jel ima smisla da nudimo prijateljstvo?!
Meni izgleda licemerno...
Po mom misljenju, prekid komunikacije, bez velikih prica i obrazlozenja jeste jasan signal kako stvari stoje... roll
ja pazim da ne povrijedim osobu... obicno kazem:
odjebi u troskocima...
Po mom misljenju, prekid komunikacije, bez velikih prica i obrazlozenja jeste jasan signal kako stvari stoje... roll

Naravno, da nema frke ako pricamo (kao sto si napisao) o osobama koje nam se ne dopadaju.
Ali ako pricamo o osobi sa kojom si imao neku prijateljsku ili "dublju" komunikaciju, jako je ruzno prekinuti bez jedne reci. Mada to je najlakse, jer treba stisnuti petlju, pa reci u lice ali to danas retko ko moze. Wink A i muskarci ste vece kukavice po tom pitanju. Wink
I jos nesto. Prijateljstvo se ne nudi reda radi i nije moguce sa nekim, ko ti se ne dopada.. Mani se tih otrcanih fraza "ostacemo drugari", jer to je laz. Prijateljstvo je nesto sto se radja i zasluzuje postepeno i nesto sto se neguje kroz ceo zivot i nikada se ne uzima zdravo za gotovo... a pravo lice otkriva tek kada nas zivot propusti kroz sake... tada znas, ko su ti prijatelji. Zapamti to. Wink
Moze i ovako....

- Da li znas koja je razlika izmedju ove slike na zidu i tebe?
- Koja?
- Ova slika je zakacena, a ti si otkacena....

Naravno, da nema frke ako pricamo (kao sto si napisao) o osobama koje nam se ne dopadaju.
Ali ako pricamo o osobi sa kojom si imao neku prijateljsku ili "dublju" komunikaciju, jako je ruzno prekinuti bez jedne reci. Mada to je najlakse, jer treba stisnuti petlju, pa reci u lice ali to danas retko ko moze. Wink A i muskarci ste vece kukavice po tom pitanju. Wink
I jos nesto. Prijateljstvo se ne nudi reda radi i nije moguce sa nekim, ko ti se ne dopada.. Mani se tih otrcanih fraza "ostacemo drugari", jer to je laz. Prijateljstvo je nesto sto se radja i zasluzuje postepeno i nesto sto se neguje kroz ceo zivot i nikada se ne uzima zdravo za gotovo... a pravo lice otkriva tek kada nas zivot propusti kroz sake... tada znas, ko su ti prijatelji. Zapamti to. Wink

Primio k' znanju! lol
.... I ja tebe volim al' te ne napadam............. lollol ))
A tako bi bilo lepo da me napadnes sa svih strana...

(http://www.fotorola.com/uploads/6f29de0199.jpg)
One koji mi se nedopadaju ne otkacinjem jer nisu ni zakaceni.

U svakom slucaju covek ne treba da bude neprijatan prema nekome ko mu se nedopada, osim ako taj neko nije bezobrazan , nepristojan i sl. Zasto sebi praviti neprijatelje bez razloga i zasto biti nepristojan.

Druga prica je kad si sa nekim u vezi, kakva god da je, i treba prekinuti. Lakse je kad veza nije duboka, ali nikada nije prijatno, za obe strane. Treba razgovarati uvek. Jednostavan prekid komunikacije po meni rade samo oni koji nemaju smelosti da pogledaju problemu u oci, i beze od resavanja, pa ocekuju da se na taj nacin situacija sredi sama od sebe.
To sigurno, ali pitanje je sta je lepse? Da li ces da zivis zivot pun dogadjaja, emotivnog naboja, ljubavi ili ces da se stedis i gledas iz zadnjeg reda kako zivot prolazi pored tebe. 8)
A tako bi bilo lepo da me napadnes sa svih strana...

(http://www.fotorola.com/uploads/6f29de0199.jpg)

Ako je suditi po fotografiji... napad izvrsen..... wink
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:18 pm.