Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Muske suze postale su neka vrsta luksuza, jer zene retko imaju
"privilegiju" da prisustvuju "otvaranju muske duse". Plakanje
nije samo znak preterane osetljivosti, vec emocionalne inteligencije. Da li samo hrabri muskarci placu ili ......???
Sta mislite o tome ? Muski da li i zbog cega zaplacete?
Zenske da li ste videli muskarca da place ?
U svetu, a posebno na Balkanu, od malena se musko dete vaspitava da ne place. Po meni, potpuno pogresno. Zasto ne bi muskarac plakao kad mu je tesko i olaksao dusu. Svi mi imamo emocije ma kog pola da smo. Nije ruzno pokazati svoje emocije, naprotiv. To je moje misljenje.

Emocijonalna inteligencija je novija grana psihologije, koja se ne bi slozila s mojim gore pomenutim misljenjem. Jer, koliko sam citala, svoje emocije moramo kontrolisati i tako razviti tu "inteligenciju". Elem, to je druga tema, ali ne bi bilo lose i o tome diskutovati, bilo ovde ili kao neka zasebna tema.

Videla sam muskarca da place i kidalo mi se srce. Mozda zato sto ih retko vidimo tako to dozivljavamo. "Suze su OK" Smile

A, Bebek ima i onu divnu pesmu i deo pesme kaze : "...Pustio sam jednu suzu musku najtezu
Pustio i sa njom dusu, dusu ranjenu..."

"Raspilavim" se kad cujem tu pesmu. Odmah case lomim lollol sala mala wink

Prema tome, muskarci, placite i to je za ljude!
prema statistici najcesci razlozi za muske suze, i to one koje ne
skrivaju, su smrt bliznjih, dok kraj ljubavne veze retko oplakuju,
reaguju drugacije od lepse polovine. Imaju sposobnost da potisnu
negativna secanja i emocije, pa se uglavnom brane odlazeci sto vise u drustvo provedeno s prijateljima, ali suze su ipak tu
ponekad , uglavnom u samoci.Njihove suze su sakrivene od pogleda
nikada ih nece priznati cak ni voljenoj zeni u najintimnijim trenutcima.

HM, pa to nije sramno , zar nije lakse isplakati se nego sve drzati
u sebi ????
Bas me zanima neko musko misljenje ???? roll
Nije lepo kada muski placu, pa i ne placemo
1. Na sahrani nikada, jaci smo i od sudbine...
2. Plac je znak slabosti, u tim trenucima se muskarac oseca izuzetno izlozenim zato tezit ce da nikada to n epokaze.
3. U ljubavi... Da bi to neka ``dobila``, mora biti izueztno vredna...
4. Kada muskarac zaplace (zapravo najcesce potekne samo po koja suza), on i ``umire``... Plac je posledica dubokog bola, a znaci beskonacnu tugu, tugu koja ce trajati zauvek...
Muskarac uglavnom place iznutra, pa se moze desiti da ni njegovi najmiliji to ne primete, iako to stanje moze trajati nedeljama...

Ponekad retko, postoji i plac predaje, to moze izazvati takodje samo izuzetno ``vredna`` osoba koja neprekidnim napadima i neprilagodjenostima, zvocanjima dovodi njegovo psihicko stanje do tacke loma, a on (bas zbog izuzetne njene vrednosti) ne zeli da krene dalje a klasicni, nasilni oblici odbrane mu ni na pamet ne padaju. Tako on nece da prevrne stol, razbije TV, udari nju a ona kao zena, opet, ne moze danima da zacepi, optuzuje, igra povredjenu, izmislja hipoteze i igra na njegovu sujetu, i posle svih njegovih molbi, energicnih zahteva, vikanja, urlanja... Opasna situacija, ona ni ne zna koliko je tim trenucima njena vrednost podlozna hiperinflaciji, koja moze celo njeno trenutno postojanje sa svim lepim secanjima oduvati kao vihor.

Prema tome, muskarci, placite i to je za ljude!

Kako jednom rece jedna draga prijateljica:
``Niko nije vredan tvojih suza osim svoje dece...``

Vreme uvek pokaze da je ona bila u pravu. Zato bi ipak rekao, muski, ne placite, to je sa pi.kice!lol

One dve sa neta za kojima je ikada potekla po koja moja suza, mogu da se tese jedino da su nekome iskreno ``postojale``... Za jednu znam da se raduje tome a ona druga je verovatno odavno zaboravila i da je nekad postojao neki Lav... lol
Emocionalna inteligencija predstavlja sposobnost opazanja, procenjivanja i izrazavanja emocija. Moze se uciti i sa starenjem se poboljsava (ljudi nauce da vremenom postanu tolerantniji prema drugim ljudima, rasama i kulturama) Ona se najbolje ispoljava u sposobnosti prilagodjavanja zivotnoj i radnoj sredini. Dopunjuje klasicne vrste inteligencija( lingvisticka, logicko - matematicka, prostorna, muzicka, telesno - kinesteticka, interpersonalna, intrapersonalna, naturalisticka, spiritualna, egzistencijalisticka). Nedostatak ove vrste inteligencije moze unazaditi ostale vidove inteligencija.

Istrazivanja u USA su pratila dve vrste nadprosecno inteligentnih ljudi u odnosu na klasicne forme inteligencija:
1. one koji su razvijali emocionalnu inteligenciju
2. one koji nisu razvijli emocionalnu inteligenciju.

Rezultati su pokazali da su ljudi iz druge kategorije bili nesrecni, neispunjeni, depresivni i ako se radi o drustvenoj eliti i prestiznim drustvenim polozajima (slobodna interpretacija rada psihologa - psihoterapeuta Nebojse Jovanovic).

Muske suze
dobro prikazana tema u fimu Boys Don't Cry sa Hilary Swank. Muskaraci ili decaci nisu to zbog svojih polnih organa vec zbog svojih emocija.

Mitoloski princip muskog oznacava sve ono sto je suprotno ekstrovertnosti i javnom pokazivanju emocija, cak ni umetnici ne idu ulicom i placu. Izuzetak je Orfej.

I licno se slazem sa onom floskulom da muskarci najcesce placu zbog smrtnih slucajeva. Suze moraju biti spontane i ne moze se ocekivati da generalno u nekim slucajevima treba plakati a u nekima ne. I ne znaci ako nema suza da nam nie stalo. Suze nisu pitanje dubine emocija, vec trenutka.
Vaspitanje je presudno... za oba pola.

Težina suze muškarca zavisi od toga koliko ga poznaješ i koliko ga poštuješ- onda će nečije suze da bole jače od mojih ili da budu smešne roll
Ne znam kakve to ima veze sa vaspitanjem ili sa tim da sam "pizda" kako neko napisa gore, ali ja sam plakao nekoliko puta, onako bas...
Nekada, kada sam bio sam cesce, nekada kada je neko bio pored mene, to dodje i kada dodje ne treba se kociti.... :?
Tesko me bas nesto rastuzi ali suze se dese i tada se ne treba kociti, neka idu.... oops
Tako je...ipak ne valja gomilati visak tecnosti, a i nekad je preporucljivo isprati oči winklol

Šalim se naravno....znam da muškarci plaču, isto tako znam da to mora da bude dobar razlog za razliku od nas zena koje se cesto sluzimo suzama kao osnovnim sredstvom manupulacije TongueTongue :D
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Suze su izraz emocija ali i slabosti. Ne kažem da muškarac ne sme nikada da zaplače ako već ne može da savlada bol ili tugu ali jak čovek mora biti sposoban da kontroliše takva osećanja. Radost i sreću deli sa svima, bol i tugu zadrži u sebi...
Mili bensedinčići... i sve se može wink
Vidiš brode to je stara škola, danas psihijatri preporucuju izlive emocija, jer je ljudska psiha tako osetljiva ne treba sve zadrzati u sebi i za sebe što si ti neki sebičan... winklol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Iskreno smatram da je mnogo lakse isplakati se , nego zadrzavati u sebi.... Koliko to zadrzavanje moze da traje , kazu da tako
covek zdravstveno moze da pukne......... roll

P.S. Eto Nenkica me pretekla , slicno smo mislile wink
Vidiš brode to je stara škola, danas psihijatri preporucuju izlive emocija, jer je ljudska psiha tako osetljiva ne treba sve zadrzati u sebi i za sebe što si ti neki sebičan... winklol

Ne bih se složio a i More je lepo upala. Kad počneš da ispoljavaš emocije nekontrolisano, pretvaraš se u plačipičku i to nikako nije zdravo. Posle dolaze bensedini, nervni slomovi i slične stvari. Ličnost se gradi kroz teškoće a ne plačom i linijom manjeg otpora. Ja ne plačem, nikad u životu nisam popio ništa od tableta osim antibiotika a psihički sam izuzetno stabilan, pun energije i optimizma...
Znaci jos uvek vazi ona dobra stara : Suzama se boj ne bije !
ko klinac potukao sam se i izgubio ...
dosao kuci uplakan zbog toga pa sam ponovo dobio po tamburi zbog toga od caleta jer"samo placipicke placu"
prema tome
muskarci ne smeju da placu!!!
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 10:13 am.