Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pitanje se odnosi na zenski deo, ali mogu i muskajci da nam daju svoj komentar Smile
Pitanje je sledece, da li je bolje biti srecna ljubavnica ili nesrecna zena?
(Uzmimo u obzir samo te dve varijante za izbor)
Pitanje se odnosi na zenski deo, ali mogu i muskajci da nam daju svoj komentar Smile

Postovana Kristina007,

Ne znam koliko bracnog iskustva moze imati devojka, zena u 24 godine.

Prvo, ako si mislila pod "nesrecna zena" podvesti nesrecnu suprugu, onda pitanje moze biti malo smisleno.

Drugo, zena je i ljubavnica i supruga.

Trece, ali ne i manje vazno, dojmilo bi se da je uputnije da ovakve teme postavljaju dame koje su, bilo u jednoj ili u drugoj ulozi, ipak imale visegodisnjeg iskustva.
Mislila sam zena u smislu supruga, tu si u pravu.
Ali, ne vidim zasto bi to visegodisnje iskustvo imalo veze sa postavljanjem teme?
Ne znam zasto postoje majstori i segrti.... roll
Ne znam zasto postoje...to mislim da je neka druga tema
1. Najlepše je biti sretna osoba sama sobom zadovoljna!
2. Draga svojim prijateljima
3. Biti voljena i svom odabranom na 1. mestu
4. Biti mu jedina :D

Ne znam ko se čime zadovoljava, ali ima nas ovde bezkompromisnih wink
Ne znam zasto postoje majstori i segrti.... roll

Majstori znaju, ne moraju da pitaju. Smile

Ne svidja mi se ni jedna ni druga varijanta , znaci NE !
Svom odabranom na prvom mestu i biti mu jedina... Ali sama cinjenica da smo odrasli ljudi, koji poznaju zivot, znaci da ne moze biti sve tako bajkovito do samog kraja
Čekaj malo, znači treba da se zadovoljim ostacima? Ne razumem te. Ako nekome nije dobro gde je, neka to rešava... onaj ko mu pruži mogućnost sedenja na 2 stolice sebe degradira... (namerno ne ističem pol)
Ne znam zasto postoje...to mislim da je neka druga tema

Najlepsi opis Rembrantove slike Cas Anatomije nije napisao nijedan nas teoreticar umetnosti, vec pisac Danilo Kish. To je prekrasna deskripcija portreta profsora Nikolasa Tulpa i njegovih ucenika koji moram ovde preneti:

"Profesorova leva ruka, sa priljubljenim palcem i kaziprstom - to doticanje epiderme na jagodicama prstiju, gde se moze osetiti najfiniji dodir praha s leptirovog krila ili cvetnog polena, tanan, skoro odsutan, kao dah, kao kad jabuke, sto ga francuzi zovu maglom zvona (brume des cloches), ta ziva ruka podignuta u gest privlaci paznju nekih od njegovih ucenika vise nego mrtva podlaktica i rasporene zile: kao da ce iz tih priljubljenih prstiju da kresne elektricitet, inkarnacija duse, emanacija vitaliteta, kao kontrast mrtvim zilama lesine i kao - naravoucenije."

Nje znanje Dr. Tulpa o anatomiji fascinantno, vec samo prisustvo i gotovo andjeoska pojava coveka sa znanjem. Samouverenost i samopuozdanje.To iskustvo svih ranijih saznanja daje duboku poruku. Ono je razlika izmedju profesora i studenta, majstora i segrta.

A u prakticnom zivotu, bolja je ona nasa: nema udarca bez starca ( dame).
Ne kazem ostacima, daleko od toga, prvo sam ja osoba koja puno trazi, ocekuje i dobije...

Ja mislim da se ovde radi o nesrecnoj zeni, ciji muz ima
ljubavnicu, koja je srecna zena. I sta je bolje? hm.... pa zar nije glupo
pitati sta je bolje? Da kazem - nesrecna zena....smesno zar ne.
Znaci bolje je biti srecna ljubavnica 8)

Ako se neka zena oseca nesrecnom, u braku, pre svega, treba da porazgovara sa svojim muzem i ukazemu na svoja nezadovoljstva. Zato nam valjda i sluzi moc govora. U slucaju da se posle toga nista nije promenilo na bolje ili da do razgovora ne moze da se dodje, postoji razvod kao resenje. Niko nas ne tera da budemo nesrecni.

Biti srecna ljubavnica? Iskreno, mislim da ni jedna ljubavnica nije srecna. Ili je ona nekom druga ili je on njoj drugi. Ta varijanta moze da funkcionise samo na bazi sexa, pa dok traje. Gde je onda tu sreca? Zaljubljivanje i ljubav mogu da budu vrlo kobni i ne preporucuju se bas. Smile
U slucaju da postoje objektivni razlozi za ljubavnika, to je onda OK. Pod objektivnim podrazumevam duze odsustvo partnera, bolest i sl.
Nekada postoje razlozi koje prihvatamo i zivimo sa njima.
Veze to nema sa bracnim stanjem...
Ponekad je cast biti i samo ljubavnica... Ipak sto on ne bi apgrejdovao vrednu ljubavnicu u svoju zenu?
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 12:00 pm.