Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Karl Marks je opet u modi. 8)

Iskreno, nikad mi se taj sistem nije ni dopadao.
I baš mi žao što im "propadoše" berze..., i silno bogatsvo koje su mahinacijama i raznim manipulacijama, uglavnom i stekli.

Šta mislite, kakve će ekonomske posledice ovaj finansijski krah Amerike i njenih zapadnih "prirepaka" imati po Srbiju?

Oćete li pare da vadite iz banku ili nećete?
Mislite li da je vaš novac u bankama siguran ili će u vremenu koje dolazi ipak biti sigurnije slamarice?
Aj da se međusobno iskonsultujemo šta nam valja činiti.
Ja svoje pare cuvam u carapU, bez obzira sto sam u SlovenijU.... lol
Ja svoje pare cuvam u carapU, bez obzira sto sam u SlovenijU.... lol

s obzirom da si u Sloveniju dobro ti moze stati u carapu Tongue
Bolje u usrane gatje da si ih turila ko ja što sam se dosetio.
po mom misljenju najbezbjednije je unajmiti sef kome je kod nas godisnji najam 35 eura.

U Bosni vec vecina banaka ne moze da isplati sume novca koje trazite, maximalna dnevna isplata moze biti 500KM (ili ti 250 EURA), a za vise moras da pises pismeni zahtjev (citaj molbu), i onda oni da li se smiluju ili ne da ti isplate, a u vecini slucajeva ne mogu trenutno...
Iskreno, vise i ne razmisljam - kud svi turci tu i mali Mujo. Ne pada mi na pamet da tupim vise mozak , postoje oni koji to treba da rade ako uopste znaju. Sab me gabri :D
Kod nas u Srbiji država garantuje za sve devizne depozite građana do visine od 50.000, evra.
Samo ne znam koliko je ta garancija stvarno jaka.
Kažu neki da bi moglo da bude zaebano od početka naredne godine.
Ipak sam trenutno skloniji verovanju da nekih većih potresa u Srbiji neće biti. Mi smo ionako uglavnom bili van glavnih svetskih finansijskih tokova i transakcija.
Moja prijateljica je prije neki dan otisla da podigne poprilicnu sumu novca i rekli su joj da mora molbu da pise, napisala molbu i dosla par dana kasnije kao sto su joj rekli, a i to da dodje par dana kasnije je sredila jer je imala vezu kod sefice nekog odjela te banke...
kada se pojavila da podigne, sluzbenica je zovnula u prostoriju iza i rekla da je nemoguce da podigne toliku sumu, cuvsi to ova je pozvala tu gospodju, svoju "vezu" i na pitanje ove sto je ne isplati, radnica je samo rekla "pa direktoricin suprug je danas podigao sav svoj novac i mi nemamo novca da isplatimo gospodju"...
nije poenta sada u tome sto nisu trenutno imali novca, vec se postavlja pitanje zasto on dize sav svoj novac, ipak je on suprug od direktorice raiffeisen banke...
A sta je ovo?

.......vec se postavlja pitanje zasto on dize sav svoj novac, ipak je on suprug od direktorice raiffeisen banke...

Pa zato je i podigao novac, ima informacije iz "prve ruke".

Isto se desilo i pre nesto manje od 20 godina. Svi direktori banaka su ispraznili svoje racune pre nego sto je uvedena zabrana isplate deviznih stednih uloga. I clanovi njihovih porodica, razume se........
Lakrdijaška žurka

Da u takvom stavu nije usamljen pokazuju i sve učestalije kritike takvog ponašanja među stručnjacima, a koje su objedinjene u jučerašnjem redakcijskom komentaru uglednog londonskog „Fajnenšel tajmsa" ocenama o „lakrdijaškoj žurbi", skupim „solo-nastupima" kojima se ne nudi dodatna zaštita običnog ulagača, već ohrabruju banke sa lošim poslovanjem „da igraju na dupli ulog ili odustanu".

Tako, dok omiljena zemlja ministra ekonomije Mlađana Dinkića za poređenje sa Srbijom - Irska garantuje celokupan ulog u bankama, kod nas ostaje na snazi propis o garantovanih tri hiljade evra. Propisana suma se odnosi na svaku partiju u banci, ali samo štednih depozita, ne i na novac koji se nalazi na ostalim vrstama računa. Sa tri hiljadarke Srbija zaostaje po visini osiguranih depozita i za zemljama u regionu. Najbliža je Bosna i Hercegovina, gde osigurani depozit iznosi 3.800 evra, a „odmakli" su posle Crna Gora (5.000 evra), Hrvatska (13.500 evra), Makedonija (20.000 evra) i Slovenija sa 21.300 evra osiguranog depozita. U NBS, koja inače nije garant već je to Agencija za osiguranje depozita i sanaciju banaka, smatraju da je od visine garantovanog iznosa mnogo važnija kontrola banaka, za koju jesu nadležni. Ne prođe ni dan od sunovrata prve velike američke banke, a da guverner ili sekretar Udruženja banaka u javnosti ne ponovi da su srpske banke sigurne, prevashodno zbog (pre)visoke obavezne rezerve i nivoa kapitalizacije. Čak i ako propadnu inostrane banke-vlasnici srpskih banaka, potonje će opstati, jer imaju svoj kapital.

Sa sajta:

Otkud Ti informacija o garanciji na 50 hiljada evra?
pa zato sam to i rekla, bas na osvrti od prije nesto manje od 20 godina...

a isplata deviza se vec neko vrijeme, bar po sarajevskim bankama ne vrsi, vec sa deviznog racuna vam prebace na tekuci racun, uzmu proviziju, zatim isplate novac u KM-ovima, pa ako vi opet zelite devize, uzmu vam proviziju OPET i izvrse isplatu u devizama...
Lakrdijaška žurka

Da u takvom stavu nije usamljen pokazuju i sve učestalije kritike takvog ponašanja među stručnjacima, a koje su objedinjene u jučerašnjem redakcijskom komentaru uglednog londonskog „Fajnenšel tajmsa" ocenama o „lakrdijaškoj žurbi", skupim „solo-nastupima" kojima se ne nudi dodatna zaštita običnog ulagača, već ohrabruju banke sa lošim poslovanjem „da igraju na dupli ulog ili odustanu".

Tako, dok omiljena zemlja ministra ekonomije Mlađana Dinkića za poređenje sa Srbijom - Irska garantuje celokupan ulog u bankama, kod nas ostaje na snazi propis o garantovanih tri hiljade evra. Propisana suma se odnosi na svaku partiju u banci, ali samo štednih depozita, ne i na novac koji se nalazi na ostalim vrstama računa. Sa tri hiljadarke Srbija zaostaje po visini osiguranih depozita i za zemljama u regionu. Najbliža je Bosna i Hercegovina, gde osigurani depozit iznosi 3.800 evra, a „odmakli" su posle Crna Gora (5.000 evra), Hrvatska (13.500 evra), Makedonija (20.000 evra) i Slovenija sa 21.300 evra osiguranog depozita. U NBS, koja inače nije garant već je to Agencija za osiguranje depozita i sanaciju banaka, smatraju da je od visine garantovanog iznosa mnogo važnija kontrola banaka, za koju jesu nadležni. Ne prođe ni dan od sunovrata prve velike američke banke, a da guverner ili sekretar Udruženja banaka u javnosti ne ponovi da su srpske banke sigurne, prevashodno zbog (pre)visoke obavezne rezerve i nivoa kapitalizacije. Čak i ako propadnu inostrane banke-vlasnici srpskih banaka, potonje će opstati, jer imaju svoj kapital.

Sa sajta:

Otkud Ti informacija o garanciji na 50 hiljada evra?

Vlada Republike Srbije je predložila Narodnoj skupštini izmene i dopune odgovarajućeg zakona, sa predlogom da se garancija države na devizne depozite u bankama poveća sa 3.000,00 evra na 50.000,00 evra. Taj predlog tek treba da prođe skupštinsku proceduru, što znači da to još uvek nije na snazi ali je najavljeno da će ići po hitnom postupku.

U ovom trenutku država još uvek garantuje samo za depozite do 3.000,00 evra i to je tačno.

Ako se desi efekat "stampeda", tj. ako svi krenu da podižu svoje depozite iz banaka propast finansijskog sistema u Srbiji je izvesna, jer to nijedna država ne bi mogla da izdrži. Mišlenja sam da ne treba paničiti.
Sada ste me uplasili. Zar ne garantuje banka sama, bez drzave, celokupan iznos? Nisam bas 100% upucen, imao sam racune u mnogim bankama i sve sam ih ugasio, samo ostavio u Hypo Alpe Adria. To iz razloga jer su svi drugi smesni u poredjenju sa HAA (bar po mom iskustvu), nikada nisam imao problem, bilo koji iznos su mi isplatili u roku od 2 minuta.
Da je gusto jeste. Svetska kriza. I po meni treba drzati novac u slamarici, ko ga ima, naravno, u vecoj kolicni.

Kad te zmija ujede i gustera se plasis.
Sada ste me uplasili. Zar ne garantuje banka sama, bez drzave, celokupan iznos? Nisam bas 100% upucen, imao sam racune u mnogim bankama i sve sam ih ugasio, samo ostavio u Hypo Alpe Adria. To iz razloga jer su svi drugi smesni u poredjenju sa HAA (bar po mom iskustvu), nikada nisam imao problem, bilo koji iznos su mi isplatili u roku od 2 minuta.

Garantuje druže banka, garantuje..., pod uslovom da ne propadne i bankrotira.
Ako se to desi ode i tvoja lova u PM.
E u tom slučaju u igru "uskače" država kao garant, za sada do iznosa od 3.000,00 evra.
Po principu, daj šta daš. 8)
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:24 am.