Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Gledam nešto na TV-u, u svom gradu, u svojoj firmi, svuda su na rukovodećim mestima ljudi od 30 do 35 god. starosti (a negdI, bogU mi, i 20-25). Gradonačelnici, direktori škola, načelnici uprava, upravnici carinarnica, pomoćnici ministara (a bogU mi i sami ministri) sve sami japiji. Pod time mislim na DS veterane studentskih protesta i prvoborce u lupanju u šerpe.
Ti ljudi su onda imali oko 20 god. fakultete su završili između 25-te i 28-me god. (kako to već u Srbiji biva) a zatim su posao tražili 2-3 godine. Posle dve-tri godine radnog staža, postali su visoki funkcioneri. U Subotici je npr. gradonačelnik (i predsednik lokalnog DS-a) čovek, totalni anonimus. Čovek bez škole, bez ugleda, bez ikakve biografije i bilo kakvih vidljivih kvaliteta ili sposobnosti.
Moje pitanje bi bilo da li ljudi mlađi od 35 god. sa manje od 5 god. radnog staža, bez ikakvog iskustva ili znanja u bilo čemu, mogu da upravljaju važnim polugama države i društva?
Ili možda povelja pomirenja sa SPS-om podrazumeva i preuzimanje starog i oprobanog komunističkog sistema po kojem se sopstveni prvoborci nagrađuju rukovodećim mestima bez obzira što za to nemaju nikakvih kvalifikacija. Tako se, umesto da se popravljaju stvari koje godinama ne valjaju, brzo i efikasno uništava i ono malo dobrog što je preostalo u ovoj državi.
Obuzme me osećaj totalnog beznađa kad pomislim da u ovoj zemlji ne postoji niti jedna politička grupacija koja ima znanja, iskustva, sposobnosti i volje da osim za sebe same, nešto učini i za ovaj narod i ovu zemlju...
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 7:07 am.