Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Povremeno se na forumu pojave pitanja . . . a kakvi smo to mi?

Link koji se postavlja je jedan deo uopštenije priče u kome h.sapiensi nisu predstavljeni u lepom svetlu.

U svakom slučaju, ako neko ima volje i vremena za podužim čitanjem može da klikne na

Mislis da bi imalo neke svrhe vrsiti istrazivanja? lolwink Nama uvek drugi najbolje kazu kakvi smo MI. Oni znaju i ono sto mi ne znamo o sebi, a verovatno nikada necemo ni saznati rollshocklol
Istraživanja su već izvršena. lol
U opštoj globalnoj lepršavosti uglavnom se o nekim "stvarima" ne piše i link sam postavio zbog toga jer je tako nešto manje poznato, a i ovde je sam experiment prilično dobro opisan. (obično sam nailazio na osakaćene verzije)

Uputio sam na link jer možda nekome i pomogne da odgonetne ponašanje okoline. (Pri tome ne mislim na forum. Wink )
Veoma zanimljiv text. Chim sam ga pochela chitati pao mi je na pamet jedan drugi ogled (iskreno, mrzi me sad da trazim ime tog doktora), u kome su grupu ljudi smestili u zatvor. Jedni su imali ulogu zatvorenika, a druga grupa je dobila zadatak da glumi strazare.
Iako postoji velika razlika u samoj sushtini experimenta, njegovom cilju..bla...bla...Nalazim da sklonost ljudi ka surovosti,a posebice pod blagonaklonim pogledom autoriteta,upakovano u okvire institucija,raste do skoro neshvatljivih razmera.
Psiholozi su dokazali neshto shto ne sluzi na chast choveku. Da ne pominjem to da potpuno anulira njegovu individualnost, i bukvalno blokira lichni stav.
Da li su kod zivotinja primeceni slichni oblici ponashanja? Mozda kod visokih primata?
I kakav je na kraju zakljuchak?
Da je normalno biti pizda?
Pa i nisu toliko različiti . . . superego u oba slučaja je glatko poražen.

Nego Soso-Anarhisto . . . zar nisi mogla da izvučeš zaključak da je ponekad neposlušnost pozitivna?! lol
Chuj ponekad... rollwink

eeeee, doci ce i pubertet, da te vidim ondaK winklol
Posto je ucesce u ogledu bilo placeno, moguce je da bih, kakav sam profesionalac, ja njih lepo i sprzio (da su prikljuceni). lol
Chuj ponekad... rollwink

eeeee, doci ce i pubertet, da te vidim ondaK winklol

Chiji pub? Moj?!?
wink
Rek'o bih da je mislEla na tvog sina.... lollollol
Kad dodje njegovo vreme da bude buntovan i neposlusan... a Ti se nadjes "s druge strane"... Bice interesantno kakv ces stav tada imati.....
:D

sigurna sam da ce ga Lale i taja odgajati tako da poraste u pravog malog primernog buntovnika :D

e, bas je to tako lepo... o5 sam se razsentimentalisala... oopslol
kakav sam takav sam i to je to
Mene ovo potseća na Ex YU eksperimenat zvani Goli otok, gde su autoriteti bili umno poremećeni načelnici kominterne i rukovodioci sa reputacijom komesara, koji su pribegavali svime i svačime, u neviđenom smislu za mučenje...

Na žalost, rezultata od ovog eksperimenta nema... roll

...Ili možda i ima (ako su preživeli)... wink

DeAlmi, svaka čast na tekstu... wink
kakav sam takav sam i to je to
nije važno kakav si, hvala što si aktivirao temu i ukazao na link.nije važno kakav si, hvala što si aktivirao temu i ukazao na link.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:44 pm.