Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni
Univerzalni umetnik. Skulptor, arhitekta, slikar i pesnik.
Raffaello Sanzio, sushta blagost i neznost!
A, nindza kornjace... Leonardo je zakon!
Najveci genije renesanse ->Leonardo Da Vinci.

Saper vedere- za Leonarda, vid je bio covekov najviši organ cula zato jer vid sam pretvara cinjenice u iskustva odmah, korektno, i sa sigurnošcu. To znaci da svaki fenomen koji je promatran postaje objekt znanja. Saper vedere ("znati kako vidjeti"Wink postaje glavna tema njegovih procavanja covekovih dela i kreacija prirode. Njegova kreativnost dosezala je u svako podrucje u kojem se koristilo graficko predstavljanje: bio je slikar, kipar, arhitekt kao i inženjer. Ali on je išao i iznad svega toga. Njegov velicanstven intelekt, njegova neuobicajena snaga opservacije, te njegovo majstorstvo umetnosti crtanja vodilo ga je u promatranje same prirode, koju je proucavao s metodicnošcu i ubacujuci logiku - u cemu su njegova umetnost i njegova nauka bile jednako zastupljene.
Samo jednostavno nabrajanje njegovih neumetničkih interesa graniči s neshvatljivim: anatomija, botanika, kartografija, geologija, matematika, aeronautika, optika, mehanika, astronomija, hidraulika, akustika, niskogradnja, tehnika proizvodnje oružja, planiranje gradova. Trebamo samo pogledati neke od najinteresantnijih ideja od svih sadržanih u više od 6,000 Leonardovih zapisa kako bismo shvatili velicinu njegovih misli.
Ticijan Veceli ( portret, pejsaz, istorisko i crkveno slikarstvo ).

Leonardo Da Vinci.
Najveci genije renesanse ->Leonardo Da Vinci.
Leonardo Da Vinci.

Eto slozih se i ja sa zenama...Smile))))
I meni je Leonardo Da Vinci definitivno najfascinantniji, pogotovo što spadam u krajnje vizuelne tipove ljudi kada su neke stvari u pitanju, pa mi prija Leonardov "pogled" na svet... Smile
Hijeronimus Bosh po meni ima ubedljivo najludje tripove.
A i majstor je zanata, mora se priznati.
Jan Van Eyck....

Mada... Visoku renesansu u Italiji personifikuje Leonardo da Vinci, definitivno.
Pa dobro, tema nije ogranichena na Italiju.
Dobar izbor.
wink
Kad sam bio u Luvru, hiljade ljudi su se gurali u redu da vide Mona Lisu. Ispred slike svetog Petra nije bilo gotovo nikoga. Da Vinči je genije i može bit' da nas je povremeno zajebavao. Sveti Petar ima takođe zagonetni osmeh kao Mona Lisa i primetio sam da u neku ruku liče. Ne znam da li je ovo samo moje zapažanje...
Slikar-Boticeli
Vajar-Donatelo
Dizajner-Leonardo
Arhitekta-Mikelandjelo
Pesnik-Bonaroti
Graficar-Direr

Globalno:Leonardo je van svog vremena
Da,ni Albreht Direra ne smemo zaboraviti...
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 6:04 am.