Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Svojevremeno smo vec imali temu o flertu, samo nisam uspela da je pronadjem. Mozda mi je i promakla, ali nije ni bitno. Nece biti prvi put da se neka tema ponavlja ili da je slicna.

Uvek sam trvdila da je flert pozitivan i da moze samo da nam prija. Pa, evo, pronadjoh nesto na tu temu, mozda bi bilo zabavno da i vi procitate i nesto prokomentarisete.

Deset zabavnih činjenica o flertu

Flert je omiljena zabava mnogih - sam po sebi ne mora ništa da znači, može da bude samo zabavan način da se nekome dopadnete i da sebi potvrdite da ste u stanju da privučete pažnju suprotnog pola - a može i da dovede do lepih veza. Možda će vas zanimati deset zabavnih činjenica o flertu.

1. Flert vam poboljšava zdravlje. Nekoliko različitih studija je pokazalo da oni koji flertuju imaju veći broj belih krvnih zrnaca od onih koji ne flertuju, da im je imunitet jači i da se ređe razboljevaju. Dakle, sledeći put kad vas neko optuži zbog flerta, možete se nevino osmehnuti i reći da vi to radite isključivo zbog zdravlja (nećemo sad o tome koliko će to da zvuči uverljivo).

2. U flert ne spada samo zavodničko gledanje. Naučnici su dosad izbrojali 52 različita signala koja se koriste za flertovanje (neverovatno, naročito ako ste već "veteran" u flertovanju i mislili ste da znate sve što tu ima da se zna). Od tih signala, zabacivanje kose je najčešći.

3. Postoje mesta u kojima je flert protivzakonit! Doduše, to su uglavnom stari zakoni koje više niko ne primenjuje, samo još uvek nisu izbačeni iz zakonika. Recimo, Litl Rok u Arizoni - tamo postoji zakon da je blago zadirkivanje u razgovoru (može da se upotrebi i za flert) kažnjivo sa 30 dana zatvora. U Njujorku postoji zastareli zakon koji kažnjava muškarca koji požudno pogleda damu - prvi put sa 25 dolara, a nakon ponovljenih prekršaja prinudnim nošenjem naočnjaka (komadi kože koji se stavljaju konjima kako bi im onemogućili periferni vid) svaki put kad izađu u šetnju.

4. Ne čekaju svi na slobodno vreme i izlaske. Mnogo je onih koji flertuju na putu do posla ili škole, ili iz automobila, s osobom u drugom automobilu. I, verovali ili ne, čak 31 odsto takvih flertova završi se pozivom na izlazak.

5. Flert ne mora uvek da bude licem u lice. Naravno, zabavnije je i interesantnije kad jeste licem u lice, ali se pokazalo da mnogi koji se upoznaju preko Interneta veoma uživaju i u flertovanju kroz mejlove ili kroz čet.

6. U viktorijansko vreme lepeze su se obilato koristile za signaliziranje u flertu. Lepeza stavljena preko srca je onome koji vam se udvara stavljala do znanja da je osvojio vaše srce. Poluotvorena lepeza naslonjena na usne značila je dozvolu za poljubac. Skrivanje očiju iza otvorene lepeze značilo je "volim te", dok je brzo višestruko otvaranje i zatvaranje lepeze upozoravalo osobu kojoj je signal upućen da je prava zloća.

7. Danas se mobilni telefoni obilato koriste za flertovanje. Prema jednom istraživanju, polovina svih korisnika mobilnih telefona koristila je ili koristi tu napravicu za flertovanje porukicama.

8. Moguće je preterati s nekim signalom. Prema statistikama, najčešća greška koja se dešava tokom flerta je previše kontakta očima. Dakle, bez pokušavanja da pogledom "probušite rupu" u osobi s kojom flertujete!

9. Ponekad, flertujući gestovi nisu ono što mislite da jesu. Jedno istraživanje je pokazalo da se momcima i muškarcima često dešava da ponašanje koje je samo prijateljsko protumače kao flert. A mi bismo dodali da se to dešava i devojkama.

10. Flert je univerzalna pojava. Devojka iz naših krajeva možda i nema baš mnogo zajedničkog s devojkom iz Amerike ili iz Kambodže, ali će flertujući gestovi koje sve tri upotrebe biti vrlo slični: osmeh, podizanje obrva, odvraćanje pogleda, kikotanje. Flertuju i životinje, sisari, ptice, gmizavci, pa i neke ribe imaju svoje rituale flertovanja. To je super: ako jedan gušterčić može da se potrudi da deluje slatko da bi privukao pažnju suprotnog pola, sasvim sigurno to možete i vi.
A sto ta gospoda naucenjanjanjaci jednostavno ne flertuju umesto sto teoretisu? Kome su te teorije potrebne?
Meni su teorije potrebne, jer ne smem da ih praktikujem. lollol Moram biti dobra, da ne budem modra. lollol
I meni teorije Zlico, iz istih razloga... lollol

Mada mi ovaj flert iz auta primamljivo zvuci... 8) Smile Zato je mene jedan lik pitao za put za Beograd - a na njemu se vec nalazio... lolshock
Za amely ruku u vatru da je fiiiiiiiiiiiinaaaaaaaaaaaaaaa... 8)

Neni je fina zdravo jaaaaako previše 8)

Za zlicu još ne znam, slutim... 8)

A ja? Ne bih ja da budem fina, al´ nekako se uFek potrefi 8)

Elem, jbt ne zna se koja je finija kad malko bolje razmislim!!!!
Jeste, ja sam jakooooo zdrava, bela krvna zrnca mi usled flertovanja rastu li rastu, al ne videh pise li tu negde ima li kakvih nezeljenih efekata, ono sta ako se preĆera ha? rollrolllollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Ima! Postaješ SUPER-ŽENA!!!!!
Letiš na sve strane, nasmejana... ma ni to ne valja, moraš se nekada i duriti wink
Jeste, ja sam jakooooo zdrava, bela krvna zrnca mi usled flertovanja rastu li rastu, al ne videh pise li tu negde ima li kakvih nezeljenih efekata, ono sta ako se preĆera ha? rollrolllollol

Ako se precera ondak ti raste i stomak!
wink :D

Nešto tu meni ne štima, ipak je flert tema.... roll
Brzo gore na početak, pažljivo pročitaj!!!!!
Mislim da ne postoji osoba koja nikada nije flertovala ili ne flertuje.
Flert je nesto sto te pokrece , ljudi flertuju iz zabave , da provere dal jos vrede, zbog posla i jos mnogih drugih razloga .....
Flert = nista strasno ako je u normalnim granicama Smile
1. Flert vam poboljšava zdravlje. Nekoliko različitih studija je pokazalo da oni koji flertuju imaju veći broj belih krvnih zrnaca od onih koji ne flertuju, da im je imunitet jači i da se ređe razboljevaju. Dakle, sledeći put kad vas neko optuži zbog flerta, možete se nevino osmehnuti i reći da vi to radite isključivo zbog zdravlja (nećemo sad o tome koliko će to da zvuči uverljivo).

Draga "moja" dečice, a pogotovu Ti preslatki "šarenčiću".... 8)

Evo, doživeh "tek" pola životnog doba, i mogu Vam potvrditi ni sada, a ni onda "ljekari" nisu imali ni teorijska znanja o zdravlju, a kamoli da su uspešno lečili, (ps, svaka čast hirurzima: "baj-pas; kastratcija" itd), jerbo, od najranije mladosti-"puberteta" ("uvatio" me oko 4 godine života), stalno sam imao viška par-nepar hiljada "belih" krvnih zrnaca........
Tek sada shvatih, zašto sam spontano odbacio "ljekarsku" ćerapiju u vidu "pentraksila, sinacilina, pa i bensedina"...... roll

A, sada posle čitanja činjenica "naše" preslatke i za oko predivne "Voćkice" reših da uz pomoć upustva pod tačkom 5. konačno "izjednačim broj Belinih i crvenih krvnih zrnaca, (postova) 10.000 : 5.400.000; (pardon 12168 : 519)... wink ma u "flertu" se nemož "prećerati", uvek malčice fali.....

A, to što "reče" preiskusni Biter...., ma tose desava samo onima koji ne poštuju "tačku 8 (osam)" iz "Voćkinih činjenica"...... 8) arrow
A uostalom, seti se "prekrasna" , kako Ti je bilo divno u prethodnom "avatru"...
PS važno je , bez obzira na izgled i godine, da se konačno izmigolji iz čaure, jer samo "dobar flert ili flertić", daje snagu krilima i leptirić more da se vine u nebeske visine, ma i da roni u "morske" dubine.....
PS2 Možda i grešim, ali tako je lepše, mnogo lepše za.......
Ma, zamislite ljudi moji i žene naše:
Livada, kao beskraj, a cveća ko na obali mora zrna peska, a na svakoj latici cveta, par-nepar predivnih "leptirića".......... idea

Dje si Lazo, druže stari, odavno Te ni vidno nisam... :D :D :D

A, to što "reče" preiskusni Biter...., ma tose desava samo onima koji ne poštuju "tačku 8 (osam)" iz "Voćkinih činjenica"...... 8) arrow :D

znao sam da negde skripi...
uvek padnem na lepe oci...
:D :D 8)
Svojevremeno smo vec imali temu o flertu

hej VoćkoCico, zar svojevremeno nismo imali temu o flertu?.....................Smile))
Jesmo, Micojka, ali ovo je tema za nas koji ponavljamo razred. lol
"Zlica:"
Jesmo, Micojka, ali ovo je tema za nas koji ponavljamo razred lol

I nas Titove pionire, koji smo se tek upisali..... lol

A tolko smo željni znanja....... :o

Vi, ponavljači, Bogom Vas preklinjemo, pomozite...., kad *vršimo, odužićemo se, makar kaf(v)om iz prekrasnih šoljica, ako ih u medjuvremenu promaja ne u "arhivu" ne smesti.... cry

Ma preronićemo "mora i okeane" i jopet ćemo imat to "arheološko-unikatno" blago....... 8) :D :D
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:10 pm.