Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Da li je loše ako se osećam savršeno dobro i ne mislim ni na jednu stvar koja mi je prethodnih meseci stvarala muku? Ili je nemoralno ako okrenem leđa prošlosti i uživam u mnogo lepšoj budućnosti?

Jer, po nekom nepisanom pravilu, kao bumerang se vraćaju sitnice kojih se odričeš baš onda kada ti najmanje trebaju. Ne mislim da su ljudi koji okreću leđa svojoj prošlosti savršeni, niti da je to najbolji način da kažeš kako je bitno samo ono što je sada i ono što će biti. Čini mi se da oni koji zaboravljaju odakle su i kako ponikli prave krucijalnu grešku, jer nijedna tajna ne može večno da se čuva.

Ne sećam se da postoji osoba koja je mogla da bira svoje odrastanje i ljude kojima je bila okružena. To se, valjda, kao slučajno nameće i trebalo bi da ima neku poentu. Ali, kao što ja ne mogu da zamerim svojim roditeljima način na koji su me vaspitali, jer je za njih to bio najbolji put, tako mislim da je potpuno u redu da ni ja ne dozvoljavam da mi „kroje kapu". Sa osamnaest priznajem da nisam znala skoro ništa i bolje što nisam uradila baš sve što sam tada smatrala pametnim. Ni danas verovatno ne znam gomilu stvari koje ću znati za 10 godina, ali znam da ono što mi osećaj govori - moram da pratim. Jer ta intuicija, ili kako god da je ljudi zovu, stvarno ima smisla. Dugo mi je trebalo da prihvatim da to što mi se „krčka u stomaku" kada stojim pored naizgled savršene osobe ima upravo veze sa tim da i nije divno sve što ja mislim da jeste i obrnuto. Dugo mi je trebalo da shvatim da ljudi lažu iz navike ili da ostave bolji utisak i da od brojnih obećanja neće ostati ni „o". I nema tu neke filozofije - ili naučiš da razmišljaš kao soler ili dozvoliš da ceo život ostaneš povodljiv.

O, kako je meni dobro otkad znam da moram da slušam sebe. Čak mi ni ne hrani sujetu kada uvidim da sam nešto dobro uradila, nego nekako osećam da sam dobro iskreirala sadašnjost i delić budućnost, ne odričući se ničega iz prošlosti. I nema straha od otkrivanja tajni. I nema muke sa suočavanjem sa sobom i drugima. Samo ravna linija. Neki bi rekli da u tome nema života, a ja smatram da život tu tek počinje.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:51 pm.