Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Mehmet Mutovci je bivši bokser.
Albanac je i živi na Kosovu, državljanin je Republike Srbije.
Siromašan je, narušenog zdravlja i živi u teškim socio-ekonomskim uslovima.
Za vreme bivše SFRJ je bio poznati bokser, državni reprezentativac, osvajač više medalja na svetskim i evropskim prvenstvima, po svemu primeran sportista.

Prema važećem zakonu zaslužni sportisti koji su državljani Republike Srbije imaju pravo na nacionalnu penziju.
Mehmet Mutovci, Albanac sa Kosova istovremeno i državljanin Republike Srbije podneo je zahtev državi Srbiji da mu se prizna pravo na nacionalnu penziju. Sve zakonske uslove u tom smislu ispunjava. 8)

I šta se dešava sa njegovim zahtevom?
Po tom zahtevu još niko ne postupa, država "oteže" sa odlukom a iz Ministarstva za omladinu i sport je najavljeno da će Mehmet Mutovci ipak morati da potpiše Izjavu o lojalnosti državi Srbiji ako hoće penziju. Davanje takve izjave u zakonu nije predviđeno kao uslov za ostvarivanje prava i niko drugi od zaslužnih sportista koji su to pravo ostvarili takvu izjavu nije morao da potpisuje. Čoek odbija da to potpiše jer smatra da je diskriminisan.

Mene interesuje vaše mišljenje.

Da li korektno od države Srbije to što se u konkretnom slučaju radi i najavljuje ili nije?
Da ste na mestu Mehmeta Mutovcija da li biste potpisali takvu Izjavu?
Da li se ova diskriminacija može opravdati i čime je vi opravdavate, ako je opravdavate?
1. Danas sam cuo divan zakljucak (a u vezi finansiranja Vojvodine).
Ako je drzava donela Ustav (i zakone), neka izvoli i neka ih postuje!!!

Znaci od drzave Srbije nije korektno ono sto cini, ali budimo iskreni, neki diskriminisu a drugi nemaju mooda da nastupe protiv diskriminacije, plaseci da ih proglase izdajnicima drzave.
(Zato cenim Amere, puno su dosledniji u sprovodjenju zakona)

2. Potpisivanjem izjava M.M. se ponizava, a medju svojim sunarodnicima ce biti izlozen diskriminaciji, kao izdajnik izdajnika republike Srbije. Na njegovom mestu ne bi potpisao.

3. Ili cemo se odreci KiM, ili njihove drzavljane moramo integrisati u nas pravno politicki sistem. Obzirom da je to nemoguce, obavezni smo prihvatiti one, koji to zele. Tu nema mesta cak ni eventualnim pricama da su neki nelojalni, a svoja prava iskoriscavaju samo da bi dodatno slabili republiku Srbiju.

Zakon vazi za sve, i jednako! To je preduslov za postojanje moderne drzave.
Ne opravdavam! Koja lojalnost, pa zar su svi koji zive u zemlji
Srbiji lojalni? Da sam na njegovom mestu sigurno ne bih potpisala,
ovo me sada podseti kada je moj suprug hteo nase drzavljanstvo,
zahtevali su da se odrekne svoga, sto naravno nije prihvatio.
Ja sam pri sklapanj braka u Italiji odmah dobila njihovo i zadrzala
nase. Moja deca takodje imaju dvojno.

Da se vratim na Mehmeta Mutovica, znaci ne bih pristala na
takvu vrstu ucene.
1.Coveku po zakonu pripada penzija i treba da je dobije.
2.Ne treba da potpise iz dva razloga:a)to je stvarno diskriminacija i kaznjiva je po zakonima Republike Srbije,ako Mehmet pokrene spor pred bilo kojim nasim sudom dobice ga.
b)ubice ga njegovi iz OVK,ako to potpise
3.Nek mu je Bog u pomoci
Kad bi sve to bilo tako jednostavno.......

Ako je covek bio zasluzni sportista i reprezentativac SFRJ onda bi, mozda, nacionalnu penziju trebalo da mu dodele zajednicki: Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Srbija, Crna Gora i Makedonija, Vojvodina i Kosovo.....

Zasto se sa zahtevom nije obtratio pokrajinskom sekretariojatu za sport (u SFRJ se to zvalo SOFK, a sad jebem li ga kako se zove). Takva institucija na Kosovu ne postoji? Ko je ukinuo? Srbija i Srbi ili Albanci? Ako je samozvana drzava na Kosovu bila (a jeste) u sastavu SFRJ zasto mu ona ne dodeli nacionalnu penziju?

Ko zna odgovore?
Mehmet Mutovci nikako ne treba da potpisuje navedenu Izjavu, a država neka ga odbije.
Onda neka lepo podnese tužbu Evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu protiv države Srbije i za takvu diskriminaciju che da dobije odštetu bogami od najmanje pola miliona evra ako ne i više, i pLJus che morati da mu daju i penziju.

Ima da se ovajdi ko niko, sve jO5 na uštrb naše gluposti. 8) Smile
Oces neces Kosovo je Srbija.Bilo je onda kad se taj covek mlatio po ringu,bilo je onda kad smo se mi mlatili po Kosovu sa NATO i OVK i sutra ce biti dok bar jedan od nas ima snage da se mlati s pregovorima.To znaju i Shiptari.Nisu oni bas toliko glupi.Ameri bi prodali i rodjenu kevu za pravu cenu,a nece njih ili nas???
I sta Mehmet ima s tim?Ili ti?Ili ja? :?:
Kako god ko gledao na problem Kosova ovaj slucaj bi mogao, cak i pravno, ovako da se postavi:

Svaki od gradjana Srbije koji ne moze MIRNO da zivi u svojoj kuci ima PRAVO da ZAHTEVA od svoje drzave da mu to omoguci. Ako ono sto mi zovemo drzavom Srbijom ne moze to da omoguci desetinama hiljada svojih gradjana imaju li oni pravo da se obrate Sudu za ljudska prava? Ima li Sud za ljudska prava ovlascenje da NALOZI drzavi Srbiji da omoguci SVIM svojim gradjanima da se usele u svoje kuce? Zasto su prava nekih ljudi predmet posebne diskusije, a prava desetina hiljada drugih ljudi su politicko pitanje?
Ne, Evropski sud za ljudska prava nema prava da naloži državi Srbiji da kako zna i ume obezbedi normalne uslove za život desetinama hiljada srpskih državljana koji su na Kosovu po raznim osnovima diskriminisani.
Zašto?
Zato što država Srbija faktički više ne kontroliše Kosovo, koje je u međunarodno pravnom smislu protektorat pod kontrolom Ujedinjenih nacija.

Srbi proterani sa teritorije Kosova iako su im uskraćena osnovna ljudska prava nemaju koga da tuže Evropskom sudu za ljudska prava niti bilo kom drugom međunarodnom sudu.
Zašto?
Zato što je sa aspekta medjunarodnog prava Kosovo nije država već je deo Srbije, a Srbija faktički ne vrši suverenitet na Kosovu pa samim ne može ni da bude odgovorna za ono što se na Kosovu dešava.

El sad jasnije?
Znaci, drzava Srbija nema ingerencije na teritoriji Kosova niti u odnosu na tamosnje gradjane? Zasto onda ima ingerencije da tamosnjem gradjaninu isplacuje nacionalnu penziju?
viteze ne lupaj gluposti, taj bokser nikad nije ni postojao, priznati i poznati su bili:
Mate Parlov, Bratja Kachar, a poslednji je bio koji je osvojio Srebro Anto Josipovic, Banjaluchanin koga je u polufinalu gde nije imao teoretske shanse posle gonga udario mislim americhki prestavnik, pa s'tim diskvalifikovan, a ovaj otishao u finale i samim tim osvojio srebro, te iste Olimpijade 1984god u rvanju osvojio je medalju Shiptar Shaban Trstenov, sad koju tachno neznam ali mislim da je on Makedonac, a taj Mehmed Mutovci ne postoji!!!
winkwinkwink
Mehmet Mutovci je bivši bokser.
Albanac je i živi na Kosovu, državljanin je Republike Srbije.
Siromašan je, narušenog zdravlja i živi u teškim socio-ekonomskim uslovima.
Za vreme bivše SFRJ je bio poznati bokser, državni reprezentativac, osvajač više medalja na svetskim i evropskim prvenstvima, po svemu primeran sportista.

Prema važećem zakonu zaslužni sportisti koji su državljani Republike Srbije imaju pravo na nacionalnu penziju.
Mehmet Mutovci, Albanac sa Kosova istovremeno i državljanin Republike Srbije podneo je zahtev državi Srbiji da mu se prizna pravo na nacionalnu penziju. Sve zakonske uslove u tom smislu ispunjava. 8)

I šta se dešava sa njegovim zahtevom?
Po tom zahtevu još niko ne postupa, država "oteže" sa odlukom a iz Ministarstva za omladinu i sport je najavljeno da će Mehmet Mutovci ipak morati da potpiše Izjavu o lojalnosti državi Srbiji ako hoće penziju. Davanje takve izjave u zakonu nije predviđeno kao uslov za ostvarivanje prava i niko drugi od zaslužnih sportista koji su to pravo ostvarili takvu izjavu nije morao da potpisuje. Čoek odbija da to potpiše jer smatra da je diskriminisan.

Mene interesuje vaše mišljenje.

Da li korektno od države Srbije to što se u konkretnom slučaju radi i najavljuje ili nije?
Da li se ova diskriminacija može opravdati i čime je vi opravdavate, ako je opravdavate?

lollollol mashta radi svashta, ili je chovek patzijent za struchne Dr!!!... winkwinkwink

Nije korektno, ali bre dosta je vise da nas svi zajebavaju. twisted Sta ima da trazi penziju od Srbije? Nije tad nastupao za Srbiju, nego za SFRJ!

Ako je vec trazio od Srbije penziju, onda nek potpise izjavu!Tongue

Opravdano je. Ako vec trazi penziju od Srbije cije je Kosovo jos uvek na papiru sastavni deo, sta ce mu znaciti jos ovaj jedan papir?! twisted
Oces neces Kosovo je Srbija.Bilo je onda kad se taj covek mlatio po ringu,bilo je onda kad smo se mi mlatili po Kosovu sa NATO i OVK i sutra ce biti dok bar jedan od nas ima snage da se mlati s pregovorima.To znaju i Shiptari.Nisu oni bas toliko glupi.Ameri bi prodali i rodjenu kevu za pravu cenu,a nece njih ili nas???
I sta Mehmet ima s tim?Ili ti?Ili ja? :?:

Lepo sam ja rek`o, otcepljenje Kosova je ekonomsko, a ne politicko pitanje...
Ček', ček', ček'.... zar naši ljudi koji su radni vek proveli radeći u inostranstvu, potpisuju lojalnost toj zemlji kada odlaze u penziju?????
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:31 pm.