Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Osnivanjem Srpske napredne stranke na čelu sa Tomislavom Nikolićem Srpska Radikalna stranka je faktički raspolućena.

Analiza rezultata lokalnih izbora koji su nedavno sprovedeni u četiri opštine u Srbiji pokazuju da su Radikali i bukvalno "pukli", te da su im Naprednjaci preuzeli tri četvrtine biračkog tela, s tim da kada se saberu glasovi koje su osvojili navedene dve stranke, imaju manje nego što je Srpska Radikalna stranka pre rascepa sama osvajala u tim sredinama.

Ankete i istraživanja koja su u međuvremenu sprovođena pokazuju da je Srpska Radikalna Stranka znatno oslabila i da su joj Naprednjaci preuzeli oko tri četvrtine pristalica.

Da li to znači da su Radikali skroz "ugasili" i da će već na narednim parlamentarnim izborima biti izbwisani sa političke scene Srbije?
Kakve su vaše procene u tom pogledu?
Moje mišljenje je da sudbina Radikala u mnogome zavisi i od sudbine Vojislava Sheshelja u Hagu. Ako on bude oslobođen, moći će politički da se aktivira ponovo i u tom slučaju Radikali će zadržati odredjeni uticaj u biračkom telu (oko 10-tak procenata maksimalno). Ako bude osuđen što je verovatnije, mislim da će Radikali za nekoliko godina u potpunosti da nestanu sa političke scene Srbije, tj. da već na prvim narednim parlamentarnim izborima neche ni da proDŽu izborni cenzus.
8)

Šta bi za Srbiju bilo bolje?
Mislim da je to zakonitost, sto sam i napisao na nekim forumima, jos mnogo pre raspada.
U demokratskom parlamentarnom sistemu odlucivanja radikalizam kao pojam nema svoje mesto. Sledi omeksavanje, prilagodjavanje ili iscezavanje odnosno prelazak u anarhisicke partije.
Svakako, radikalizam koji se propagira od 1990 nije onaj radikalizam koji su propagirali neki priznati pripadnici te partije pre mnogo decenija.

Sa vodjstvom T. Nikolica, partija ce za koji izborni krug zauzeti svoje parlamentarno mesto, procentualno tamo gde zauzimaju svoje mesto i slicne partije razlicitih Evropskih zemalja.
da da ali kako ide vreme samo se zasnaje istina da je seljelj svo vreme bio u pravu.i dobro se i odrzava na politicku scenu kada njega nema vec skoro 6 godina ali je jos malo ostalo do njegovog izlaska.pogledajte dokumentarac digitalni andjeo pa onda nesto drugo cete pricati
Da li to znači da su Radikali skroz "ugasili" i da će već na narednim parlamentarnim izborima biti izbwisani sa političke scene Srbije?

Tako je i tako treba da bude...
Vreme će pokazati šta će biti.
Medjutim, mene bwine nešto drugo...
Danas dok sam odmarao popodne, u snu mi se javilo da Srbija nikad neće ući u EU. A meni se često tako neke "stvari" jave u snu, sasnio sam tako bakinu smrt i još ponešto što se obistinilo.
Previše je prepreka na tom putu, bojim se. 8)
I o5 golicljiva tema.... Valda 'e to politicki seH? shock
Ja bih uveo porez na stranke, recimo 500 000 din mesecno. Pa nek' onda ima stranku ko zeli, to nije nikakava cifra za stranku koja ima clanstvo.

Nema veze bas sa radikalima, ali mislim da bi se broj raznih partija umanjio bar 10 puta.
Problem je u tome sto, da bi uveo porez moras da postanes clan politicke partije koja je osvojila vlast.....

A kada postanes clan takve stranke mislices upravo suprotno.... lollollol
Ja bih uveo porez na glupost i porez na sund, pa bi se budzet napunio dok kazes piksla ...

8)
a pedeve bih ukinuo zakonom ... a i pedeVe bih oporezovao posebno ... mada bi se onda clanstvo nekih stranaka osetilo posebno pogodjenim i ciljanim odredbama zakona ... lollollol

8)
Da li su ga Radikali skroz "ugasili"?

ma ugasili smo mi pored tolike gomile poštenjačina................. ovo se odnosi na sve, ne samo na Radikale.............................. twisted
Ja bih uveo porez na stranke, recimo 500 000 din mesecno. Pa nek' onda ima stranku ko zeli, to nije nikakava cifra za stranku koja ima clanstvo.

Nema veze bas sa radikalima, ali mislim da bi se broj raznih partija umanjio bar 10 puta.

Ne verujem da bi se taj broj išta smanjio.

Rezultat bi bio da više zahvate iz naših džepova.
hmm... nisam clan ni jedne partije, al tu puno toga smrdi...bojim se da ce se desiti nesto sto mi se nimalo nesvidja.
Zasto je Nikolic napustio stranku?
To je jedno od pitanja,a ima ih vise.
Mnoge stvari se u napred znaju... na kom mestu bi bio Nikolic da je Seselj slobodan...bio bi u senci....
E pa moje misljenje je da prema svemu sto sam ja cula, procitala,videla...izvukla neku logiku.
Seselja nece imati na osnovu cega da optuze...tako da jos malo eto njega u srbiji sa svojim radikala... meni se to nimalo nesvidja. Mozda neko misli drugacije al demokratija pa se ja izjasnila....
Znajuci to Nikolic ne zeli biti ni 2, ni 3, ni 4 covek u stranci...usladilo mu se da bude prvi pa je na vreme oformio svoju stranku.
Al najgore mi to pljuvanje sad medjusobno a tako su bili fini...velike optuzbe padaju i sa jedne i sa druge strane.
Eh ko li je tu ko...mislim na ono patriota,placenik,izdajnig.
Strasno.
Toliko o mom misljenju o tome. rollrollroll
Da li su ga Radikali skroz "ugasili"?

Ja se iskreno nadam da JESU!!! twisted
hmm... nisam clan ni jedne partije, al tu puno toga smrdi...bojim se da ce se desiti nesto sto mi se nimalo nesvidja.
Zasto je Nikolic napustio stranku?
To je jedno od pitanja,a ima ih vise.
Mnoge stvari se u napred znaju... na kom mestu bi bio Nikolic da je Seselj slobodan...bio bi u senci....
E pa moje misljenje je da prema svemu sto sam ja cula, procitala,videla...izvukla neku logiku.
Seselja nece imati na osnovu cega da optuze...tako da jos malo eto njega u srbiji sa svojim radikala... meni se to nimalo nesvidja. Mozda neko misli drugacije al demokratija pa se ja izjasnila....
Znajuci to Nikolic ne zeli biti ni 2, ni 3, ni 4 covek u stranci...usladilo mu se da bude prvi pa je na vreme oformio svoju stranku.
Al najgore mi to pljuvanje sad medjusobno a tako su bili fini...velike optuzbe padaju i sa jedne i sa druge strane.
Eh ko li je tu ko...mislim na ono patriota,placenik,izdajnig.
Strasno.
Toliko o mom misljenju o tome. rollrollroll

Vranjanka, lepo si ti to primetila. Nekad mi se cinilo da oni i jesu stranka koja treba da pljuje i vredja sve druge. Sad je dosao red da se malo medjusobno ispljuju.
Nadam se i ja da je dosao kraj, ako nista, bar vredjanju i mesanju u tudju privatnost. Mislim da je i vreme Seselja proslo...mada sam i ja apoliticna. Smile Imam samo neke simpatije i antipatije prema odredjenim likovima.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 7:49 pm.