Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ljudska masta i ruka stvaraju dela kojima se divimo kroz vekove. Koja su to dela, cija je neobicnost i orginalnost ostavila trag u vasoj dusi i zasto?

Jedan od mojih omiljenih arhitekata je Andre Gaudi, cije su gradjevine od samog nastanka do danas, bile predmet divljenja kako stucnjaka tako i obicnih prolaznika.Krivudave forme i razbijanje koncepta klasicnih geometrijskih oblika sa nesvakodasnjim detaljima, je ono sto mene odusevljava u njegovim gradjevinama.

Andre Gaudi, La Sagrada familia, Barcelona

jos uvek je izgradnji, gradi se iskljucivo od sredstava prikupljenih od donatora i prihoda od poseta objektu
I sam Gaudi je vremenom menjao buduci izgled hrama, otuda tolika raznolikost, nemoguce svrstati ni u jedan pravac... I zaista ta gradjevina oduzima dah... Fascinantno...
Draga iskra, Gaudijevo ime nikako nije Andre već Antoni...to bi trebala da znaš ako ga već svrstavaš među omiljene arhitekte!
od gore prilozenih slika tvoja mi se naj svidja Smile
...nije ni Antoni, vec Antonio Gaudí!
...nije ni Antoni, vec Antonio Gaudí!
jel to možda ima veze sa jezičkim podnebljem pošto se u prevodima pojavljuje i sa "o" i bez "o"?
whatever...Antoni, Antonio (mada se češće javlja Antoni po literaturi), samo da nije Andre, za Boga miloga !
Ja nisam čitala nikakve adaptirane engleske prevode, već katalonski i španski original.
Kontranapada da li ce tu da ti bude predsednicka rezidencija???????
A.. ovo je vec moja struka.. pa ja sam pre za Kalatravu.

Idealan balans je moja druga rec za dizajn.
E Kontra kako se ubacije fotka u post???
Koja su to dela, cija je neobicnost i orginalnost ostavila trag u vasoj dusi i zasto?

mnogo ih ima...zaista...npr.:Kineski zid,Artemidin hram u Efesu,Crkva Svete Sofije...itd,itd.....
E Kontra kako se ubacije fotka u post???
napisao sam ti na temi "snimanje za vreme..."

Kontranapada da li ce tu da ti bude predsednicka rezidencija???????
yyyyyyyyyyeeeeeeesssss!
Svetla uvek ima...
ulica je tu, tako da ću uvek moći da vidim podanike...ovaj birače...Smile
a i ograničenje je tu...za godine...Smile

Ja nisam čitala nikakve adaptirane engleske prevode, već katalonski i španski original.
pa da...i Wien je Beč...
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:09 pm.