Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Koje su prednosti bračnog života u odnosu na vanbračni?
A koje su mane?

Da li je brak prevazidjena institucija?
8)
Zašto je broj razvoda brakova u stalnom porastu?
Da li je to u vezi sa činjenicom da u današnje vreme malo ko koga mož da istrpi na neko duže vreme?
Vi koji ste neoženjeni i neudate, planirate li uopšte da se ženite, odnosno udajete?
A vi koja ste "unutra", planirate li da uskoro "izadjete" i da li bi se naneki način takvom "izlasku" i poradovali? Šta vas uopšte sprečava u tome?
Da li je to u vezi sa činjenicom da u današnje vreme malo ko koga mož da istrpi na neko duže vreme?

Ne nego u danasnje vrijeme lase sebi oba pola priznaju, a i okolini da ne mogu vise da se trpe :D
A što se ti toliko raspitkivaš, a ne daješ mišljenje??? Nemaš ga? shock
Porodica je oduvek bila jezgro, utociste, posebno za decu. Danas jesu mnogi predrasudi prevazidjeni i parovi zive bez "bracnih papira" iliti vencanog lista, ali po meni, to je isto. Onaj ko hoce da ode oticice kako god bilo.

Najlakse je razvesti se, ali da li je to uvek i pravo resenje? Ako smo vec osnovali svoju porodicu, moramo imati i neku licnu odgovornost prema njoj. Nista lepse od jedne skladne porodice.

Cinjenica je da broj razvoda u porastu. Ne znam i nemam objasnjenje za to. Mozda ljudi misle da time dobijaju, moze se dobiti u pocetku. Kao neka sloboda, mogu sve i svasta da radim i sl. Coveku je ipak potreban neko s kim ce da ostari, s kim ce da podeli svoje misli, radosti, secanja. Jednom reci, svoj protekli zivot. Neko ko ce biti pored nas kada nam je tesko, neko ko nas zna u dusu i kome nikada nece biti tesko da je tu kad zatreba. To jedino moze bracni partner s kojim smo proveli, takoreci, svoj zivot.

Mozda i nisam u pravu, ali u svakom slucaju, glasam za brak i porodicu. Svi mi imamo krize, ali se one uvek mogu prevazici. Razvod nije uvek resenje. Naravno da ima i situacija gde je razvod neohodan i opravdan. Nekada je bolje razvesti se nego trpeti mentalno i fizicko maltretiranje. Sto kaze narod, bolje dobar razvod, nego los brak. I tu ima istine.
Moji baba i deda su se razveli posle 45 godina braka.

Ne znam sta iz toga mozemo zakljuciti, valjda da nikad nije kasno za kvalitetan razvod. :?: lollollol
Jeste malo cudno da se neko razvede posle 45 godina braka. To su mogli mozda da urade i ranije, ako vec nije stimalo. Naravno da je bolji dobar razvod od loseg braka. Tu nema dileme.
Prednos' bracnog zivota je sto, kol'ko god se nakanjiv'o, na kraju imas koga da pitas.

Prednos' vanbracnog zivota je sto nemas koga da pitas, pa ne moras ni da se nakanjujes.

A sto se tice tih razvoda, zasto svi zaboravljeju da rasklapanju braka mora da prethodi njegovo sklapanje?

Smile
Khm.

Moj drug Pera je rasturio nekoliko brakova pre nego se oženio. lol

Naravno da ga nemam.

Naslućujem da je mogući razlog stalnog povećanja broja razvedenih brakova seksualna revolucija i sve izraženija ekonomska emancipacija žena, ali to nije moje mišljenje već pre kao neka slutnja. Ranije, dok se seksualne slobode bile ograničene a žene ekonomski zavisne od svojih muškaraca, razvoda brakova je bilo puno puno manje. 8)

Naravno da ga nemam.

Naslućujem da je mogući razlog stalnog povećanja broja razvedenih brakova seksualna revolucija i sve izraženija ekonomska emancipacija žena, ali to nije moje mišljenje već pre kao neka slutnja. Ranije, dok se seksualne slobode bile ograničene a žene ekonomski zavisne od svojih muškaraca, razvoda brakova je bilo puno puno manje. 8)

Ovo rezonovanje je sasvim moguce. Zasto bi neko trpeo, ako ne mora. Zena i treba da je ekonomski obezbedjena, bez obzira na odnose u braku. To je samo olaksavajuca okolnost da moze lakse da zivi kad se razvede. Sem toga, zena se oseca lepse i sigurnije kad radi. Nekim muskarcima to smeta, ali boze moj, vremena se menjaju. Nisam feministkinja, ali mislim da je dobro sto su zene da rade i imaju svoju materijalnu sigurnost.
Khm.

Nekoliko brakova koji su, takodje, morali prethodno da budu sklopljeni......
Khm.

a znam li Ja tvog druga Peru??? :D
A koliko je trajao najkraći brak vama poznat? Moj drug se razveo posle 6 meseci...

Svi smo postali previše razmaženi, to je jedan problem, lepše udovoljavati samo sebi nego tu se lomatati sa nekim kompromisima...
Bez obzira na sve rado bih se oženio.
Zvaćeš u svadbu? Volim veselja... :D
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:51 am.