Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

U Zlatnom trouglu, nekada svetskoj prestonici opijuma, bosovi narko kartela pretvorili su se u turisticke barone - svi do jednog!
Jezgro bandi sada je turisticki centar sa buticima, suvenirima i kaficima gde mozete odvasti dragu na kapucino. Ovim potezom glavnu ekonomsku granu Burme su prebacili u legalne vode, a prozvodnja i prodaja opijuma je opala za 100%.
Umesto studenata bez osmeha koji traze siguran fix, sada su se tu razmileli Japanci sa svojim fotoaparatima a neke od gostiju cine i majke zavisnika (skinutih, navucenih, umrlih) koje su se na to cudno hodocasce uputile iz licnih razloga. Da li ce doziveti katarzu straight ili ce se i same navuci ne znam ali u Zlatnom Truoglu paju sigurno vise nece naci....

I kako da se covek ne zapita, kud ide ovaj svet?
lol
Ma sramota!
Nek odu na Ande da beru pechurke.Dobro je za disajne puteve,i vrle nove svetove.
wink
Ovde nema sexa? nema tačkica? shockshock

Aj odoK ja a svet nek ide kud mu volja, Ipak se okreće winkwinklollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Javlja mi se asocijacija na našu britku sablju. roll

U jednom trenutku narkomani su se pojavili krizirajući u redovima pred apotekama. Kako je svakog čuda dosta za (max) 3 dana . . . na volšeban način isti nestadoše.

Koliko moje skromne vijuge dozvoljavaju . . . moguća su dva scenarija:
1. mi smo čudo u lečenju bolesti zavisnosti.
2. proradio drugi kanal.

Kako su obično 2+2=4 . . . glasam za opciju 2. Wink
NARKO-BITKA ZA BEOGRAD!

Dvadesetak najjačih narko-bosova vodi krvavu borbu za glavni grad, koji dnevno potražuje 100 kilograma droge vredne dva miliona evra

Serija ubistava po Beogradu nastavak je krvavog obračuna narko-mafije koja se bori za teritorije! U glavnom gradu posle rasturanja „zemunskog klana" ne postoji jedna ili nekoliko kriminalnih grupa koje kontrolišu grad, već je teritorija podeljena između dvadesetak narko-bosova! Ulog je veliki, jer Beograd dnevno potražuje 100 kilograma raznih droga čija je cena na ulici oko dva miliona evra! Glavni „igrači" u Beogradu od droge godišnje zarade najmanje 500.000 evra!

Gram kokaina u zavisnosti od kvaliteta košta od 40 do 80 evra. Gram heroina u proseku je oko 20 evra, a cena kvalitetnijeg heroina je oko 50 evra. „Crta" heroina i kokaina kupuje se za 200-300 dinara.
Paketić marihuane košta oko 400 dinara, a jedan džoint je 100 dinara. Tableta „ekstazija" košta od 75 do 150 dinara, a „spida od 10 do 15 evra. Prosečnom narkomanu potrebno je najmanje 10 grama droge mesečno, što košta najmanje 600 evra.

Press Online - nedelja 28 decembar 2008

Pa sada recite da se nemoze zaraditi u nasoj lepoj Srbiji..... roll
Sveukupno je to tuzna prica. Umesto da se narkomanija suzbija i leci, daje se mogucnost da raste broj narkomana. Nije mi jasno, odakle im pare za drogu, a o ovima sto je prodaju i nema sta da se kaze. Zaradjuju na tudjoj nevolji, a verovatno misle, pa sta kad su budale pa se samoubijaju, to je njihov izbor.
Kako god, vlasti, u bilo kojoj zemlji, povremeno preuzmu neku akciju i pohapse "lanac" dilera narkotika, a onda se sve to primiri jedno vreme i jovo nanovo. Velike se pare tu obrcu, a i ljudi iz vrha, tako da tome niko nece stati na put. Nazalost. Mladost umire, postaju narko zavisnici. Sta se moze oceikvati od jedne takve persone? Novac ima i tu moc da unisti covecanstvo. Neverovatno sta su sve ljudi spremni da rade da bi dosli do novca. Pitam se samo, da li se neko od tih ljudi zapita sta bi radio da je neko od tih njegovo dete? Da li bi mu i onda novac od droge bio tako mio i neophodan?
Nije mi jasno, odakle im pare za drogu

u mojoj palanci pre par dana, narkomanka u krizi, u sred bela dana, izbola nozem prodavacicu u butiku u vrlo prometnoj ulici...

Unhappy
"LevoSmetalo" kaže...
[quote]
u mojoj palanci pre par dana, narkomanka u krizi, u sred bela dana, izbola nozem prodavacicu u butiku u vrlo prometnoj ulici... Unhappy

Nažalost to je samo jedan od bezbroj slučajeva... moja mama je radila na Institutu za bolesti zavisnosti duže od 10 godina, i donosila je kuci tako jezive i potresne price, a i vodila mene i sestre da vidimo '' moguce posledice'' konzumiranja bilo kakvih opijata.... najblaže rečeno užasno je to na šta su sve spremni kad su u apsinentskoj krizi... njima ne upravlja razum vec samo životinjska potreba da zadovovolje svoje trenutne potrebe za drogom.

A i statistike takvih instituta su porazavajuce, bez obzira na period koji tamo provedu, i kroz kakav pakao prolaze i oni i njihovi najbližii izadju kao ''čisti ljudi'' opet se vrate putevima droge, malo je onih koji definitivno kazu NE! :? :?
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Ne dao Bog nikome da spozna ½čari½ narkotika, ili da gleda nekog svog kako se batrga u toj priči.... cry
Kako god okreneš, na nešto se navučeš. Iz Zucinog posta,da se naslutiti - ja bih se navukla...na kupovinu u skupim buticima. Verovatno bih mesečno trošila mnogo više od 600 evROVa... lollollollol
Trosenje vise od 600 eurica mesecno, ne bi bila prosecni
potrosac ......... vec klijent "ciste" robe..... lolwink

I to se prodaje u najskupljim "buticima"..... wink 'ebiga sve
sto vredi i kosta!
Nemojte da se ljutite, ali za mene ovo uopste nije tema za zezanje. Naprotiv. To je nesto sto se desava oko nas i sto moze svako dete, bilo da je nase, prijatelja ili iz komsiluka, da snadje. Ako drustvo ne moze da se bori, s drogom, ili nece da se bori, bar mozemo mi da uticemo na decu, omladinu, pa i neke zrele ljude. Kad se desi kasno je, zato treba preventivno raditi na tome. Jeste ovo neozbiljan forum, ali ga posecuje osobe od 17-77 i ipak, kada je rec o drogama ne treba to zanemariti i praviti se da nista ne primecujemo i da je to nesto sto mozemo 'ladno da zaobidjemo i nekom salom ignorisemo i prelazimo na neke nebitne teme. Bolje je nista ne napisati, nego se zezati.

Sto bi neko ovde rekao, bilo je jace od mene. Izvinjavam se, ako sam nekog povredila, uvredila, omela, nije mi bila namera.
Ajde, pa i Vip clanovi da se oglase posto sam jednom i sam bio prozvan ovde da pisem pod uticajem jointa :? , al ajde i nije lose ako je se mudre osobe poput ljudi iz mog okruzenja nakon dobre vecere povuku u kabinet da bi uz aromaticni duvan razmenile po koju mudru misao 8)
Mislim da nema tolko losih droga, kolko ljudi ili sitacija, koji ljude privuku ka njima, uostalom vise nema ni pravih droga, postoje supstitucije spravljene na brzinu u nehigijenskom uslovima da bi se osamutio mozak ili se brze uslo u glavu potencijalnog kupca, a to vise nije dobrostojeci lik koji zeli malo alternativne sveti, muzike, ljubavi, vec zABORAV od sebe, porodice, sredine i sl.
Nema lakog i bezbolnog zaborava, svaki pokusaj pravi nezibrziv trag.
Jedno je kada formirana osoba sa stavom i svesti popusi medecno joint na moru ili u dobrom drustvu, a kada to radi klinac od 20 onda je to uvod za pozar u mozgu, od koga svi trpe, familija, on...
Da se razumemo da ono sta autor naziva "cvecem" da nekada nije bilo kao cvece ne bi imalo sledbenike, sada vise nije ni cvece zla nema ni Bodlera, samo trnje ili malo zaobilazni put ka suicidu.
Nije istina ona prica o "firmiranoj" robi i kupcima...Nema toga vise, ima samo laksih nacina da se covek unisti, mozda sa manje ponizenja, mozda sa manje prostituisanja.Ziveo sam , rastao po najporocnijim mestima na svetu Amstedam, Bgd(onaj stari centralni deo gde su nesvrstani donosili uzorke na testove)pa sve do zima na Tajlandu, Goi, nema vise zezanja tog tipa, mozda neko hemijsko novo kao exeri ili slicni stimulansi ali to nisam probao.
Postoje ljudi koje znam licno koji su ostavili sve pa cak i duvan, ali imali su neku osnovu ljudskog u sebi, nisu bili emotivno prazni, imali su motiv da zive , imali su i nekog pored, za klince koji su sami na ulici a za bolje ne znaju...plasim se.
Sve ide iz glave sve u njoj pocinje i sve se tamo zavrsava, drugim recima svi imamo crvenu liniju gde nam pocinju secanja koja postaju uzroci, tamo ako se dotakne retroaktivno moze se pomoci sebi, uz mnogo snage, malo strucne pomoci i puno ljubavi ka sebi a onda okruzenju, mada ne treba traziti od okruzenja ono sta se nije pitalo kada se u ponor ulazilio.Imao sam srecu da nikog nisam opetretio svojim nezadovojstvima, porodica mi nije tradiconalno formirana, od svoje 21. zivim sa onima koje sam izabrao, imao sam srecu da sam izabrao jake osobe za sapa(u)tnike, sada mi se to vraca....
Rekoh ja polako alo sigurno postacu Vas edukator o sportu, muzici, greskama zivotnim pa i ostalim postapalicama koje zivot cine....kako kome 8)
Iz "Zlatnog trougla" predjosmo na Amsterdam, Beograd, a na zalost, ni Novi Sad nije daleko od cele priche. Sa situacijom u mestu gde trenutno zivim, nisam josh dovoljno upoznata, mada primetih par "utachkanih", kao i onih "shto bi rado prestali da trche, ali im noge same idu". Zakljuchak, ni mala mesta nisu poshtedjena.
Problem ovisnika o opijatima, mogao bi se reshiti otvaranjem tzv "Metadonskih centara". U N.S.-u i BGD-u vec postoje, za ostale gradove ne znam. Na taj nachin bi svako ko je odluchio (ne zaboravimo slobodu izbora, radoznalost, kao i to da su deca najcheshce kriva, a ne neki tamo mrachni dileri) da uzima drogu, mogao to legalnim putem, besplatno, i uz nadzor lekara da radi. Tako bi dilosi imali sve manje "mushterija", opasnost od overdoza loshom robom bila bi svedena na minimum, a kriminal bi se drastichno smanjio, jer ovisnici vishe ne bi imali potrebu da kradu da bi doshli do robe. Zvuchi kao utopija, i vecini faca na polozajima ovo ne odgovara, jer bi ostali bez dodatnih znachajnih prihoda.
Ova pricha za Met centre vazi samo za one koji nece da se skinu. Normalno da bi selekcija morala biti jaka. Ne bi bilo o.k. da sad dodje neki klinac, za koga josh ima nade, i kao cool besplatna gudra.
Znam mnoge ljude,od kloshara do profesora, advokata,muzichara i lekara,slikara,prodavachica u marketima,koji su uz pomoc supstitucione terapije bukvalno ponovo oziveli.Socijalizovali su se.Rade.Imaju decu. Popiju svoju dnevnu dozu, kao shto dijabetichar ushprica svoju dozu insulina, i zive normalno.
I to je bolje nego onaj tuzni deo, ali to je opet dzunk, nema emocija covek postaje zombi zivi za svoju "marendu"kao u celom svetu i to ne radi njega nego da bi drustvo ili drzava bili mirni da nece da se prave sranja..kradje dzep otimacine i sl.
gde je zivot tu, nije fora uci i ostati u tome fora je proci kroz to ako si se vec uvalio a moze se samo ako imas muda , srce i mozak.
Naravno ako se vec misli na manje i vece zlo onda je met kao meka solucija resenje ali znam ovde a po Italiji ekipe ljudi od po 60 god.po 30 su na metu, solucijama tbl i tako redom.Zombi koji cekaju da skupe mesecno sledovanje da ga menjaju za speed ball i opet ispocetka, znam im dusu sister, znam im stekove kupovao sam za svoje klince(mislim mlade jurisnike)first aid od tih likova neki su sqoteri, neki izlazu nesto, uglavnom nisu agresivci ali nema se zelje da se uradi zavrsni korak, znas zasto?Metoda ih odgovara, amortizjuje pad....
Ili ili ako si smeker udaraj po sebi do kraja ako nisi onda "Bato ovo nije Tvoja liga, idi u parkic na lepak"prosto?Nijedan smrtnik nije sasvim sretan, a ako proba mozda on postane bas taj jedan 8)
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 9:19 am.