Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Prosto je izuzetno tesko ne primetiti da se svuda oko nas, pa cak i na ovom forumu, nalaze ljudi koji su, usled raznih razloga, postali ocajni.
Da li su oni sami svesni toga, tesko je reci, mnogi stavljaju maske ispod kojih se kriju cak i od sebe samih. Frustracije, komplexi, generalno nezadovoljstvo prvo samim sobom a zatim i svime ostalim....

"Smejem se, a plakao bih....."

Sta mislite o njima? Kako im pomoci? Da li im uopste pomoci?

Ocajnici, mogu da zasmetaju ali ipak oni najvise pate.
Zasto sami sebe lazu i ne urade nesto za sebe? Bilo sta?
Plase se?
Znas sta, neka svako leci svoje komplekse. Ali ne na drugima,
naravno. Posto se "upoznajemo" preko pisanih reci, ovde na
Forumu, normalno da tako i stvaras sliku o osobi.
Kad tad padne maska, ali Boze moj nismo svi isti, sto ne bi ni
valjalo. Ignorisati i samo ignorisati.... 8)
Kompleks sam samo naveo kao jedan od milion mogucih razloga za ocaj. Tu moze biti i nemastina, bolest, cudan splet okolnosti....
Bilo sta.
Stvar je u tome da kada se ljudi nadju u takvom stanju, zapadnu u neku apatiju, postane im svejedno, ne zele da se bore. Osecaju se bespomocno i situaciju vide bezizlaznom. Uglavnom su jako depresivni, a spolja glume snagu i dobro raspolozenje. Nekada i sebe ubede u to....

O tome pricam, i o takvim ljudima.
U svakoj situaciji sami sebi mozemo najvise pomoci. Bez
obzira na okolnosti, nikada se ne predati. Nazalost zivimo
u nekom suludom vremenu, ali se moramo boriti.

Sada se moram nasaliti, i posle svega dobijes Oskara...... 8) wink
Koja maska?
Stavljam je da sebe lakse svarim Smile
Sve moje zore lice na "zoru ocajnika"(metafora na film)
Ovo je jedino mesto gde "bezbedno"jos mogu da kazem nesto a da drugi to nepodvedu pod neki rulet, kako se zove to u vec kom kraju se nalazim, onda ovo je jos i jedino mesto gde ne moram da zamutim sebi percepciju, a bogami i svest, da ne bih se susreo sa podmuklom bolescu zvanom odrastanje, znam nije frka u lovi ali ljudi neko stalno trazi da preduzmem neku odgovornost a ja pojma nemam sta vise, sve sam uradio sta su mi trazile bivse i buduce, srecom pa nemam obligacije prema rodbini i sl.inace bi i moje veceri takodje licile na teqila sunset, ne samo sunrise Smile
Istrpite me jos do marta i nestajem molim Vas, stalno prolongiram nesto a sada sam se uvalio u stupicu u kakvoj dugo nisam bio, odnosno pre sam imao jacheg saveznika sada sam ubedio nekog da sam ja taj, a uoste nisam siguran sta se vise trazi od mene, vec mi je zao sto cu izgleda morati more da propustim ove godine, onda od septembra ostajem sam sa cerkom ljudi pa kako da ne budem ocajan, ja nikada nisam imao obavezu sem da lepo izgledam a sada se ceo svet rusi na mene :?
Da je lako nije a ako neko misli da mu je teze vara se, doduse materijalni momenat dodje, prodje, da se stvoriti ali onaj duboki, odgovornost to se se nosi u nama od malena, a ja taj nisam, ja sam navikao da se sklanajam da bezim deleko kada je ono heavy a sada nemam obraza....
Komplexi?Imao sam komplex vise vrednosti i eto gde me dovede?
Kazem ja teqila sunrise svako jutro, a ja se osmehom branim :?
Ispovedih se iz prve, a Vi ako ste neljudi zlopupotrebite, optereticu Vas jos jache i vishe svojim frustracijama i starhovima zakasnele adolescencije, coveka zarobljenog u telu deteta Tongue
Neki su svesni, a neki ne. Ako njima prija ovaj vid komunikacije i u tom momentu se oscaju lepo, to je OK. Na neki nacin su bar izvesno vreme bili zadovoljni. Problem je u tome, kad takve osobe krenu da kinje okolinu, bilo na NET-u, bilo privatno. To je onda vec nesto sto treba eliminisati iz svog okruzenja.
Kako im pomoci? Ako oni nisu svesni svog stanja i ne traze neku pomoc, tesko im je pomoci. Oni verovatno i odbijaju pomoc. Imaju neku svoju pricu u koju i oni ponekad poveruju.
I to spada u neko psihicko oboljenja, tipa aksioznost, depresivnost...i sl. Po meni, najpametnije je da potraze pomoc strucnog lica i olaksaju sebi. Opet i to je problem. Veliki je to korak, jer pre svega moraju da priznaju sebe ono sto su i kako se osecaju.
Tema je na zezancijama, tako da su sale dobrodosle, ali uz njih da pokusamo i da dodjemo do nekog zakljucka.

A kako kada ljudi ne vide sve to? Kako im otvoriti oci a ne uvrediti ih, ne povrediti....

Niko ne voli da mu se kaze da je ocajan i da su mu motivi ponasanja pogresni.

Osim ako nije Oskar u pitanju... lol
A i Zocca, prvo poce sa kafom, pa sa cigaretama, sada sa frustracijama, osecam da je na kraju suicid lol
Koja maska?
Stavljam je da sebe lakse svarim Smile
Sve moje zore lice na "zoru ocajnika"(metafora na film)
Ovo je jedino mesto gde "bezbedno"jos mogu da kazem nesto a da drugi to nepodvedu pod neki rulet, kako se zove to u vec kom kraju se nalzim, onda ovo je jos i jedino mesto gde ne moram da zamutim sebi percepciju a bogami i svest da ne bih se susreo sa podmuklom bolescu zvanom odrastanje, znam nije frka u lovi ali ljudi neko stalno trazi da preduzmem neku odgovornost a ja pojma nemam sta vise, sve sam uradio sta su mi trazile bivse i buduce, srecom pa nemam obligacije prema rodbini i sl.inace bi i moje veceri takodje licile na teqila sunset, ne samo sunrise Smile
Istrpite me jos do marta i nestajem molim Vas, stalno prolongiram nesto a sada sam se uvalio u stupicu u kakvoj dugo nisam bio, odnosno pre sam imao jacheg saveznika sada sam ubedio nekog da sam ja taj, a uoste nisam siguran sta se vise trazi od mene, vec mi je zao sto cu izgleda morati more da propustim ove godine, onda od septembra ostajem sam sa cerkom ljudi pa kako da ne budem ocajan, ja nikada nisam imao obavezu sem da lepo izgledam a sada se ceo svet rusi na mene :?
Da je lako nije a ako neko misli da mu je teze vara se, doduse materijalni momenat dodje, prodje, da se stvoriti ali onaj duboki, odgovornost to se se nosi u nama od malena, a ja taj nisam, ja sam navikao da se sklanajam da bezim deleko kada je ono heavy a sada nemam obraza....
Komplexi?Imao sam komplex vise vrednosti i eto gde me dovede?
Kazem ja teqila sunrise svako jutro, a ja se osmehom branim :?
Isovedih se iz prve a Vi ako ste neljudi zlopupotrebite, optereticu Vas jos jache i vishe svojim frustracijama i starhovima zakasnele adolescencije coveka zarobljenog u telu deteta Tongue

Komsija, ako si celog zivota bio svestan da nisi za obaveze, onda nije trebalo da se upustas u stvari koje od tebe zahtevaj obaveze. Nije tesko biti otac, samo malo zelje i puno ljubavi. Ubedjena sam da ti to nosis u sebi.
@ VIP clan

Prika, ne bih stvarno, da sam znao da si u tako teskom stanju. wink 8) lol

Glavu gore, postajes mnogo bogatiji covek. :D
Ljudi moji sta vam je, svaki normalan covek ima svog psihologa 8)

Sto je to kod nas jos tabu tema, to je nas problem, ali priznali
mi to ili ne, to je danas neophodno. Zasto se antidepresivi
kod nas konzumiraju u neogranicenim kolicinama. Imamo problem,
samo sto necemo da se suocimo sa njim. Bezimo....GDE?

Sami sebi smo najveci prijatelj, u svakoj zivotnoj prici!
Tirkizu bih odgovorila, ali me ne voli vishe. Da, pozdravila te

Dia, i ljubi te...... lollol
Komsinice mala sala, malo sam se uplasio obaveza ali vec sam pregurao gore situcije.... Smile Hvala na brizi sve sam vec sredio, nisam ja bas tako balav Smile
Istar moja bivsa je psihijiatar, doduse pobegla je od mene Smile
Zooca samo Ti raspali ima vatre u meni za jos iskusenja lol
Tirkizu bih odgovorila, ali me ne voli vishe. Da, pozdravila te

Dia, i ljubi te...... lollol

Nije istina samo sam rekao da sam voleo Diu vise a to su vec sitnice
8)
Nisam lepa, nisam ni pametna... ali ja sam sebi neophodna... roll

I? Uklapam li se??? wink
O autoru, moćni... reci mi, jesam li očajna....
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:13 pm.