Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Beleške jednog neženje
Politika - Subota, 27. decembar 2008. 21:00

Kao i svaki neženja koji drži do sebe, odnedavno imam profil na Fejsbuku. Za one koji slučajno ne znaju, Fejsbuk je egzibicionističko-voajerski sajt koji spaja ljude iz čitavog sveta. Egzibicionizam se odnosi na ono kako sebe predstavite na profilu, a profili ostalih meta su vašeg voajerizma. Sistem savršeno funkcioniše na činjenici da je čovek radoznala živina.

Nekada su egzibicionisti nosili mantil, a voajeri dvogled. Danas se sve svodi na laptop.

Osim što povezuje ljude, Fejsbuk ih organizuje u klubove obožavatelja i pomaže u prenošenju poruka o humanitarnim i ostalim društveno odgovornim akcijama. Jedino na Fejsbuku možete naći fan klub Lige socijaldemokrata Vojvodine osnovan u Vlasotincu, pridružiti se peticiji pod nazivom "Umolite Seku Sablić da više ne snima reklame za prašak" ili pomoći akciju spasavanja patuljastih ždralova sa Madagaskara.

Preko Fejsbuka pronašao sam nekoliko drugova iz detinjstva o kojima, osim imena i prezimena, nisam imao nikakvih informacija. A onda sam jednim klikom na njihov profil saznao sve. Pronašao sam i ove novije. Znam sve o njihovim aktivnostima iako nikog od njih nisam video mesecima. Otkad sam i svoje komšije iz zgrade uvrstio među Fejsbuk prijatelje, kafu pijemo samo po aplikacijama.

I članovi familije postali su mi Fejsbuk drugovi. Retko se viđamo, a u poslednje vreme porodični ručak svodi se na gotovo jelo koje nam majka servira u inboks.

Nalazio sam, ali su nalazile i mene. Prvo jedna, a onda i sve ostale bivše verenice. Sajber eks, tako sam ih nazvao. Sada me ozbiljnije kontrolišu nego onda kad je trebalo. Nalaze me i neke kanadske babe koje su, ohrabrene daljinom i viznim režimom, prilično direktne.

Upoznao sam i neke ovdašnje devojke. Startovao sam ih na isti način kao u "kameno doba" kada nije bilo Fejsbuka, kada se izlazilo u kafiće i diskoteke. Najčešće postoji obostrana želja da se vidimo, ali to podrazumeva da se makar na nekoliko sati lišimo Fejsbuka. Još se nije pojavila takva žena, a kada se to dogodi, moj status neženje biće definitivno ugrožen.

lollollol

Mene je ovaj tekst nasmejao, doduše nekako kiselo...
Pa da podelim sa vama... jer se vidim kako sam sve duže pred tom stranicom...
To je jedan vid kompjuterske komunikacije. Plasi me da zaista ne dodje do otudjenosti.
Biti na FB danas je kao najnormalnija stvar, sto bi rekli od 7-77 lol dobro malo sam preterala, ali ne mnogo lol
Na svom FB uglavnom imam ljude koje sam upoznala na nekom od foruma, dosta tih osoba sam upoznala i uzivo, tako da se moze reci da ih zaista i poznajem.
Sve u svemu, jeste to jedna navika u kojoj ja ne vidim nista lose, ako imamo i svoj zivot van toga.
E pa jesam i ja tamo na ti FB al nije to tako zanimljivo...pogotovu što mogu da te nadju i oni koje ne zelis da te nadju winkwinkwink

Nisam se još navukla na FB mada sve više poznatih meni dragih ljudi tamo ima...ko zna lollollollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Kolko lupam ponekada, kolko sam brzo sklon da se "primam"na sve novotarije, smatram da mi je i ovaj vid komunikacije(mislim na ovaj sajt previse).Doduse, jos sam i na Deviant Artu ali to je drugi tip sajta.
Facebook, My Space i sl.sam posetio, obisao neke ljude cije sam pozive dobio, ali sta znam, mislim i da je ovo previse za neki vid mog licnog virt."marketinga"na netu.Generacija iz gimnazije mi se rasula po raznim "svetovima", prijatelji iz kraja su znatno proredjeni, ali znam u svako doba gde su, bivse(kako se zovu u postu iznad) su ili precesto ili nikada blizu, tako da je i ovaj vid komunikacije, odnosno mog blesavljenja ponekad over-dose za moju zelju da sacuvam malo svoje privatnosti...Mozda i net nije bas za svakog, ali nikako se nesme usmeriti ka forsiranju licne ili licnih prezentacija, kako u sadasnjem, tako u traganju za proslim svojim "vremenima".
Za prezaposlene, stidljive, i razne jos face b. moze doneti svasta ali za skepticne, cinicne i opet razne jos isto tako malo moze doneti sta nisu imali...Opet kazem, neiskusan sam kao virt.jurisnik na nova poznanstva ili trazenje starih, tj.zaturenih.Mislim da smo imali slicnu temu jesenas bas o FB. :?
E pa jesam i ja tamo na ti FB al nije to tako zanimljivo...lollollollol

ja sam plaFuša, meni nije ni jasno zašto sam u stvari tamo...bzvz...iskreno... lollollollol
Ne znam za temu, lako je moguće da se ponavljam...
Nekako u onom članku su većina zgoda i nezgoda FB-a i neta...

Ali zanimljivo mi je to što je stvarno nekima postao vid reklame, života. Pa iz filmova za one razne agencije za upoznavanje sa snimcima i slikama- rodila se zamena, po ko zna koji put na netu... wink

A opet ko neće, ima podešavanja pa se sakrije... I izbegne neprijatnosti poziva nepoznatih... :D

Znate šta, lik što je članak napisao je u pravu kada kaže da su kafe počele da se piju na FB, da mudrujemo hoćemo li izaći ili ne sa novim poznanicima... jedina mana je lenjost koju podhranjuje...
E pa jesam i ja tamo na ti FB al nije to tako zanimljivo...lollollollol

ja sam plaFuša, meni nije ni jasno zašto sam u stvari tamo...bzvz...iskreno... lollollollol

Jest... u pravu si...
Šta god ti pošaljem, ti ćutiš!!!!
lollollol

Sada ću ti slati 3x više.... wink
Nisam na netu već 5 dana (odprilike) i baš se božanstveno odmorih. To uradih da samoj sebi dokažem da nisam zavisna....hahahaha lollollol

PS
i evo me na FB, pokušavam da vam svima odgovorim... lollol
O dobrice mila, devičansko biće naše...

Oš mi slati svašta nešto? wink :D
A, bila apstinencijska kriza? lollol

Vide li sliku, kako smo je ukrasili komentarima? lollol
Meni je veca zavisnost ovaj sajt od FB, ustvari FB mi i nije nesto, kao sto rece nena mogu da nas nadju i oni koje ne zelis Wink, a i ne vidim nikakvu poentu u onim srcadima, kafama, slatkisima itd...
jos samo da stave salvete pa da se i sa njima razmjenjujemo kao djecica u predskolskom uzrastu.... :D mrgreen

Ma jok, Voće. Znaš Ti da ja znam otići na na par meseci.... lollol

Ma jok, Voće. Znaš Ti da ja znam otići na na par meseci.... lollol

Nemoj tako da mi odeš pa da sama lutam po ZOO... da me patke ne pojure... lollol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 8:37 am.