Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pre nekoliko nedelja smo saznali da clan porodice je jako bolestan.

Jako...rak koji se ne moze operisati...

Kako se boriti protiv bola u srcu i u glavi? Dali neko je vec prosao kroz takvu sudbinu? I dali ima neko recept?

Puno pozdrava

mo
Draga mo, žao mi je što prolaziš kroz sve to, ali isto tako mislim da smo svi prošli kroz takvu situaciju, i nije nimalo lako, jedino što sad mogu da ti savetujem je da budeš jaka, boleće uvek al vremenom manje, znam da tebi sad ovo zvuči apsurdno, i na kraju svaka bilo kakva reč utehe za tebe nema značaja, polazim od sebe, i znam da sma ja tuđe reči utehe čak i ignorisala, smatrala ih čistom kurtoazijom, jer moja bol je bila najjača i mislila sam da nikad neće minuti, opet ponavljam budi jaka, budi jaka zbog te osobe, budi pozitivna, ne kloni duhom zbog nje jer njemu/njoj je sad potrebno sve sem depresivne situacije.
ljubi te i pozdravlja nenkica!
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Draga Mo, jako mi je žao što to čujem. To je bolest koja razori i onog koji boluje i one koji su pored njega. Neverovatno koliko uništava sve čega se dotakne... Naoružaj se strpljenjem, za sebe i svoje misli, emocije, za život koji teče iako bi da zaustaviš trenutak... Ne znam kako bih ti pomogla kojim savetom, jer nema ga... Ako se zadubim u prođeno, samo ću te rastužiti...
Jedan savet mogu ti dati: iskoristi svaki trenutak za razgovor. Da kažeš toj osobi koliko ti znači, da pokažeš šta ti je u životu, jer jednom kada je ne bude bilo, ostaju ti i takvi trenutci, i nećeš morati da se pitaš... Pitanja bez odgovora, to je kletva života.
I smej se sa njom, ma koliko to sada surovo zvučalo, obojite nežnošću i smehom svoje vreme. Napravi nove dragocene trenutke.
Ja sam bila na jednogodišnjem putovanju, hvala dragom Bogu na toliko poklonjenog vremena. Svo vreme posle toga... ima drugačiji ukus za mene.
Ljubim te puno, i budi hrabra...
Zao mi je sto prolazis kroz to, Mo.

I sam sam imao (ne jednom) takvo iskusto. Nema recepta, Mo. Cinjenica da se svi, pre ili kasnije, nadjemo u slicnoj situaciji govori da "znamo" sta nam je ciniti.....

Naravno da ne znamo..... Svako ima svoj nacin...... Treba, ipak, imati na umu da oni koji nas vole i koje volimo ne zele nasu patnju. Naprotiv... zele da budemo srecni...... mozda u toj njihovoj zelji lezi snaga koja nam je potrebna da im zelju ispunimo....
SHII - TAKE (Lentinula edodes)

Aktivne materije Shii-take:

Lentinan: beta 1,3 glukan je značajan zbog antitumornog delovanja. Vršena su istraživanja na životinjama gde se utvrdila značajna efikasnost inhibicije rasta tumora (sarkoma) nakon čega su usledila i klinička istraživanja, te je 1986. godine lentinan uveden u klinike kao antitumorno sredstvo.
Ova gljiva ima izvanredna medicinska, ne samo nutritivna svojstva na ljudski organizam, jer sadrži čitav skup vrednih vitamina, aminokiselina i polisaharida koji pomažu organizmu u borbi protiv malignih i infektivnih bolesti. Šitake nazivaju ubicom raka, a ova gljiva smanjuje nivo masti u krvi i reguliše krvni pritisak, te oporavlja bolesnu jetru i pankreas.
Osnovni rezultati tih i brojnih drugih istraživanja su sljedeći: Lentinula edodes (shiitake) - stopa kočenja rasta tumora iznosi 80,7 %, s potpunim povlačenjem tumora u 6 od 10 slučajeva (kod nekih komponenti stopa kočenja tumora iznosi do 100 %, s potpunom regresijom tumora u svim slucajevima);
Kako antitumorne materije iz gljiva uopste deluju protiv raka? pre svega pokretanjem mnogih imunobioloških promena u živome organizmu "domaćina" - glavnu ulogu ima sam organizam koji pomoću odredjenih materija menja svoje funkcioniranje da bi ozdravio.

Dugo vec slusam o lekovitosti ove pecurke, uglavnom se prodaje
i koristi susena. Proizvodi se i kod nas, prodaje tako da nije
tesko doci do shitaki. Da, kazu da su kvalitetnije japanske od
kineskih.
Sta da ti kazem MO, vredi pokusati. Pije se caj od iste, jede se
suva, priprema u ishrani. U nadi za bolje, treba sve probati.
Dobre rezultate daje nemački preparat Erbisol (injekcije). Radi na principu matičnih ćelija kobilje posteljice i jako efikasno "čisti" organizam od svega što ne bi trebalo da bude tu, uključujući i kancer. Pozdrav...
Sve vredi pokusati, ali kad ta bolest uzme maha nista je ne zaustavi. Tuzno, ali je tako.

Mo, nema reci utehe. Bilo sta reci je malo deplasirano. Ono sto ti osecas moras sa tim da se i boris. Tesko je kontrolisati se u tim trenucima. Tek kad sve prodje, covek moze malo da se prizove pameti i smesti "stvari" na svoje mesto.

Budi uz tu osobu sto vise mozes. Ucini joj svaki dan, sat, minut lepsim. Pokazi joj koliko je volis, pokazi koliko ti je znacila i znaci u zivotu. Svaki trenutak proveden s njom ce joj znaciti puno, kao i tebi jednog dana dok se budes svega secala.
Poznata mi je situacija. Moja mama se bori sa rakom dojke. Shitake, obavezno i naravno, terapija. A chega rak je u pitanju?
Draga Mo, zao mi je sto dozivljavas te bolne trenutke zajedno sa osobom koju volis, ali svi mi kad-tad to dozivimo. Bila sam u toj situaciji. Sto god bi ti rekla, vec je receno.
Iskoristi svaki trenutak da provedes sa tom- tebi dragom osobom,
i ako nosis bol u srcu, budi nasmejana.
Drgaga MO... ako je prva ili druga faza raka....nesto se i moze uraditi.... makrobiotika i sl.... nedaj se zavarati skupim travama i kojekakvim glupostima...od toga nema nista.... ako je zadnja faza....budi pored osobe koja se muci...i misli ..kako ce se ta osoba ponovo roditi...srecna i zdrava!!!! tako sam ja izgurala tatinu smrt!!!!
ajde i ja da se uozbiljim . voleo bih da malo imam vise podataka o cemu se radi.mislim mladja , starija osoba ,muska , zenska , vrsta raka ...
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 4:38 pm.