Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

``Praznici svetog Trifuna, koga slave pravoslavni hrišćani, i svetog Valentina, koji je deo zapadne tradicije, biće obeleženi istovremeno kao zaštitnici iskrene ljubavi.

((http://www.fotorola.com/uploads/e615c2c36b.jpg))

Srpska pravoslavna crkva svetog Trifuna slavi kao velikomučenika koji je postradao za hrišćansku veru, ne isključujući njegov značaj kao zaštitnika bračne ljubavi i vernosti koje su deo hrišćanske propovedi.

Prema hrišćanskom učenju, bračna ljubav je u ravni ljubavi prema Bogu, o čemu svojim delima najbolje svedoče Hristovi velikomučenici, među kojima je i sveti Trifun.

U SPC kažu da sutrašnja proslava svetog Valentina pripada više zapadnom marketingu nego istinskoj veri i da taj način slavlja nije baš blizak našoj i tradiciji pravoslavnih naroda, već nekom drugom duhovnom prostoru.

Običaj da se polovinom februara slavi praznik zaljubljenih potiče iz vremena antičke Grčke i Rima kada su slavljena božanstva plodnosti i zaštitnici svetosti braka.

Na Dan zaljubljenih ili Valentinovo običaji su različiti i sve više se vezuju za potrošačko društvo dok se u pravoslavnim hramovima i u pravoslavnim domovima na Trifundan poštuje pretežno vekovna tradicija crkve.``

Da li ce to da vas spreci da nekome cestitate taj dan i pozelite da budete neciji Valentin ili da neko bude vas
Zaljubljenima, ako su iskreno zaljubljeni, svaki dan je praznik......

U nasoj tradiciji Sveti Trifun je, pre svega, povezan sa raznim svetkovinama vinogradara i vocara koji od tog dana pocinju sa svojim prolecnim radovima u vinogradima i vocnjacima....

Nazovite me reakcionarnim tradicionalisom, ali ja sam i dalje ogorceni protivnik propagiranja dana zaljubljenih. Preko tog praznika se ozbiljno ugrozava nas kulturni identitet i utapa nas u mracno sivilo globalizacije......

Zato ja od srca cestitam Dan zaljubljenih svim vernicima Zapadne Hriscanske crkve, a nasim zaljubljenima zelim da se raduju necem drugom....... mladom vinu, na primer......
Ništa ne slavim, ali sam za svaki slučaj napravio spisak ako jednog dana rešim da se ponašam.

Na prvom mestu je moj rođendan, dok se Valentinovo po redosledu nalazi odmah posle kineske Nove godine. wink
Jao Foćka....sve je to lepo i krasno, al mogla si i bez te Bamobonjere :? :? :? :? Sad mi se Jee...pa mi voda na usta ide il mi raste zubić pa balavim lollollollol

Nego aj i ja da čestitam svima koji su zaljubljeni, a slažem se sa mudrim BR-om da je zaljubljenima svaki dan Valentinovo, i da to s vremena na vreme trebaju proslaviti mimo ovakvih datuma, kad se sve forsira, kao to je takav običaj e ček da nekom poklonim pažnju, i ako baš nisam imala tefterisano u planer za taj dan rollrollroll

Ali eto...dakleM čestitam i poručujem volite se ljudi, i nek vam je svaki dan Trifundan....a ja ću se već nekako snaći, s bAmbonjerom, pa će da mi puca dugme na pantaloma winkwinklollollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Meni se dopada kao praznik ljubavi. Jeste komercijalizovano, ali slatko. Sve one cestitkice, stvarcice obelezene tim povodom, ima neku prijatnost. I, lepo je kad nekog obradujes s tim ili te neko obraduje.
Jao Foćka....sve je to lepo i krasno, al mogla si i bez te Bamobonjere :? :? :? :? Sad mi se Jee...pa mi voda na usta ide il mi raste zubić pa balavim lollollollol

Nego aj i ja da čestitam svima koji su zaljubljeni, a slažem se sa mudrim BR-om da je zaljubljenima svaki dan Valentinovo, i da to s vremena na vreme trabaju proslaviti mimo ovakvih datuma, kad se sve forsira, kao to je takav običaj e ček da nekom poklonim pažnju, i ako baš nisam imala tefterisano u planer za taj dan rollrollroll

Ali eto...dakleM čestitam i poručujem volite se ljudi, i nek vam je svaki dan Trifundan....a ja ću se već nekako snaći, s bAmbonjerom, pa će da mi puca dugme na pantaloma winkwinklollollol

Tebi cu specijalnu bombonjeru da posaljem na MSN lol Duplo vecu od ove wink pa, nek`svi puknu od muke lollol
Neka samo razloga da se jede cokolada... mmmmmmmmmmmm Tongue 8)

...... SRECAN PRAZNIK LJUBAVI.....
Осим св.Валентина сутра римокатолици славе и св.Адолфа,па у миксу

то је одличан повод да се прослави св.Рудолф Валентино Холивудски,

он је одличан за Њу Ејџ глобал пројект заљубљености.

А да би били поштени према св.Валентину треба рећи да га је убио цар

Клаудије силни поштовалац заљубљених и бога Луперкуса(даљи рођак оног

ПријапаWinkпротив којих се свим својим снагама борио св.Валентин.

Како ствари стоје изгледа џаба wink
Netreba uvek gledati negativnu stranu i samo negativnu. Ako je vec napravljeno da se oseti neka prijatnost, neka bude tako. Neka ljudi uzivaju, bar u trenutku, u nekim radostima i prijatnostima.

Ubedjena sam da bi skoro svi bili prijatno iznenadjeni da ime neko uputi neku lepu rec i slicicu na Dan Ljubavi.
Ljubavi, svu sam kintu potroshila na pelene, deterdzente i kashice. Imam josh 13 cigara. Sutra kad se vidimo, molim te kupi kutiju. Da li je ostalo one domace radze shto nam je neko doneo? Mjuz imamo.
Poklonit cu ti divan dan.
Volim te.
:D
Ljubavi, svu sam kintu potroshila na pelene, deterdzente i kashice. Imam josh 13 cigara. Sutra kad se vidimo, molim te kupi kutiju. Da li je ostalo one domace radze shto nam je neko doneo? Mjuz imamo.
Poklonit cu ti divan dan.
Volim te.
:D

Ko ume da voli, zar mu treba nešto više od ovoga?
Divni ste volite se i uzivajte...danas više nego juče, a manje od sutra i sve tako redom winklollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Srecan dan zaljubljenih

(http://s.mynicespace.com/myspacepic/725/th/72518.gif)
Neka nam je svima sretan današnji dan..... :D :D :D
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 7:28 am.