Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ne interesujes me ni ti, ni tvoja deca!

Gusis me i ti, i tvoje dete!

Ovakve i slicne izjave su izgleda karakteristicna za nemali broj raspalih porodica.

Kakav mehanizam moze naterati muskarca da nestane, napusti svoju porodicu, bez ikakve dalje brige za svojom decom? Kako moze neko da zivi sa saznanjem da negde ima svoju decu, kojima nikada nece poslati ni cestitku, poklon, dinar, za koje nece pitati kako su.

I sta moze misliti jedno dete o zivotu, kada zna da ima oca a ne razume, zasto se on ne javlja...

Namerno nisam spomenuo polozalj majke, na koju posle spada sva daljnja briga o detetu...
Ja ne bih mnogo prezvakavala ovu temu jer su danas
vremena haoticna i svakog je briga za sve. To nista nije novo .
Danas su svi ljudi nervozni i malo im hvali da se odricu svega.
Puno puta sam bila u situaciji gde dolaze da daju oglas da se otac odrzice sina, cerke, bracni drugovi jedno drugog , brat da se odrice brata itd. Naravno sto je moguce samo na sudu pa sumnjam sada i tamo. Ali jednostavno shvatite ljudi da zivimo u ludim vremenima i
da vise nista nije kao sto je nekad bilo, sve je otislo u pm.
Prema tome izlisno je sve ostalo pricati ima raznih majki i raznih oceva. Da ne duzim dalje...... rollrollroll
Cini mi se da opisana pojava uopste nije "specijalitet nasih dana". Desavalo se, i desavace se......

Mislim da, medju brojnim razlikama izmedju muskaraca i zena postoji i ova u odnosu prema potomstvu.

Zena voli dete, bez obzira ko mu je otac. Dete je "krv njene krvi".

Muskarac dete voli kroz njegovu majku..... i majku kroz dete....

Valjda je to posledica razlicite uloge u procesu razmnozavanja ljudske vrste.....
Ja opet ne razumem, kako moze muskarac da se neodgovorno ponasa prema svom maloletnom detetu, koja nije sposobna sama da se probija kroz zivot?

I da li to onda znaci da su te godine provedene u zajednickoj porodici, gde je on imao ulogu oca, zapravo bilo foliranje, lazno pretvaranje?

Da li se to muskarci na ovaj nacin svete svojoj zeni?

I da li su ovakvi muskarci uopste odrasli, ili su promasene duse od samog detinjstva?

Ko je kriv za ``stvaranje`` ovakvih muskaraca?
Da li je to od vaspitanja njegove majke ili oca?
Koji stereotipi roditeljskog ponasanja dovode do ovako sebicnog i kukavicnog ponasanja?
Cesto zene da bi postigle neki svoj cilj ucenjuju sa decom sto je skroz pogresno i moze dovesti da se neko odrekne deteta.
Ja sa mojom bivsom kad se cujem pokvari mi ceo dan, ali zbog deteta moramo da se cujemo Unhappy
Nedjelja a sve same "teske" teme Unhappy

Ja ne podrzavam teoriju da majka vise voli dijete od oca! I ja sam majka i apsolutno ne mislim tako.Zene su mnogo emocionalnije i to umiju da pokazu a muskarci(ima izuzetaka) ne umiju da iskazu da vole.Samo to je razlika a postoje i obrnutii slucajevi.
Nisu muskarci samo ti,koji napustaju djecu i porodicu.Zene to rade takodje,samo se zenama vise zamjeri nego muskarcima a ne znam zasto kad tu razlike nema?!

Ja hranim dvoje djece koje je majka ostavila i ne dolazi a otac kaze da ih bacim! shock Ko je tu gori,ne zna se a djeca ispastaju.Svaki slucaj je "prica za sebe" sa razlicitom "pozadinom" jako cesto i opravdanom. Ne smijemo osudjivati nikoga,svako ima svoju pricu i svoju muku izuzev umno poremecenih.

Sad cete reci da za napustanje djece nema opravdanja??! Ima,jako cesto ima i jako bolnih opravdanja pracenih teskom patnjom jednog ili oba roditelja.

U svakom slucaju a i iz moje radne prakse,prvenstveno "skidam kapu"samohranim ocevima! Jako ih je malo.Da li se plase odgovornosti? roll Kad mi samohrani otac udje u kancelariju,"gledam ga" sa velikim postovanjem jer ....nije se uplasio.
Cekajte, idem i ja!!!
Cesto zene da bi postigle neki svoj cilj ucenjuju sa decom sto je skroz pogresno i moze dovesti da se neko odrekne deteta.
Ja sa mojom bivsom kad se cujem pokvari mi ceo dan, ali zbog deteta moramo da se cujemo Unhappy

Nakon ovakvog iskaza...dodjem do potvrde mog misljenja. :?
Muskarci ne ucjenjuju zene dijecom? Djeca ne sluze za ucjenu!!!!
Cekajte, idem i ja!!!
Tako nesto moze, da uradi samo muskarac, koji nikada u zivotu nije osecao odgovornost za bilo kakav svoj postupak i koji je verovatno i sam rastao u neskladnoj porodici.
Ali, da ne naginjemo vagu samo na jednu stranu, postoje i zene, koje bez problema okrenu ledja detetu i odu bez traga i glasa...
To mi je mnogo gore.
Ako vec ne mogu, da zive zajedno iz nekog razloga, neka se razidju ali neka ne dozvole, da ih rastava odvoji od njihove dece. Nisu deca kriva za njihove promasaje, niti bi trebala nositi tezinu te veze i korisiti ih kao oruzje za glupe osvete.
Njih treba zastiti od takvih stvari.

P.S.: Gusis me i ti, i tvoje dete!
Osoba, koja je u stanju izreci takvu recenicu, jadna je, da jadnija ne moze biti... evil

Ne smijemo osudjivati nikoga,svako ima svoju pricu i svoju muku izuzev umno poremecenih.

Sad cete reci da za napustanje djece nema opravdanja??! Ima,jako cesto ima i jako bolnih opravdanja pracenih teskom patnjom jednog ili oba roditelja.

Kao prvo: umno poremeceni su invalidne osobe, ali ti to navodno znas posto imas praxu wink i mislim da je njihova muka najveca.

A za napustanje dece od strane majke po meni nema opravdanja.
Pa ni zivotinja ne napusta svoje mladunce dok se ono ne osamostali dovoljno da samo ode.
Ne podrzavam los brak, prezirem zlostavljace zena to su najblaze receno ''pizde'', ali ista ta zena ima izbora, na kraju postoje prihvatilista za zene s decom.
Ali ovo je skroz druga tema, jer predpostavljam da svi koji imaju decu su u nekom momentu pomislili ''kako ih sve te obaveze guse'', ali jedno je pomisliti drugo je okrenuti ledja deci, to je nikakav roditelj bilo musko bilo zensko bez izuzetka, imamo primera emisije SVE ZA LJUBAV kad se jave deci nakon 15 i vise godina, i ocekuju da ce svi za njima da placu, ja bih svakom takvom roditelju pljunula u lice...ja bih oslobodila zenu koja bi ukrala, koja bi se kurvala, koja bi ubila za pare da prehrani svoju decu, ali bi zadavila svaku koja iz hira i iz osecaja da je deca guse otisla od njih, i takva ne zasluzuje da se zove majkom, jer majka moze svaka biti ali roditelj ne.
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Nedjelja a sve same "teske" teme Unhappy

Ja ne podrzavam teoriju da majka vise voli dijete od oca! I ja sam majka i apsolutno ne mislim tako.Zene su mnogo emocionalnije i to umiju da pokazu a muskarci(ima izuzetaka) ne umiju da iskazu da vole.Samo to je razlika a postoje i obrnutii slucajevi.
Nisu muskarci samo ti,koji napustaju djecu i porodicu.Zene to rade takodje,samo se zenama vise zamjeri nego muskarcima a ne znam zasto kad tu razlike nema?!

Ja hranim dvoje djece koje je majka ostavila i ne dolazi a otac kaze da ih bacim! shock Ko je tu gori,ne zna se a djeca ispastaju.Svaki slucaj je "prica za sebe" sa razlicitom "pozadinom" jako cesto i opravdanom. Ne smijemo osudjivati nikoga,svako ima svoju pricu i svoju muku izuzev umno poremecenih.

U svakom slucaju a i iz moje radne prakse,prvenstveno "skidam kapu"samohranim ocevima! Jako ih je malo.Da li se plase odgovornosti? roll Kad mi samohrani otac udje u kancelariju,"gledam ga" sa velikim postovanjem jer ....nije se uplasio.

Licno ne verujem da majke vise vole svoju decu. Zato sam i postavio temu. Ocevi takodje mogu emocionalno da vole svoju decu a ne ciniti to je blokada usadjena u osobu.
Naravno, ako se nesto prelomi, do tacke psihickog rastrojstva, covek je spreman ostaviti sve, ali nisam mislio na takve slucajeve.
Mislim na slucajeve kada se muskarac sveti zeni preko dece.
Kako moze iko da uzme sebi pravo za to?
Zaista teska tema. Nazalost, to je surova realnost koja je
sve vise prisutna u nasim zivotima. E sada, postoji vise razloga
za takvo ponasanje?
Da li postoji odredjeni period kada je on poceo tako da se ponasa?
Sta je uzrok??? Koji je razlog? Nesto mora da postoji.
Ukoliko je oduvek takav, to je onda pitanje njegove naravi i
prirode, a tu lezi agresija.
Ako je u pitanju druga zena, to se resava dogovorom. Deca
nikako ne mogu biti predmet manipulacije ako brak ne funkcionise.
Pa pobogu, zar to nisu i njegova deca? Tuzno i ruzno.

Licno ne verujem da majke vise vole svoju decu. Zato sam i postavio temu. Ocevi takodje mogu emocionalno da vole svoju decu a ne ciniti to je blokada usadjena u osobu.
Naravno, ako se nesto prelomi, do tacke psihickog rastrojstva, covek je spreman ostaviti sve, ali nisam mislio na takve slucajeve.

To i ja licno mislim, kao sto mislim da deca ne moraju biti vise vezane za majku nego za oca samo sto to ne mozes nikom objasniti i one uvek dobijaju starateljstvo. cry

To i ja licno mislim, kao sto mislim da deca ne moraju biti vise vezane za majku nego za oca samo sto to ne mozes nikom objasniti i one uvek dobijaju starateljstvo. cry

kod nas da u 95% slucajeva, na zapadu oko 65%...
mada obicno pobedjuje onaj koji ima vise para...
Zena voli dete, bez obzira ko mu je otac. Dete je "krv njene krvi".

Muskarac dete voli kroz njegovu majku..... i majku kroz dete....

Valjda je to posledica razlicite uloge u procesu razmnozavanja ljudske vrste.....

Ovo je lepo receno. Mada nije pravilo, ali se desava. Otac jednostavno zaboravi da je ikada imao decu sa nekom zenom. Kazu da se kasnije javi neka griza savest i potreba da se ta deca vide, dodirnu, osete, ali... "kasno Marko na Kosovo dodje"
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 8:39 am.