Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Dragi moji, dugo vec razmisljam o tome koliko su ljudi zaslepljeni stereotipima. Toliko njih veruje da postoji samo jedan jedini ispravan put i podcenjuju sve sto se po nekim nepisanim zakonima ne svrstava pod to cuveno NORMALNO. Po meni, najlepse ljubavne price su bas one neobicne koje prkose svim tim zakonima, pa cak i sudbini ako je potrebno. Zasto gusiti svoje najiskrenije zelje i odreci se toliko divnih stvari samo zbog misljenja drugih ljudi koji ne shvataju, koji nisu u stanju da makar malo zavire ispod povrsine... Ja naprimer za mnoge slucajeve umem da kazem 'Ne slazem se sa tim, ali razumem'. Koja su vasa razmisljanja na ovu temu? Da li ste nekada u ljubavi prkosili standardima ili vise volite one klasicne price? Ispricajte nesto sto dokazuje da nije sve crno-belo, da su nijanse izmedju ipak najsladje.. I koliko je vama kada iskreno volite zapravno bitno 'sta ce drugi reci'? Slusam lol
Odoh "malo" da prkosim pa se vrcem.... calma e condenta winklol
Mesec je obasjao nebo svojim likom, obuhvatio ga svojom hladnom svetlošću i kao čiodom prikačio uz sebe. Kao kapi u kojima se svetlost ogleda, posvuda razbacane zvezde prave Božićni ugođaj... u ovoj noći se osećam kao centar, središte svemira... misli mi kroje pogled koji je satkan od sjaja tih nebeskih tela. Dopada mi se osećaj, uljuljkujem se njime, kao da sam i tokom noći deo neke divne celine. Ni ove noći mi tama nije lik izbrisala- ne noć mi je osmeh donela, i uz osmeh sam zaspala, svim tim šarenim putima šetala... nežno u tu slatku laž ušuškana...

Radovala se ja, pa me šutne život malo... ali neka, opet tju se radovati... :D
Eto, nikog povredila a ošla van zakona zadatog toka ove teme wink
Sunce je raspičilo svoje zrake, ptičice se deru ko konji...ja Vas volim iako ne znam gde sam se nasla nit koja je ovo tema, al ako je ovo prkos onda ste u zabludi...to je samo moja plava osobina, I'm BLU nananinananan naninanananinana lollollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
NIKADA mi nije bilo bitno sta ce okolina ili komsije da kazu winklol
Ljubav ne biramo. Ona se desi ili ne. Da li ce to biti "klasicna" ljubav ili ljubav "van standarda" i to je diskutabilno. Po meni, ljubav je ljubav i ne deli se na grupe i podgrupe. Uvek ce biti onih koji komentarisu, ma kakva da je. Treba uzivati, u trenucimo, dok volimo i dok smo voljeni, sve ostalo je manje bitno.
Auhhh,procita me ovom temicom kao Prvacic Bukvar! :D

I ja sam ti negdje na pola puta pa me koci bas neki oblik stereotipa.Srce kaze jedno,razum drugo,psihologija licnosti trece...ebem tiii! A ja stojim u kvadratnom metru i okrecem se za tudjim povicima a nikako da i ja viknem...."Ebite si svi,ako je mladji-od mene je! MI IDEMO DALJE a vi vicite za nama!" arrow
Cekajte, idem i ja!!!
Nikada nisam imala tih problema... Uvek sam radila ono shto sam 'tela i bolela me briga... Smile
Izjavljujem dragovoljno
kroz lance i žicu
pred svedocima
Silom, Mukom i Nepravdom
da sam kriva i da priznajem krivicu!
Kriva sam što sam neko
a ne niko i netko
Kriva sam što jesam
a treba da nisam
Kriva sam odavno
što stojim uspravno
i gledam u nebo, umesto u travu
Kriva sam što se drznuh protiv krivde
kriv sam!
Kriva sam i priznajem
da ne znam što znam i da znam što ne znam
Kriva sam i grešan dakle
što postojim
i kad već postojim i još drsko stojim
što bar ne priznam da ne postojim!
Ako ne priznam
crno mi se piše
ceo svet će na moju Zemlju da kidiše

Rulje bivših ljudi
lopova i golja
čopori robota i drugih monstruma
kidisaće na moje voćnjake i polja
i na moju belu kuću pored druma
oko koje kao najlepše odive
cvetaju trešnje, jabuke i šljive.
Pa evo
priznajem i to
za spas roda
Ja više ne postojim
skinite me s liste
Ja sam od sad samo
vazduh, svetlost i voda
tri elementa koja vam koriste
A ovo što pred vama govori i hoda
to je ono što vi od mene stvoriste!

Moja ružna slika
ozverena lika
koju umnožavate u večeri i jutra
to je slika vaše svesti i podsvesti
to nisam ja, spolja
to ste vi - iznutra!
Moj dušmanine sa hiljadu ruku
s hiljadu slugu i sluškinja laži
ubrao si mi sunce ko jabuku
i radost čistu ko bulka u raži
Moji će potomci piti jed i čemer
a tvoji već piju gorku medovinu
za krvav novac kojim puniš ćemer
rasprodajući moju đedovinu
Usud će ti ludačku košulju obući
i tada će se malo razdaniti
ili će planeta od sramote pući
i sve nas u isti ambis sahraniti!
Mnogo ste važne
Zemljo moja mila
Ti i Tvoje sestre
Istina i Pravda
čim se na vas digla ovolika sila
čim su na vas zinule
krivda i nepravda.
Rulje bivših ljudi
ubica i golja
čopori robota i drugih monstruma
palacaju na tvoje voćnjake i polja
i na moju belu kuću pored druma
oko koje kao najlepše odive
cvetaju lipe, jabuke i šljive.

Šta će ovde džihadlije
krstaši, farmeri
koji Ti čereče sinove i kćeri
Mora da su čule belosvetske bande
da imaju zlatna srca
pa ih vade
da ih presade u sopstvene grudi
ne bi li i oni tako bili ljudi.

Gospodo tužioci
suci i dželati
ispisali ste mi svoje zapovesti
po zenicama
najfinijem staklu
što teže živim, lakše ću umreti
Zašli ste mnogo u noć poodmaklu
ali uzalud ćete linčovati
najgostoljubiviji narod na planeti
(zbog čega ćete goreti u paklu)
jer Ljudsko Srce
čudo nad čudima
neće da se primi u vašim grudima!
Zlonamernici
siti i maniti
sve mi zabraniste u rođenoj kući
al ne može mi niko zabraniti
da pevam i da se smejem umirući
a to se vama više ne događa
ni kad svadbujete
ni kad vam se rađa!

Poštedite me koca i konopca
i razapnite me na vrhu planina
ko vaši praoci što su mog Praoca
Isusa Hrista Nazarećanina.

Ja ću da gledam
a vi zažmurite
inače će vam se oči rasprsnuti
od sjaja mog lica
Samo, požurite
što pre me razapnete
pre ću vaskrsnuti!

( Dobrica Erić- Prkosna pesma u slobodnoj interpretaciji) wink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
:D mislim da imamo isto misljenje :D
Uvek sam drugovima govorio "ako je ona tebi dobra meni je jos bolja" budi iskren prema njoj i ne dozvoli trece lice da vam gura nos u vezu! Svi mi znamo da postoje neka pravila ali ona su tu da bi se krsila a ljudi i njihovi zli jezici su tu da bi sve to objavili i medjusobno se sladili tudjim problemima!!! Najgore od svega je sto su svi danas "urbani" a 80% njih su zapravo tipicni primitivci koji ne mogu,niti ce neke stvari ikad shvatiti! Samo pricaju kako je danas sve ok a raskidaju veze zbog predrasuda...ma gade mi se!!!
Često prkosim saobraćajnim propisima i saobraćajcima. To su manje više zakoni koji me izluđuju i koje zapišavam čak i kad oni mene ne diraju. Ovi drugi zakoni vezani za ljubav, seks i veze mnogo češće opterećuju žene nego muškarce. Čak i kod žena, mnogo više su time zabavljene one sredovečne jer ove mlađe tabue ne ebu ni ič...
lollollol
Zakoni postoje da bi se krsili Smile

Svako ima svoj put koji treba da sledi na ovaj ili onaj nacin! Jedini zakoni koji postoje zapravo bi trebalo da budu moralni zakoni. Ne ubij, ne pljackaj, otimaj, ne lazi, ne varaj i slicno ... No u jednoj sjajnoj knjizi Azernejdzanskog pisca Haleda Hoseinija "Lovac na zmajeve" procitah jednu interesantnu misao a to je da je jedini greh kradja, a da ostali grehovi zapravo ili ne postoje ili proisticu iz samo kradje - Krades, kada nekome oduzimas pravo zivot, na oca, sina, brata (ubistvo), Krades nekome pravo na istinu, Krades nekome pravo na pravdu ...
Kome je uopste dato pravo da sudi sta je normalno a sta ne?
Ne hajuci idem za svojim bicem. Uvek, bez kompromisa za zakone, obicaje, moralisanje, tudje stavove...
Sad ja ukapirah sto nam nema Ishtar lol Sigurno negde "krsi zakon" wink Uzivaj, Ishtar Smile
Hvala draga lol i krsila i prkosila........ winklol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 10:13 am.