Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li znate nekog ko je na taj nachin zavrshio fakultet ili studira?
Shta generalno mislite o ovom vidu studiranja?
Koliko je ono zastupljeno u Srbiji?
Da li mislite das postoji animozitet drzavnih fakulteta u odnosu na ovaj vid studiranja?
Kako znati da vas nece prevariti?
Puno pitanja, znam...Ipak, pomozite mi koliko mozete....

:D
Ako virtuelno studiranje moze da se uporedi sa virtuelnom ljubavi onda je valjda jasno. roll

Nista bez fizickog kontakta, oci u oci....

sa profesorom winklol
Googlala sam malo. Koliko sam shvatila, ispite polazesh "live", a uchish preko interneta...Mada postoje koledzi u inostranstvu gde je sve online...

Jedna virtualna ljubav je postala veoma realna.
wink
Lale, jedna moja poznanica studira preko interneta i vec je 3. godina studija. Wink
Upravo je tako, kao sto si napisala. Testove polazes live, a studiras preko interneta. Postoji nesto slicno chat-roomu gde si u kontaktu sa mentorom i svojim studijskim kolegama, postavljate pitanja mentoru, resavate zajednicki "probleme" itd... Mislim, da postoje i predavanja, koja mozes da pratis preko neta.
Kod nas je ta vrsta studija priznata bas kao i normalan studij. Pod okriljem je nase Ljudske univerze, bas kako i vanredni studij (kod nas to zovu študij ob delu, u prevodu studiranje uz zaposlenje), tako da nema prevare.
Toliko za sada. Wink
Puno ti hvala Zlice.
Potvrdila si neke moje pretpostavke...Jedino mi nije jasno to sa chat room-om, jer onda svi moraju biti online u isto vreme, a spika je kao da uchish kad ti hocesh u toku dana...
:?
Zaboravih neshto...
Je l' ta tvoja poznanica iz Slo?
Zna srpski?
Mozesh da mi poshaljesh njen e-mail na pvt. Naravno ako je ona za....
Smile

Kod nas je ta vrsta studija priznata bas kao i normalan studij. Pod okriljem je naseg Ljudskog univerzuma

Kod nas to spada u domen naucne fantstike za sada...

wink
Puno ti hvala Zlice.
Potvrdila si neke moje pretpostavke...Jedino mi nije jasno to sa chat room-om, jer onda svi moraju biti online u isto vreme, a spika je kao da uchish kad ti hocesh u toku dana...

Pozanimacu se oko tog chat-rooma i svega ostaloga pa cu ti javiti. Smile

Kod nas je ta vrsta studija priznata bas kao i normalan studij. Pod okriljem je naseg Ljudskog univerzuma

Kod nas to spada u domen naucne fantstike za sada...

wink

lollollol Zar i ti, da mi menjas reci... cccc... lol
Puno ti hvala Zlice.

Pozanimacu se oko tog chat-rooma i svega ostaloga pa cu ti javiti. Smile

Ima li i na tom chat-room-u duplih nickova kao ovde? lollol
Ma ima sigurno. To su oni shto studiraju na pet fakulteta odjednom, a prave se da su samo na jednom. Kao, da ne bi ispali shtreberi pred drushtvom...virtualnom, naravno. wink
Ma sve dopisne skole su mi nekako...
Ako se ispit ne polaze uzivo, i nije temeljit, odnosno fakulet nije ozbiljan, onda diploma nema smisla.
A poloziti ozbiljan predmet bez zivih vezbi, treninga i konsultacija je nemoguce.
Naravno papir uvek vazi, bolje bilo kakva diploma od nikakve. Ipak preko neta bi uzeo mozda drugu ili trecu diplomu, nikako prvu!
Pa shta da radim Zed? Moram da budem kod kuce zbog bebice. Neshto razmishljam..bolje ishta nego nishta. A i znanje uvek ostaje.
JA! DLS (Distance Learning System) Smile Odlican nacin studiranja, ako izaberes pravi fakultet. Ja se nalazim na univerzitetu Singidunum, fakultet za turistizam i hotelijerstvo. Ovo je jedini licencirani fakultet iz oblasti turizma u Srbiji racunajuci i drzavne i privatne edukativne institucije. Moja topla preporuka za zaposlene ili ljude koji zive u inostranstvu. Ja sam bio skeptican ali mi je fakultet preporucio jedan prijatelj koji ima prilicno razvijen privatni biznis i vec zavrsen fakultet ali je odlucio da i ovo zavrsi bas zbog toga sto je jedini licenciran. DLS podrazumeva internet platforemu na koju ti svakodnevno stizu predavanja, pisana ili u video i audio formatu, velika biblioteka, a pritom moras sva predavanja da iscitas jer aplikacija belezi tvoje posete. Po sistemu ne posecujes predavanja nema izlaska na ispit, tako da je prilicno dobro organizovano i nema lencarenja. Bez obzira sto je privatni fakultet u pitanju, upoznao sam dosta ljudi koji su obnovili godinu. Tako da je zabluda da se ovde primenjuje sistem platis i prosao si. Toplo preporucujem
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:07 pm.