Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Verujem da ste svi upoznati da slucajem "Crna Reka" i tretmanom narkomana u tom centru. Postoji jos takvih mesta, na teritoriji Srbije, ali se nigde nisu ili bar tako kazu, primenjivale batine.

Interesantno je to da seu roditelji saglasni sa tretmanom, pa cak i narkomani koji su kao izleceni ili zaleceni.

Da li mislite da se fizickom silom moze postici zaista neki efekat ili tim ljudima, pored tretmana, treba pruziti paznju, ljubav, poverenje i pokazati im da ima nekog kome je zaista stalo do njih?
Iskreno, bila sam šokirana kad sam videla one snimke...Uvek postoji drugi način za rešavanje problema. Narkomani jesu problem, prvenstveno za sebe i porodicu, pa tek onda i za drustvo. Pogotovu je grozno što su u tome bila uključena i sveštena lica....
Strašno... to nije tretman, to je sadizam... UnhappyUnhappyUnhappy
Tako to ide, pocne sa devalvacijom zdravstva, pa se ocajnici istrose na privatnim klinikama, mislim dostupnim onim sa dubljim dzepom i iz Bgd.Ns.mozda jos negde, da bi ljudi iz manjih mesta sa plicim dzepom zavrsavali trazeci lekarsku pomoc tamo gde se duhovnost zagubila, a treba da zivi stalno.Kako popovi koji su ovde vec imali izlete u pedofiliju ili kao pratici raznih gardi, uopste mogu biti pogodni za tucanje u mozak nekog klinca koji ne zna sta radi :?
To sto tuku je manje strasno od toga sto oni smeju uopste da se igraju boga i prenebregnu razne grane medicine koje mozda i mogu pomoci nekom ocajniku...Strasno Srbija 21 vek.
Fizickom silom se ne postize nista, kao prvo treba steci poverenje
i time pokazati da zelis da mu pomognes. Uz sve to puno ljubavi
i paznje, sto vise razgovora. Treba ga ubediti da mora da se skine
sa droge, i naravno ako pristane poceti sa terapijom.
Dug je i tezak put do izlecenja, ali samo cvrsta volja moze sve.
Batine nikako - ljubavi svakako!
Ovo je jako diskutabilna tema....

Ne slazem se s batinanjem,velika greska!!!

To sto su roditelji pristali je problem sto nemaju nacina da rese problem sobzirom da se nalazimo u drzavi u takvoj kakva je.
To sto su sticenici pristali na to, pristali su iz straha,iz ko zna kakvih jos razloga... naravno ne pri cistoj svesti i zdravoj pameti.
Verujem da su pogresnim svatanjem vere odlucili da kazne sebe... i posle ko zna koliko ne uspelih pokusaja okrecu se bogu i crkvi kao sto i citava nasa nacija radi (to nam je sad vec kao neko prokletstvo), da nam zanja solucija bude crkva,umesto prva.
Da je tim sada vec sticenicima bar 30 % bilo u glavi vere od onog koliko im je sada ne bi ni dosli u situaciji i u uskusenju uzeti neki od narkotika.

Mislim da rad,rad i samo rad moze da im pomogne da se izvuku iz takve situacije...njima mozak ne sme biti ne okupiran jer im onda svasrta i pada na pamet.

Zlostavljanje se moze odraziti na njihovu psihu, izvlace se iz jedne zavisnosti ulazeci u drugu,koja vise podseca na sektu.

Ja ne znam odakle ideja i hrabrosti protojereju Branislavu Karanoviću da na sebe preuzme takvu odgovornost...skojim pravom.
Skojim pravom je na placivao tolike sume roditeljima i to na osnovu otprilike procenjenog materijalnog stanja... Koliko sam upicena Episkop raško-prizrenski Artemije se ogradio i reko da centar o kome se radi u opste nije u okviru manastira Crne Reke i da u njemu ne rade monasi. Time se srpska pravoslavna crkva ogradila.

NE nikako nemogu da razumem te lude umove.
A advokat protojereja sad vec podseca na djvoljeg advokata, izgubio se recnik pravnika...prosirio je svoj vokabular recima iz crkvenog pisanija i stalno pominje djavola.
eto tema me potakla da napisem neko slovo...vec par dana razmisljam kako novinski clanci uticu na misljenje ljudi i to prvashodno mislim na naslove.

Moze li jedno pitanje, da li je iko od vas pricao sa narkomanima koji su se izlijecili tu? Da li znate da je procenat izljecenja u Crnoj Rijeci 40 %, a da je svuda u svim drugim ustanovama 4 %...da li znate da taj centar postoji godinama i da je sad odjednom izaslo u javnost kao da se to nije i ranije radilo? Da li ste pricali sa ijednim narkomanom ko je bio tamo, o tome ko dobija batine, samo oni koji unesu droguuu u centar i pocnu da diluju, i oni koji se jako tesko ogluse o pravila centra... Ljudi ne sudite dok ne upitate ljude koji su bili tamo o pravom stanju stavri. A gdje su silni dusebriznici kad taj isti narkoman tuce i zlostavlja i maltretiraju babe i dede , roditelje, mladju bracu i sestre......tad nemjau ti ljudi prava...

Unaprijed se izvinjavam na burnijoj reakciji ne obracam se nikom pojedinacno, vec me neko vrijeme jedi i sama pomisao da ce sad Srbija ostati bez centra i jos 3 pored tog...koji su postizali odlicne rezultate....koji je jedini lijecio u tolikom procentu i u koji su dolazili momci i djevojke i iz drugih ljecilista... to mi je zao.
A inace za podatak i u katolickom manastiru Aleksadrovac kraj Banjaluke isto se primjenjuje sila u pojedinim situacijama jer narkoman u krizama ne prepoznaje nikog i ne zna sta radi a radi sve da bi se docepao nove ture......

Igrom slucaja znam sudbine lijecenih i izlijecenih i trenutno ovisnih mladih zivota ...to je zalosno...posmatrati sta su ti ljudi u stanju da urade za gram heroina...prodaju sebe na sve nacine...ljubav tu ne pomaze, niti bezuslovna ljubav majke niti jedne osobe...to je pakao...pakao za sve i svakog u okolini narkomana....l

A sto se tice finansiranja zar je to velika svota novca koju daju da bi se prehranili tamo, ko daje novac za ta ljecilista...niko...sami se finansiraju...vjerujte da tih 300 maraka, koliko ljudi odavde daju za mjesec dana u Crnoj Rijeci nije puno za to sto pola tih mladih zivota se i spasi...

Opet ponavljam nikom nije upuceno samo moje misljenje i neko moje razmisljanje dajem o tome.....
Драге моје девојке коме закон лежи у топузу трагови му смрде нечовјечством.

То је тако.

Уколико вас нападну неки сексуални манијаци,а ви мислите да им

онда(цитатWink:

treba pruziti paznju, ljubav, poverenje i pokazati im da ima nekog kome je zaista stalo do njih?

То сад није тако,а?............ wink
Fizicko nasilje nije moj metod komunikacije, ali......

Batine kao metod kaznjavanja u britanskim skolama su ukinute tek pre nekoliko godina, a u celom Svetu je to bio prihvatljiv metod vaspitavanja do pre manje od pola veka....

Dok su batine bila regularna vaspitna metoda svet je bio mnogo prihvatljivije mesto za zivot.....

Da li mislite da se fizickom silom moze postici zaista neki efekat ili tim ljudima, pored tretmana, treba pruziti paznju, ljubav, poverenje i pokazati im da ima nekog kome je zaista stalo do njih?

Ne slazem se sa primenom fizicke sile.
Potrebna je podrska i ljubav ali treba imati na umu, da ljudi, koji su postali robovi drogama, zive u nekom sasvim svom svetu i za njih ne postoji vise nista drugo osim misli, kako doci do sledece doze. Na zalost.
Ponekad ni ljubav, ni sva podrska ovog sveta ne pomaze. Unhappy
u ovoj zemlji sve institucije se urusene, na vlasti su bahati i silni, uz podrsku institucija sa zapada koji im u odredjenim trenutcima kazu teme koje treba pustiti u javnost i tražiti sud i osudu do juce uspesnih institucija, ovo je po mom misljenju bilo smišljeno da bi dolazak Bajdena u Srbiju prošao manje komentarisan, nešto slično kad keru čuvaru baciš kosku i uđeš u tuđe dvorište ili kuću.
Apsolutno se slazem sa herminom... ne treba ukidati centar koji je pomogao da veliki broj ljudi dodje nazad u normalu.

Neću puno da palamudim, ali izdvojeni slučaj je prikazan snimkom... šta mislite da li će mu biti lepše kući kada se uradi pa tako dok ne umre, da li će biti lepše njegovima koji ga vole da ga gledaju kako svakim danom umire sve više?

То је тако.

онда(цитатWink:

treba pruziti paznju, ljubav, poverenje i pokazati im da ima nekog kome je zaista stalo do njih?

Pa narkomani nisu zdravi ljudi..vec bolesni..i pogresno sam se izrazila...nisam ja da se ljudi mlate..ali u pojedinim slucajevima covjeku ne mozes usaditi u glavu drugacije nego batinama...pa koliko god bilo necovjecno...

A drugi dio poruke...bolje da se ne izjasnjavam o tome jer samo cu navuci bijes...ponekad je batina iz raja izasla...ljudi su zivotinje, a zivotinje samo na autoritet reaguju, a autoritet se kod zivotinje postize batinama a ne lijepim rijecima...al prelazimo na druge teme vec....

То је тако.

онда(цитатWink:

Pa narkomani nisu zdravi ljudi..vec bolesni..i pogresno sam se izrazila...nisam ja da se ljudi mlate..ali u pojedinim slucajevima covjeku ne mozes usaditi u glavu drugacije nego batinama...pa koliko god bilo necovjecno...

A drugi dio poruke...bolje da se ne izjasnjavam o tome jer samo cu navuci bijes...ponekad je batina iz raja izasla...ljudi su zivotinje, a zivotinje samo na autoritet reaguju, a autoritet se kod zivotinje postize batinama a ne lijepim rijecima...al prelazimo na druge teme vec....

Jedna od zivotinja je ker... koja batine pamti i vrati kad tad...al kad ujede ujede... ni zivotinja ne trpi nasilje... i tu postoje druge metode.

То је тако.

онда(цитатWink:

Jedna od zivotinja je ker... koja batine pamti i vrati kad tad...al kad ujede ujede... ni zivotinja ne trpi nasilje... i tu postoje druge metode.

Ok slazem se s tobom, nisam ja pobornik batinjanja...al pitam te da li si ikad vidjela narkomana koji krizira i njegov odnos prema okolimi tad.... nema ljubavi...ni prema kome....ne reaguje ni na sta, nema te ljubavi koja tada pomaze....ja samo to govorim...nije ljubav nesto sto moze izlijeciti narkomana...to je nesto drugo...al ljubav nije...
Slazzem se sa herminom u potpunosti...

Pre nego li iko napishe i jedan red, treba da uzme u obzir izjave roditelja, narkomana koji su se lecili tamo, onih koji su josh uvek tamo itd. Mediji, kao sto je svima dobro poznato, i te kako mogu izmanipulisati narod- shto i sada delom cine...
Sinoc je bila dobra emisija na tu temu i uhvatila sam samo kraj (liga shampiona wink ) gde jedna majka pita psihologa koji radi u Drajzerovoj da li se seca nje. Ona je sa sinom tamo ishla tri godine, mnogo vece novce su ostavili nego li sad u Crnoj reci i nishta... Psiholoshkinja ju je samo belo gledala... Nije imala odgovor. Kazze da joj se sin preporodio od kada je tamo (Crna reka)... I tako...

Nisam sigurna da je batina iz raja izashla, ali u stanjima pomracene svesti o kojima pishe hermina, verujem da mozze da pomogne, i to dosta... Smile

p.s. Nikada nisam imala kontakt ni sa jednim narkomanom, tako da ovo pishem krajnje laicki...

p.s. 1 Karlo, da me napadne siledzija, dobio bi shut u "centar" i ne bi se pridigao sat vremena... Upamtio bi kad je na minu naleteo... winkTongue :D
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:10 pm.