Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Dakle, stvarno, kuda su nestale romatične ljubavi i idilični brakovi, veze "u dobru i u zlu, u zdravlju i bolesti, u bogatstvu i siromaštvu"?! Da li je današnji način života uništio i poslednju klicu onih starinskih ljubavnih veza, prepunih strasti, zaljubljenosti, a ujedno i poštovanja i uvažavanja partnera?
Zasto bi to bilo starinsko ili novo?

Nisu ljubavi romanticne, romanticni su ljudi. Za sebe kazem da sam poslednji romantik i drzim do toga ! Pravi romantik je romantican i kada je sam sa sobom, kada se nadju takvih dvoje, dobijes romanticnu ljubav.
Nije kriv danasnji zivot vec sveopsta erozija drustvenih vrednosti koja je sasvim izmenila nas mentalni sklop. Danasnji zivot na to samo dodaje nedostatak dovoljnog vremena i zavisnost od novca bez kojeg (sa opravdanjem) smatramo da ne mozemo stvoriti ni minimum egzistencijalnih potreba potrebnih za kako takvu ljubav.
Bolji, odnosno dobar zivot i ljubav su itekako povezani a za stabilne i jake ljubavi je potrebna stabilna licnost koju moze izroditi samo dobar i stabilan zivot.
Romantiku ubija egocentricnost, hedonizam, uzivanje u svakom trenutku i ostala ``moderna`` propaganda.
Za ljubav je potrebno i (po)zrtvovnje, iscekivanje, ostvarivanje sa stilom, prastanje gresaka, prelazenje preko nesporazuma i sto je najvaznije svakim danom mora se cuvati, dogradjivati i radovati se njemu detinjaskom radoscu.
Verujem da manje od 1% danasnjih ljudi dozivi onu pravu pravcatu ljubav koja traje do groba, koja nas zari ali ne daje da sagorimo, koja nas uzdize do zvezda, koja nam daje energiju, snagu, samopouzdanje i neizmerno mnogo srece a sa srecom i blagostanje.
Tragedija je da se takva ljubav radja jednom u zivotu i ako se ne ostvari, postaje generator tuge, osecanja promasenog zivota i ``moranje`` prihvatanja drugih, nepotpuno osecanih i nedovoljno prozivljenih ljubavi - nas veliki zivotni kompromis (vecina populacije svesno ili nesvesno upravo ima ovakve ljubavi).

Romantika je neizbezan osecaj prave ljubavi, to je zapravo lepota i umetnost zivljenja u ljubavi. Ljubav bez romantike i romantika bez ljubavi ne postoje. Romantika je umesnost prolepsanja osecanja sitnim gestovima, stilom, ambijentom, iznenadjenjima i lepota uzivanja u trenutku i mestu.

Nisu romanticari izumrli, samo su u manjini. Povlace se od podrigivanja posle ispijenih pivskih boca, prdeza u dnevnoj sobi, trenutnih animalnih seksualnih poriva, potrebe za maskiranjem osecanja (sa logikom-osecajni su slabi, nesposobni da se brane, hajde da igramo emancipovanog ili poslovno sposobnog, mocnog, ili zavodnika/cu ili samo naglasavajmo da nismo foliranti i ne podnosimo to). Uh, koji viskovi nepotrebno potracene energije na mizerne stvari samodokazivanja.
Nije li jedan lep i iskren gest davanja mnogorecitiji od svega izrecenog i pokazanog?

Verujem u romantiku, verujem u iskreno davanje svega svetog nekome, da bi se za uzvrat dobilo isto! Verujem u pravu ljubav i zelim je dozivotno!
Ako je ostvarim, svakako cu vam javiti!
:D :D :D

Za moju prijateljicu: da, jesam opsednut a mislim da sada osecas, zasto!
Ja mislim da prava ljubav i romantika postoje i dan danas. Pravi primer za to je Emina Jahović...
lol lol lol
Ja mislim da prava ljubav i romantika postoje i dan danas. Pravi primer za to je Emina Jahović...
lol lol lol

lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol........dobro Ti to mislish.......... lol lol lol lol lol lol lol
I verujem i ne verujem, sve zavisi od situacije.
Dakle, stvarno, kuda su nestale romatične ljubavi i idilični brakovi, veze "u dobru i u zlu, u zdravlju i bolesti, u bogatstvu i siromaštvu"?! Da li je današnji način života uništio i poslednju klicu onih starinskih ljubavnih veza, prepunih strasti, zaljubljenosti, a ujedno i poštovanja i uvažavanja partnera?

Koliko zabluda na jednom mestu?!

Sve shto je staro je dobro a shto je novo- ne valja... Sestro slatka, toliko je neistine u tome- da ne verujesh...

Mislim da je danas kvalitetniji zzivot- u smislu da ako si se jednom udala to ne znaci na ceo zzivot (shto je ranije znacilo), imash mogucnost da odlucish i promenish neshto (u koliko za to postoje valjani i opravdani razlozi).... Starinske ljubavne veze su imale samo privid da je sve idealno, jer , izmedju ostalog, sramota je bilo razvesti se!!! :?

Odakle ti da su starinske veze prepune strasti kad su se oni udavali bez da znaju kakav im je partner (cast izuzecima) u sexu itd da ne ulazim u dalju analizu? shock

Navijam za danas, za sex pre braka, ne daj Bozze- razvod i sve slobode koje je donelo novo vreme... Smile

p.s. Nema idilicnih brakova i veza, razrushi iluziju na vreme i bice ti lakshe... Smile

p.s.1. Ja cu se mom momku/muzzu naci uvek:
"u dobru i u zlu, u zdravlju i bolesti, u bogatstvu i siromaštvu"
sve dok mislim da smo nas dvoje celina... Smile I za sve drugo...
Ne............................Smile))

Kad imas veliko doope!
Ono je nespojivo sa romantiku!
lol wink wink
ma toJ sam odgovorila na temu, ne na naslov, BRE......................Smile))

i u sve mi diraj, al u d00pe, yock..........................Smile))

nestali su u shumi.
Zasto bi to bilo starinsko ili novo?

Nisu ljubavi romanticne, romanticni su ljudi. Za sebe kazem da sam poslednji romantik i drzim do toga ! Pravi romantik je romantican i kada je sam sa sobom, kada se nadju takvih dvoje, dobijes romanticnu ljubav.

E ,Sexovski....sad bih te poljubila ali.....
nema prikladnog smajlija :D
Cekajte, idem i ja!!!

nestali su u shumi.

Vuk je znaci kriv za sve lol lol
Postoje romanticne i veze i brakovi ali ne na onaj knjiski nacin koji zamisljamo vec moderne prilagodjene vremenu i dzepu wink
ma toJ sam odgovorila na temu, ne na naslov, BRE......................Smile))

i u sve mi diraj, al u d00pe, yock..........................Smile))

Nisi ti ja, ili mozzda jesi?! shock Tongue
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:46 am.