Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Mozda ste vec iskusili na svojoj kozi (vasi roditelji vama), mozda ste imali priliku da to cujete od svojih prijatelja, ali me zanima kako bi ste vi reagovali da vam dete saopsti da ce se vencati sa osobom koja je potpuno suprotno od onog sto ste mozda vi imali u glavi kao predstavu o buducem bracnom partneru vaseg deteta.Ta osoba moze biti druge boje, religije, istog pola, potpuno drugacijeg "backgrounda", manje obrazovana, i vi mislite da vase dete zasluzuje nesto tj nekog boljeg, da li bi ste se mesali ili ne? Ja mislim da ne bih, ali to mozda sada jer im je jos rano za brak( maloletni su) winklol
Trudila bih se da ne, ni meni se niko nije meshao u izbor a i da jeste pokushao- sigurno to ne bih dozvolila... I tako... Smile
Ne bih se mesala, bez obzira da li mi se momak/devojka dopadaju ili ne. To je njihov izbor, ako valja njima, valja i meni. Uvek cu se truditi da nadjem ono dobro u njihovom partneru i radi sebe i radi svoje dece, kao i radi njihovog partnera, jer i to je necije dete i neko je/ga voli najvise na svetu. Pitanje je da li je i moje dete njima "po meri".
kaze moje petnaestogodisnje dete(sin) : " a sta ako moja devojka uopste nije kako ti mislis, ako je potpuno druge boje koze!?" valjda me ispituje, no ja mudro onako majcinski odgovorih, ako je njemu dobra sto meni ne bi valjala, cini mi se da je bio zadovoljan odgovorom pa sada iscekujem sta ce tj kakvo devojce da mi se pojavi na vratima stana predstavljeno "mama, ovo je moja devojka tj mamy, dass ist meine Freundin" winklollol
Blondika, moj sin je imao Kineskinju, Anglosaksonku, Iranku. Sve tri su mi bile drage, ali najvise sam volela Iranku. Nekako su nam najslicniji. Tako da znas, zavoli se dete samo ako je OK i normalno. Svuda je mladost ista. Lepa sama po sebi. Ne treba im kvariti zadovoljstvo i emocije. Treba ih pustiti da ih sami razviju, tada ce i biti zadovoljni i spremni na realan izbor.
Slazem se, ako je neka mama tolerantna to sam ja, samo nek oni meni budu kulturni tj lepo vaspitani i sve je ok, ne smeta meni ni boja koze ni religija ni ...ama bas nista, samo nek su normalni koliko se u ovo doba moze u zemlji u kojoj zivimo i gradu u kome jesmo, normali u smislu dobri kvalitetni ljudi! Sto 'no ti rece, moze biti da moji nece nekim roditeljima odgovarati zato sto su to sto jesu winklol
Zanimljivo pitanje, ali su jos zanimljiviji odgovori, u kojima svi tvrdite kako se ne biste mesali u izbor bracnog partnera svojoj deci, i ja sam misljenja da ne bih, medjutim ne znam sta donosi sutra rollroll .
Nekada se to nije moglo bez blagoslova roditelja, i danas je pozeljno, ali se manje tu uopšte pitaju tate i mame, danas i sam brak kao institucija ne predtsvalja neku specijalnu odgovornost, imamo sve više razvoda, upravo iz razloga sto se nekad nismo konsultovali sa roditeljima wink
Danas čak ne potoje ni zajednice (komune) u kojima se obicno zadesi po 3-4 generacije, pa je bilo jako bitno kako će buduća snajka odnosno zet, da se pokazu u postovanju prema mami tati babi dedi i ostalim ukucanima.

A podržavam misljenje da je bitno da se oni medjusobno poštuju i vole, a što se mene tiče snajka i zetovi mogu da budu bilo koje nacionalnosti, boje koze, i verskog opredeljenja winkwink

p.s. i nemoj da mi neko dete dira, tad mama ubija lollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
ne, jer ne vidim svrhu.................. kako ja nisam dozvolila da se meni neko meša, tako znam, da ni one ne bi dozvolile da se ja u to mešam...........................Smile))
Vidis, dobar pristup, takodje, ugrozen je zivot onoga ko moje dete dira ( ne daj Boze bije il zlostavlja) tada nemam milosti! twisted
Ali zar nije onda mesanje zastita tj zastita mesanje tj nekima zastita izgovor za mesanje? rollwink
Ako moj Lavic bude na mene, onda mu se sigurno necu meshati u izbor. Ipak, teshko je to reci...ima tek 9 meseci... lol
Tata mi se nikada nije mesao u izbor, ali mama, e, mama je vec druga prica... Mislim da to nema veze sa tim da li dozvoljavamo da se neko mesa ili ne, roditelji, a mame posebno, ako zaista zele, uvek nadju nacin da se umesaju, bilo na direktan ili indirektan nacin.

Nemam svoju decu jos uvek, pa ne mogu da kazem da li bih se mesala ili ne. Ako bih videla da neko zaista nema dobar uticaj na moje dete, da ga maltretira ili sl. verovatno bih se umesala :? .
Trenutno mishljenje je da se ne bih meshala, kao shto se moji roditelji nisu meshali u moj izbor partnera. I da su pokushali, ne bi time nishta uspeli (kao shto su i znali )... No, nikada se ne zna... roll
Naravno da ce svaki roditelj reagovati, ako vidi da je neki "olos" u pitanju. Samo i tada treba biti taktican, jer moze da proizvede potpuno drugi efekat.
Naravno da ce svaki roditelj reagovati, ako vidi da je neki "olos" u pitanju. Samo i tada treba biti taktican, jer moze da proizvede potpuno drugi efekat.

U potpunosti se slazem... to se podrazumeva.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 5:11 pm.