Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

ova tema je proizvod jedne umobolne igre...zasto je zapocela ni osnivac sam nezna...ali je nastala jedne tople junske noci na brdovitom balkanu...negdje gdje je tisina i samo lagana muzika ublazava tisinu tamne noci...pisite o svemu sto vam se dogodilo u zivotu a nije vam bas bilo po volji, tj. niste se Vi (Ja) doticno slagali sa time,mi koji smo obicni smrtnici na ovoj zemlji,koji svoju kozu nosimo kao kosulju (danas je nosimo a sutra cemo da je skinemo i obucemo ko zna sta drugo)....
...igra se zove istina ili laz....zvuci ti poznato
...igra se zove istina ili laz....zvuci ti poznato

Zar ta igra vec ne postoji??? rollrollroll
postoji postoji na jednom forumu...najbolje cuvana tajna je opcija search...heheheh
Zašto je umobolno imati stav?

Zašto je umobolno izneti svoj stav?

Zašto je umobolno biti prinuđen na kompromis sa stavovima drugih ljudi, okolnostima, događajima?

I vs. Life je svaki moj dan......

Ne slažem se sa mnogo čime. Mnogo toga mi izgleda nepovratno i beznadežno izgubljeno.... ali sam svestan da, upravo u trenutku kada "prepoznamo" da mladi Svet vode u sunovrat, upravo u tom trenutku smo priznali da smo nepovratno ostarili. Ja takođe...... Unhappy

Ipak, jednu stvar ne shvatam i ne prihvatam. Odakle potiče danas toliko rasprostranjena ideja da sve što nam se dogadja mora da nam bude po volji........ shock i da, čim nam nešto nije po volji (a malo šta jeste) imamo sva prava na protest, nasilje i beskrupulozno nastojanje da to što nam se ne svidja podvrgnemo svojoj volji.

Pri tome ne vodimo računa čak ni o tome da naša volja može da bude (i često jeste) suprotna volji i željama drugih ljudi........ kojima pak ne priznajemo pravo da se istim metodama bore za svoje "pravo na sopstvenu volju" ...... suprotnu našoj "neprikosnovenoj"...... :?

Zašto je umobolno biti prinuđen na kompromis sa stavovima drugih ljudi, okolnostima, događajima?

Ne slažem se sa mnogo čime. Mnogo toga mi izgleda nepovratno i beznadežno izgubljeno.... ali sam svestan da, upravo u trenutku kada "prepoznamo" da mladi Svet vode u sunovrat, upravo u tom trenutku smo priznali da smo nepovratno ostarili. Ja takođe...... Unhappy

Ipak, jednu stvar ne shvatam i ne prihvatam. Odakle potiče danas toliko rasprostranjena ideja da sve što nam se dogadja mora da nam bude po volji........ shock i da, čim nam nešto nije po volji (a malo šta jeste) imamo sva prava na protest, nasilje i beskrupulozno nastojanje da to što nam se ne svidja podvrgnemo svojoj volji.

Pri tome ne vodimo računa čak ni o tome da naša volja može da bude (i često jeste) suprotna volji i željama drugih ljudi........ kojima pak ne priznajemo pravo da se istim metodama bore za svoje "pravo na sopstvenu volju" ...... suprotnu našoj "neprikosnovenoj"...... :?

Nesto slichno napisah na nekoj tamo temi.....vec sam zaboravila koja je tema u pitanju.....Svakako ....slazem se....(mada se drva slazu a, ja sam saglasna sa tim) oops

ali sam svestan da, upravo u trenutku kada "prepoznamo" da mladi Svet vode u sunovrat, upravo u tom trenutku smo priznali da smo nepovratno ostarili. Ja takođe...... Unhappy

Svet ide u sunovrat, možda, nažalost mlađima je pripisana ta zasluga, upravo zato sto stariji od tog sveta nisu ostavili ni ''I'' od idealnog, zato sto se ne slažu sa nekim idejama, zato što misle da mladi danas nemaju stav, a i ako ga zauzmu, taj stav je sve sem zdrav. winkwink

A sad malo o temi....
Mnogo toga se dešava i nije mi baš po volji, ali isto tako postoje stvari na koje sam ponosna, i to je ta ravnoteža, i na kraju krajeva godine čine da ono juče istpravno, danas bude neispravno, to je sazrevanje, možda bih neke situacije malo ''editovala'' da mogu da se vratim unazad, ali ih definitivno ne bih menjala drastično, jer je to nešto što me čini ovakvom kakva sam danas. wink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Не мислим, а постојим..... wink
Ok. je tema ali kada bi coveka bas ovde to pisao vise bi licilo na sastave,reportaze,doktorate...
Dakle siroka je tema i sveobuhvatna...
Rekao bih ovako jenostavno, sto zivim ovako kako zivim a mogao bih bolje...
Svako, u zivotu, ima uspone i padove. Sto rece, LaSex, mogli bismo da pisemo romane, neko krace, neko duze.
Uvek kazem, idemo dalje samo nek' dobro traje. Nista ne mora da bude idealno, ali neka je podnosljivo.

I ja bih pohvalila temu. U zadnje vreme je malo kvalitetnih tema. Ova je jedna od tih. Volela bih da ima uspeha i da se medjusobno dopunjujemo. Nesto se uvek moze nauciti iz tudjeg zivota, a i svojim primerom, nekom pricom iz naseg zivota, drugi mogu nesto da nauce.

Mogu samo da kazem da si mi "ukrao" misli iz glave... winkwinkwink
Pustila bih ceo tekst ali me zeza onda moje pisanje (traka skakuce gore-dole)...
razmisljajuci da sami sebi zelimo najbolje u zivotu (barem toliko smo bas svi egoisticni), prirodno je da zelimo da nam se dogadjaju u zivotu situacije koje su po nasem planu i programu...ali naravno ne dogadjaju se...a i zasto bi????....razmisljam, kad bi sve islo onako kako mi zelimo (pa cak i extra super) kakve bismo karakterno bili licnosti????? svi bi bili fini i kluturni,imali para, populacije sa viskoim zvanjem bi bilo napratek itd itd...neko mora ipak biti i lopov...:Smile)
Da smo mi idealni i zivot bi nam bio idealan, u tome je i poenta bivstvovanja, licna evolucija i ucenje. Kada kroz svet oko nas kao nase ogledalo prepoznamo delove svoje licnosti ili karaktera koje bi trebalo promeniti, i pocnemo da radimo na sebi, vrlo brzo i nas zivot poprima drugacije boje.

Uuuuuuuu heavy..... rolllol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:45 pm.