Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

... u danasnje vreme :?: :!:

odem ja danas kod lekara opste prakse zbog prehlade koja me muci vec drugu nedelju.
dodjem na salter i pitam gde da predam knjizicu, a oni me pitaju kod kog ste lekara. kazem, ni kod jednog, nisam bila (hvala Bogu) vise od 2 godine.
kazu oni onda a sa kim imate ugovor?!
kakav ugovor?
pa ugovor sa lekarom kog ste odabrali, a ja kazem ni sa jednim, nisam imala portebe (opet hvala Bogu sto nisam imala potrebe da dolazim vise od 2 godine).
onda mi kazu da moram da odaberem lekara i da potpisem ugovor.
ja kazem OK, a ko radi? oni mi kazu ti sa spiska, ali oni su svi popunjeni sa pacijentima.
?!
?!
i kako da se ja lecim?
pa, pitajte nekog da vas primi ukoliko ga licno poznajete, mozda ce i hteti da potpise ugovor sa vama?!

sreca moja, te me jedna doktorka primila da makar cuje sta hocu i onda me podrobno ispitala odakle sam, sta radim, gde radim.... i onda je zakljucila da zna nekog mog rodjaka i da joj odgovara gde i sta radim i kaze moze?!
mislim, hvala njoj, ali... ?!

dodje posle konacnog potpisivanja tog ugovora i vreme da predam knjizicu i cekam... o cekanju ne bih da pricam, nista nije dugo, kad potpisah samo taj ugovor.

dolazi na salter neki momak (mozda oko 25 god.) sa istim problemom. nece da ga potpisu... skakutao je on tamo skoro sat u pokusaju da neko ugovori sa njim i verovatno u medjuvremenu proklinjao sebe sto nije u zivotu bio redovno bolestan kao sav normalan svet i na kraju odustao... niko nije 'teo da potpise sa njim ?!

jos uvek nista ne razumem... 'el sam ja to imala srece?

?!
Ja sam morao da vadim pre dve god.placeno zdravstveno osiguranje... :?
Do tada su me lecili lekari iz mog okruzenja, ali morao sam da izvadim konacno zdravs.leg.Morao sam da idem u opstinu, vadim potvrdu sa 2 svedoka da mogu da placam drzavi svaki mesec oko 2000 din.i evo od tada me redovno reketiraju, zato sto ne radim, a imam porez veci nego neki koji oni tolerisu..
Nakon placanja i svih priznanica sam morao da potpisem ugovor, sa lekarom opste prakse da bih dobio uput za intervenc.koju ja opet placam jer nije na nekom spisku....
Sada imam svog lekara ops.prakse, imamo ugovor, svakog meseca placam 2000 din.oni sretni...ja zbunjen roll
Da mi nesto ne daj boze zafali, morao bih kod lekara opst.prakse prvo po uput pa kod specijaliste....A placam im!
Ne vredi Levo moje Smetalo da mislis, bolece Te glava, tako je i to je nepromenjivo. roll
Ne znam za te ugovore. Moje iskustvo je da mozes da biras svog lekara opste prakse. Desava se da su preoptereceni, pa da novi pacijenti nisu dobrodosli, ali uglavnom jesu.
Pretpostavljam da lekari, po domovima zdravlja, nisu motivisani. Drugim recima, male su im plate. Nazalost, danas se svaka profesija gleda samo i iskljucivo kroz dobit. Jedan human poziv, kao sto je lekar, ne bi smeo da podleze novcu, ali i oni su ljudi, a novac kvari ljude.

Sto se tice upita za specijalistu, cini mi se da u celom svetu, moramo da dobijemo prvo uput od lekara opste prakse. To su neka pravila, koja moramo postovati.
dok sam ziv bijo i mene su slicne muke mucile...
E, moja Smetalice, svugdI ti je to isto sr***e samo drugo pakovanje...
Banda...
Na srecu, ne secam se da sam isla prethodnih nekoliko godina kod lekara, pokusavam sama da lecim prehladice.... Smile
Znaci, da se psihicki pripremim ako (nadam se da nece) mi slucajno nesto zatrebaju... rollrollroll
do sada mi lekar bas nesto nije trebao, imuna sam....
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
Zato su izmislili novi grip da isprave ne pravde lekara sad ako se razbolis bolje od njega moze preko reda a i ne mora overena knjizica lol
esi mogo nađeš neku deblju grančicu iza koje će se kriješ?.......................Smile))
esi mogo nađeš neku deblju grančicu iza koje će se kriješ?.......................Smile))

Nisam dok sam bio u ludari neki su mi cak rekli da su dvojica uspeli iza igle da se sakriju od racije.Posle su ljudi od toga napravili vic?
Ja ipak cenim da sam iza ove grane zasticeniji nego oni lollollol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:47 pm.