Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Mnogo puta razmisljam kako je u zivotu teorija jedno, a praksa drugo i kako u poslu mozes oceniti, da li je covek sposoban raditi ono za sta se skolovao ili je ipak cisti teoreticar, kada treba, da se resi neki problem ili organizira nacin rada.
Sta mislite, koliko je "titula" dipl. ing. ili mag. zaista pokazatelj necije sposobnosti?
Da li ste se na poslu susreli sa ljudima, koji potenciraju svoje obrazovanje, a spetljani su do koske i stalno se slepaju uz nekoga?

Al' sam ozbiljna, m? lol
Sama titula znači koliko i fakat da neko ima noge, a treba da pretrči 100 metara.

Pretrčati hoće, ali na kakav način i u kom vremenu . . . to je već pitanje (a od teorije . . . slaba vajda). Wink
"Kad bi inzenjere na smrt osudili, ovaj bi nevin poginuo", govorio je moj otac. lollol
Pa ja bas ne bih sve u isti kos slala. Kao i u drugim oblastima, ne mislim samo na znanstvene nego i zivotne, karakterne i td... ima nas stvarno raznihhhh. roll

A znam i takve... wink
Ti Snezo nemas nikakvu titulu ispred sebe??
Ja imam samo 4 razreda OŠ. lol
Milicice, naravno, da ne bacam sve u isti kos, ali ima ljudi koji su zavrsili fakultet, a ne znaju da se okrenu u praksi...
Mišljenja sam da je naš (visoko)obrazovni sistem bio (barem) vrlodobar; izgleda da se trenutno svojski trude da ga iskvare.

Još u toku studiranja sam primetio da je upadljiv nedostatak praxe tako da sam odlučio da obavezno po diplomiranju uletim na par godina na "baustell" i rekao bih da je to recept koji može da pruži rezultate.

Vrlo brzo nakon uletanja u ulje, mast (i ostalu perad) bio sam u stanju da procenim da li je projektant radio u praxi, samo na osnovu letimičnog pregleda projekta.
Ja jedino priznajem titulu magistar i to u slucaju Tvog direktora lol
Naravno i moj repitj_VIP ima svoju spec.tezinu lol
Mišljenja sam da je naš (visoko)obrazovni sistem bio (barem) vrlodobar; izgleda da se trenutno svojski trude da ga iskvare.

Još u toku studiranja sam primetio da je upadljiv nedostatak praxe tako da sam odlučio da obavezno po diplomiranju uletim na par godina na "baustell" i rekao bih da je to recept koji može da pruži rezultate.

Vrlo brzo nakon uletanja u ulje, mast (i ostalu perad) bio sam u stanju da procenim da li je projektant radio u praxi, samo na osnovu letimičnog pregleda projekta.

A Ti s' trlj'o klupu da b' naucio da trljas fleke s odece? A?

lollollol
e zlocko...da znash samo koliko sam shkola ja izuchio dok sam doshao do titule "PREVARANT" roll
Da li ste se na poslu susreli sa ljudima, koji potenciraju svoje obrazovanje, a spetljani su do koske i stalno se slepaju uz nekoga?

Hahahaaha........ josh pitash ! Ne samo na poslu , no na mnogim mestima za shta su ti ljudi "obrazovani"..... "blagi" uzassssssss... :x
Covek moze biti i umetnik i klovn, bez obzira cime se bavi, samim tim bez obzira i na titulu. wink
Ima raznih primera na koje nalecemo u zivotu.

Mnogi su zaista "dzabe krecili" sa svojim diplomama, pri tom ne mislim na one koji su platili umesto da su ucili. Smotanih i nesposobnih ima koliko hoces. To moze da pravi probleme ljudima koji moraju da saradjuju sa nesposobnima, i sve je bezazleno i smesno dok se ne bave nekim odgovornim poslom, kao sto je medicina ili slicno. Onda postaje veoma opasno.

Medjutim, upoznavao sam ljude iz raznih oblasti, koji maestralno rade svoj posao i kao da su rodjeni za to sto rade. Kad sretnem takvog coveka obicno sam zadivljen umecem i voljom sa kojom radi. Od takvih ljudi se uce finese do kojih vecina nikada ne stigne.

Tako da , kao i obicno u zivotu, sve varijante postoje. roll

Al' sam ozbiljna, m? lol

K'o prase kad piski lollollol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 5:12 pm.