Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Shta mislite o tome?

Da li veza moze da opstane, ako imate razlicita misljenja, i nteresovanja?
Chinjenica je da se suprotnosti zaista i privuku,
jer uvek tezimo ka onome shto nismo mi sami.
Tezimo ka izazovu, jer chovek voli da se igra, da testira samog sebe.
Zeli ono sto se u prvi mah, chini nedostiznim.
Ali, nije poenta u privlachenju vec u povezivanju...dopunjavanju...
Dvoje koji osecaju jedno drugo, chije se dushe prepoznaju, ostace zajedno.
Suprotnosti ce, kad tad ispoljiti teznju da se razdvoje i priblize se svom odrazu...
Ja mislim da moze uspeti ako se slazemo oko nachina na koji cemo doci do istog cilja.
E, ako je cilj razlichit, tu nema pomoci...
U pochetku veze se takve razlike tolerishu, kasnije ne... dolazi do pucanja.
I apsolutno, je moguca veza ako je jedan recimo tvrdoglav drugi nije, a to je razlichitost, zar ne?

Josh ovo ... meni su uspesnije bile veze gde smo koliko toliko bili razlichiti, ali bez predrasude, i puni razumevanja....
Kada sam sa nekim (josh iz tinejdzerskih dana), ko je identican meni - postane mi dosadno :x :x :x
Totalne suprotnosti? Pa mislim, da mozda u pocetku i mozda do neke granice. Wink
Dobro je ako dvoje ljudi imaju svoja interesovanja, jer tako dopustaju jedno drugom, da malo predahnu i da imaju i neki svoj mali svet, koji moze biti samo njihov ali je isto tako bitno, da imaju i zajednicka interesovanja. Dobro je i ako su do neke mere razliciti, jer obicno u drugima mrzimo upravo one karakteristike, koje prepoznajemo u sebi, a bilo bi i suvise dosadno, da smo sa nekim, ko nam bas mnogo lici karakterno. Smile
Ali da su bas kao voda i vatra, tesko da to moze funkcionisati na dugi rok jer ta voda ce eventualno ugasiti tu vatru... Opet sve to zavisi i od toga, koliko je neko tolerantan i spreman da prihvati razlicitost. Wink
Ne znam, nikada nisam bila sa osobom koja je moja totalna suprotnost. Wink Nisam pametna. lol
Kazu ljudi da se suprotnosti privlace. Ne znam da li se tu misli na fizicku ili mentalnu suprotnost. Ima toga u oba oblika, mada sam misljenja da bolje funkcionisu srodne duse iliti slicne. Mada, kad proradi hemija ne razmisljamo mnogo o tome. Jednostavno se vezemo za osobu, pa kako nam bude.
Mada, kad proradi hemija ne razmisljamo mnogo o tome.

hm... meni rekli da bas tad rade suprotnosti.

ta "hemija" su feromoni, materije koje svesno ne registrujemo, a "odgovorne" su za fizicku privlacnost. privlace nas feromoni osoba koje imaju "suprotan", tacnije potpuno drugaciji imuni sistem od nas.
zasto?
pa, priroda tako radi. potomak osoba sa potpuno razlicitim imuno sistemima je jos "imuniji". prosta prirodna selekcija i odabiranje.

e, sad... na temu oops

slazem se da nas nesvesno privlace osobe sa osobinama koje su naizgled drugacije od nasih. u stvari je to neka projekcija necega sto sami nismo ili cak jesmo, ali ne smemo da budemo. prema ovome bi ispalo da sto veca nas suprotnost privlaci u vecoj smo suprotnosti sa sopstvenim bicem ?!

a ako trazimo sebi klona, jesmo li narcisi ili smo jako u skladu sa sobom? ili jednostavno ne dopustamo ikom da udje u nas mali svet i "poremeti" ga - onda opet nismo nimalo u skladu sa sobom, niti sa svetom. "Ljudi koji ne mogu videti svet u sebi još manje mogu videti sebe u svetu." (opet) Vladika Nikolaj

obe krajnosti, a krajnosti nEsu dobre.

najbolje funkcionisu komplementarnosti.
pogotovo ako imaju hrabrosti da se prepoznaju i prepuste.
Uvek sam uzivao u drustvu osoba dijamtralno razlicitih od mene, upijao sam sve njihove kvalitete koje nisam posedovao, prijala mi je uvek ta "dopuna" energije ili tudjih vrlina koje sam pronalazio u onoj drugoj osobi.Vrhuncem veze ili njen kvalitet bih osetio kada bih shvatio da nista posebno nije ako nekoga volim zbog njenih vrlna, ali ako je volim zbog njenih mana...e to je vec uspela razmena lepih emocija, energija i sl.
Ja postujem svaku vrstu razlicitosti, a ako se neko bas puno razlikuje od mene, pa ta osoba je skoro idealna oops
postoje razlike i razlike i razlicite su rolllol

slazem se da neke razlike oplemenjuju i predstavljaju nacin da radimo na sebi, sto negde napisa Zoocaa. takva veza jeste skoro idealna jer pokazuje ljude spremne da pogledaju u sebe i oplemenjuju jedno drugo.

a razlike koje nam donose samodestrukciju? koliko je tu neko spreman da radi na sebi i prihvati sebe? i opet se vracam na prethodno citirane reci da ko ne prihvata sebe ne moze prihvatiti ni druge. da li je tu VEZA izmedju ljudi moguca?
Mišljenja sam da sa nekim ko je totalno različit od tebe nećeš baš često moći dobiti razumijevanje. Dobit ćeš eventualno mišljenje... ali ne i osjećaj koji trebaš nakon tog razgovora... osjećaj da si s nekim ko te razumije. A nama ženama to uistinu treba . wink
osjećaj da si s nekim ko te razumije. A nama ženama to uistinu treba . wink

andjelce, podsetila si me na reci koje je Manu davno napisao (parafraziram):
zene treba prihvatiti, a onda mozda i moci razumeti Smile

mislim da to nije vezano samo za zene, vec generalno za sve osobe u bilo kom vidu relacija.
A sta bi s' onom narodnom "nasla krpa zakrpu"? Zapravo sam hteo reci da su cudni putevi kojiima idemo. Mislim da tu ima mnogo individualizma, od slucaja do slucaja. Moje licno misljenje je "pisi propalo" ili "od tog posla nema nista".
Suprotnosti se privlace?
Shta mislite o tome?
Da li veza moze da opstane, ako imate razlicita misljenja, i interesovanja?

znaš kako, mislim da mi je manje bitno da on misli kao ja, da ima ista interesovanja kao ja, ali mi je vrlo bitno da NEMA karakter kao ja, jerBO bi tu bilo mrtvih, tako da, karakterno mislim da je pametnije da se suprotnosti privlače.........................Smile))
Mada, kad proradi hemija ne razmisljamo mnogo o tome.

hm... meni rekli da bas tad rade suprotnosti.

ta "hemija" su feromoni, materije koje svesno ne registrujemo, a "odgovorne" su za fizicku privlacnost. privlace nas feromoni osoba koje imaju "suprotan", tacnije potpuno drugaciji imuni sistem od nas.
zasto?
pa, priroda tako radi. potomak osoba sa potpuno razlicitim imuno sistemima je jos "imuniji". prosta prirodna selekcija i odabiranje.

e, sad... na temu oops

Na to sam i mislila, ali nisam znala tako lepo da obrazlozim i napisemwinkTongue

Sve je to priroda regulisala. Kada upoznamo nekog i dopadne nam se, najmanje razmisljamo o razlicitosti ili slicnosti. Sve, u zivotu, moze da se uskladi, kada postoji uzajamno postovanje i razumevanje.
Suprotnosti se privlace?
Shta mislite o tome?
Da li veza moze da opstane, ako imate razlicita misljenja, i interesovanja?

znaš kako, mislim da mi je manje bitno da on misli kao ja, da ima ista interesovanja kao ja, ali mi je vrlo bitno da NEMA karakter kao ja, jerBO bi tu bilo mrtvih, tako da, karakterno mislim da je pametnije da se suprotnosti privlače.........................Smile))

Mene boli uHo, sta on misli, jer ga i onako ne slusam... lol
to će vidimo uskoro.......................Smile))

koj po dvorištu kosi, a koj vodu nosi........................Smile))
Nit' kosim, nit' vodu nosim, ja sam Dama. lol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 4:50 am.