Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li Vas fascinira činjenica da nekada pismo, razglednica umesto
par dana ili nedelja putuju po 40 godina do svog primaoca, na kraju
stignu, taman na vreme da pokažu svojim tekstom koliko je ispravna
odluka bila donešena tada... nekada...

Čitam nekome ko će razumeti, nekome za laku noć... kao moderna
poruka poslata u boci da putuje, jer primalac- ko zna hoće li je ikada
pročitati...
Poruka u boci.... jeste li ikada napisali poruku i pustili je u svet da
iskušate sudbinu gde i kome će stići? Malo romantike, šta bi
napisali? Kakav bi bio scenario?

Čovek do svoje 30-te misli da je sam kovač svoje sudbine, a tek
kada proživi neke stvari pomalo shvati da svi oni ½veliki½ razlozi koji
su ga ovim putem nagnali- sada nemaju takvu snagu, shvati da je
možda put kojim ide ipak njegova sudbina na koju nije imao velikog
uticaja... da li je takva misao zavaravanje?

I nemam pojma šta hoću sa ovom temom, valjda da pomalo zavirim
u svačiju dušu, da virnem kako ½dišete½, da pročitam koliko
sanjamo...

Vaša priča, tuđa priča... šta bi bilo kad´ bi bilo....
Napisala sam pismo, koje nikada nisam poslala... 8)
Valjda sam na taj nacin napravila nekakav zakljucak kod sebe i radi sebe. Wink
Na ovu temu, milion pitanja imam... i milion strahova po nekad se javi. Koliko je ispravna odluka koja menja moj život moj i tuđ. Svaka, najmanja sitnica u toku dana koju obavim utiče na sledeće događaje...

U petak, kružila sam ovim mojim gradom neverovatnim putevima i spominjala dobar deo familije naših političara zbog zakrčenja na putu, zbog čekanja, jer put od 15 min produžio se na sat ipo vremena da bih ga kasnije peške završila. I u svoj toj gunguli, jedna odluka na prečac me dovede u novu ulicu, izađem iz automobila da malo sa nekim izogovaram razlog blokade... i na par metara vidim dragu osobu posle 10-12 godina neviđenja... i u svom tom haosu slatko se ismejemo ludostima proživljenim, lepim citatima koje sam dobila kao poklon za jedan rođendan...

Ovo je sitnica... ali toliko krupnih stvari na sličan način se odigra... i dalje sam zbunjena, vučem li zaista JA konce svog života???
Jaoooo Mirce kakva tema za ponedeljak ujutru... 8)

Imam jedan primer od juce koji sam cula...
Par koji je krenuo na medeni mesec je zakasnio na AirFrance-ov avion, sledecim stigao do Pariza i rentirao auto put Italije. Dozzive teshku saobracajnu nesrecu, ona pogine a on je u teshkom stanju u bolnici i sada neka meni neko kazze?! shock

p.s. AirFrance-ov avion koji se pre par dana srushio, samo da podsetim...

A, ima takvih primera josh...

Postoji i teorija da je SUDBINA izgovor za nesposobne i ljude koji se prepushtaju da ih zzivot nosi... Smile
'el to znaci, da je moj direktor siguran, sve dok ga zivot nosi, jer ako ja krenem, da mu krojim sudbinu "sutra nikada nece doci"? lollol
Sigurna sam da mu u tvojim rukama ne bi bilo ni malo loshe, naprotiv... lollollol
kad zene pocnu pricu ponedeljkom u jutro rano...

uh
Pero, 'el to znaci, da ce veceras da te bolE glava u krevetu? lolTongue
Cudne stvari se desavaju, mi to obicno nazivamo sudbinom. Opet, neko kaze da sami krojimo svoju sudbinu. Medjutim, neke stvari se same nameste, a mi smo tu samo da ih malo korigujemo ili ne.

Imam par primera, iz svog zivota, koje vezujem za sudbinu. Za sve ono za sta se pitam da li je tako moralo da bude, mislim da nisam mogla da uticem i promenim. Kao da me je vuklo i odvuklo. Sad, da li je to sudbina il' ko zna sta li je...vazno je, kad god se sretnemo uvek se zalije lollol

Ne bih posala o tome, jer su to stvarno delovi moga ziovta i ne bih ovako javno da iznosim. Sto rece, More, ipak je to nasa privatnost, pa neka tako i ostane.
Ja lično ne vjerujem baš puno u sudbinu, držim se one narodne ‘’da smo svi krojači svoje sudbine’’.Ako stavim ogledalo na ivicu stola-ono će pasti, neko će reći ‘’eto razbilo ti se ogledalo što znači - sedam godina nesreće …’’, iako to nije sudbina nego moja šlampavost …
Potrebno je uložiti rad i trud da čovjek postigne svoje ciljeve.
Nema te sudbine po kojoj dobijemo na lotou ako se uopće ne potrudimo uplatiti, dakle, ako ne uložimo neki rad …
Splet okolnosti, to da... suđeno nam je jedino umrijeti, sve je ostalo relativno...
nekim dogadjajima u zivotu pridajemo veliku vaznost, drugima manju, pa smo skloni da odemo u "misticizam" zbog tih vaznih nam.

nema sudbine u smislu da je nesto predodredjeno. pre bih rekla da ne mozemo ili ne zelimo da sagledamo izbore koje svakog dana pravimo (cak i one toliko sitne i naizgled bezznacajne) koje nas odvedu na odredjeni puteljak.

i naravno, uvek je to jednacina sa bezbroj nepoznatih koje ne mozemo da sagledamo niti na njih da uticemo (bar ne na sve).

da li to znaci da postoje situacije u kojima nemamo izbora? ne. uvek postoje izbori i mi ih uvek pravimo.
Verujem u predodredjenost i nanosenje coveka u neke situacije koje mora da prodje ali da je coveku dat izbor i slobodna volja i da moze da menja tako da i ako su situacije zacrtane i predodredjene njihov ishod nije.
Verujem u macinog frulasa koji nam podeli karte negde pre nego sto naucimo da ih koristimo
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 9:41 am.