Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Sta mislite o ovome?

"Vampir je covek koji odrzava nivo energije svog biopolja na racun drugih ljudi. Prirodni nacini za ocuvanje zivotne energije su redovno unosenje hrane i stalni kontakt sa energoinformacionim poljem kosmosa. Ukoliko se taj lanac iz bilo kojih razloga prekine covek moze da se razboli... Na taj nacin on cak i nesvesno moze ovaj nedostatak kompenzovati uzimanjem energije drugih ljudi. Ova vrsta drustvenog vampirizma je veoma rasprostranjena i obicno je bezopasna. Pozeljno je da privremeno psihicki jaci partneri u porodici ili medju prijateljima pruzaju pomoc slabijem. Uopste, razmena energije medju ljudima u izvesnoj meri je uvek prisutna i normalna. Problem nastaje onda kada covek pocinje stalno da pribegava ovom nacinu uzimanja energije nanoseci stetu okolini. To je osoba koja stalno uzima, a nista ne daje ljudima sa kojima opsti. Ovo se moze nazvati nekom vrstom energetskog egoizma.
To nije dobro za karmu. wink

Takve stvari se lako osete ali i neutralisu prostim vizualizacijama i afirmacijama. Smile
Vrlo zanimljiva tema, prodiskutovaćemo večeras
Mislim da je taj termin energetskog vampirizma vec prihvacen malo sire.
Zovu ga i zivi vampirizam.Definitivno postoje ljudi koji tako funkcionisu
i treba ih izbegavati ako se covek nalazi u losem stanju ili je emotivno uljuljkan,u tom slucaju mu mogu naciniti stetu.
Scena 1. ........Svakog jutra kada se probudimo zurimo na posao. Covek koji voli svoj posao i ljude sa kojima komunicira vec od jutra se puni energijom radosti. Drugi pak, probudivsi se, misli o poslu kao o robiji, proklinje ga, tesko ustaje, ali je prinudjen da ide. Pri tom on nema ni snage ni snage ni zdravlja, njega vec sve razdrazuje, nesto ga gusi - to je klasican vampir.

Mi s njim sedamo u isti autobus, tramvaj ili vagon u metrou. Vampiru je tesko, potrebno mu je da odbaci energiju koja ga gusi i on vam staje na zulj, pogadja vas u zivac. On ce to obavezno uraditi bolno, namerno, da bi izazvao vase negodovanje i gnev. On se gura tako da vas obavezno zaboli. To se on zuri i provocira nas da se razdrazimo i mi se ukljucujemo.

Srce pocinje ubrzano da vam kuca reagujuci na tu otvorenu grubost, poljuljana je vasa unutrasnja energija (prana) i ta disharmonija prelazi u vasu spoljasnju energetsku opnu (auru). Izbaceni ste iz takta, vase radosti kao da nije ni bilo, a on samo povecava razdrazenost jos vecim uvredama. I tada vasa energija potpuno prelazi njemu. Vampiru je bolje, laknulo mu je, odbacio je ono sto mu je smetalo i gusilo ga, napunio se svezom energijom, mada loseg kvaliteta, otpadnom, ali bas takva njemu i odgovara. Naravno! A vi dolazite na posao i jos dugo ne mozete da skoncentrisete, nemate snage, iscedjeni ste kao limun.

Scena 2. .......... U komsijskim odnosima najcesce se javlja Lunarni vampirizam. To su Lunarne komsije - vampiri. Oni se iz raznoraznih razloga utrpavaju u drustvo; dolaze kod vas bez razloga i poziva. Svako druzenje mora nositi u sebi obostranu radost i interes, kako bi za sve bilo odmor i zadovoljstvo. Ali vampir ne primecuje da mu se niko ne raduje, da je za druge njegov dolazak i prisustvo mucenje.

Mislim da je svako ponekad osetio tu vrstu ljudi
Poričem moć svim ljudima da protiv moje volje utiču na mene psihički, emotivno i energetski!
Ovo u glavnom uspeva kod ne namernih uticaja, a trebalo bi da bude dovoljno kod E. Vampirizma.
Sasvim je druga priča kod svesnih i namernih energetskih manipulacija.
Ali, ne bih da zastrašujem učesnike ovog foruma.
Ne bojte se ljudi, nije taj vampirizam tako opasan. Čim primetite da vam "nešto" fali, uključite se u neki zanimljiv razgovor iz teme koju volite, opustiće te se, oraspoložiti i eto, energija se obnovila.
Problem je kod onih koji svoje unutrašnje zadovoljstvo hrane time što pažnju okoline (za)dobijaju iskazujući ne zadovoljstvo, tugu, patnju... Takvi teško da mogu lako nadoknaditi energiju i obavezno i oboljevaju, tako da ono što je u početku bila igra, postaje realnost.
Dakle, kulirajte, smejte se, smejte se! :D lolSmile :D SmilelolSmile
ja sam svojom glavom dosad dosta uspesno odbijao napade energetskog vampirizma...

bar ono sto smatram pod tim...

jedino sto sam jednoj osobi koja nije umela da se brani, cesto prelivao svoju energiju, da obezbedim minimalno funkcionisanje...
cak i sad ponekad to radim...

ne mogu da kazem da ja to radim kao nesto strucno ili namerno ili svesno, ja ne poznajem takve puteve i ne priznajem ih...
ali drugarski dodjem, pustim da se malo izjada, pa da predjemo na bolje teme.... i znam da ja odem sa malo manje energije, a da ona ostane sa nesto vise energije, nego sto je imala pre mog dolaska...
...i ovaj forum je dokaz postojanja energetskog vampirizma...većina forumaša ovdje dođe da se opusti i razonodi i da razmijeni par ljudskih riječi i mišljenja sa drugima, i u to ulože dosta pozitivne energije lollol ...a onda dođu energetski vampiri, napiju se te energije i potroše je obesmišljavajući napore prvih i kvareći im njihovo utočište....ovdje je to toliko očigledno, zato dolazi i do osipanja članova, ljudi- davaoci energije bivaju toliko iscrpljeni da u najmanju ruku moraju pauzirati jedan period :!:
crycrycry
rum_punch(manki)live.com
...i ovaj forum je dokaz postojanja energetskog vampirizma...većina forumaša ovdje dođe da se opusti i razonodi i da razmijeni par ljudskih riječi i mišljenja sa drugima, i u to ulože dosta pozitivne energije lollol ...a onda dođu energetski vampiri, napiju se te energije i potroše je obesmišljavajući napore prvih i kvareći im njihovo utočište....ovdje je to toliko očigledno, zato dolazi i do osipanja članova, ljudi- davaoci energije bivaju toliko iscrpljeni da u najmanju ruku moraju pauzirati jedan period :!:
crycrycry

To je jedna strana ali ima i lepsih wink
crycrycry

A mozda su im se samo promenili zivotni prioriteti.... wink
Vampir je pogresna rec ili izraz za takvo psiholosko stanje osobe,ispravno je reci,emotivno nestabilne osobe,neuroticne,depresivne,nervozne,psiholosko poremecene..itd. Sve one uticu na vese trenutno raspolozenje u losem smislu. Tendencija je porast populacije a srazmerno tome i bolesti,tako da rec VAPIR je isuvise generalan izraz za takva stanja tih osoba. Stvar je u osobi koja posmatra taj svet previse osetljivim ocima.
Biti emotivno i fizicki jak! To je izlaz.
Cini mi se da pozitivne energije imamo u neogranicenim kolicinama i da bi trebalo da je nesebicno delimo. Ako je dajemo, stvorice se u nama u jos vecim kolicinama.

Oni koji otimaju energiju od drugih dobijaju samo negativnu. 8)

Covek moze da nauci da odbija takve napade
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:02 pm.