Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Kako stojite sa tremom generalno? Prilikom odgovaranja u skoli, na ispitima, u nekim situacijama kada imate javne nastupe, prezentacije sta vec....

Da li vam se zeludac veze u cvor i knedla zaglavi u grlu u takvim situacijama, ili ste opusteni i ne razmisljate o tome? U kojoj meri trema utice ili moze da utice na nacin na koji prezentujete to sto treba? Da li vam se nekad desilo da se jednostavno blokirate od prevelike treme i da ne mozete nista da kazete a ucili ste i radili nesto (i znate da znate ali misli nikako da dodju na svoje mesto...)

Kako prevazilazite tremu ako je imate?
Bila sam voditelj na jednom mediju, samo sam prvog dana imala tremu, onda mi je mikrofon postao najdrazi kolega, i tako smo lepo saradjivali da ne kazem voleli se...onda se prosirilo na javne nastupe pred puno ljudi, treme nemam u smislu da me uhvati panika pa zaboravim tekst ili tome slicno, samo prijatnu dozu simulirajuceg (po mozak nemojte odmah da mislite na neke druge delove tela lol ) uzbudjenja da koncentracija postane jos bolja...udahnem brojeci do deset, izdahnem brojeci do deset...ravnoteza se brzo uspostavi i sve ostalo je zabava winklollollol
Nikako ne stojim sa tremom, panikom i sličnim "manifestacijama" otkako sam zaključio da baš ničemu ne koriste. Wink
Ja imam uzasnu tremu PRE nekog dogadjaja. Chim pochne, ja se ufuram u fazon da sam najbolja i to upali. To je na neki nachin obmana i samoobmana,ali pali jbg...
Trema, eeee... nekada mi je to bilo omiljeno mesto za izlazak winklol
Trema, eeee... nekada mi je to bilo omiljeno mesto za izlazak winklol

Neshto mi zvuchi poznato rollwink
Trema uvijek prije nečega važnog,kasnije to postaje laganini

Ne prevazilazim je nikako ... jer nikada nije (bar do sada), bila prisutna Smilewink
...trema?...pa...

Ne prevazilazim je nikako ... jer nikada nije (bar do sada), bila prisutna Smilewink

...ima l' kakav doktor ovdje?
rum_punch(manki)live.com
I ja sam tremaros. Kao mladja sam imala i vecu tremu. Uvek pred ispit ili neko novo poznanstvo, razgovor za posao, ma, bilo je situacija dosta uzivotu.

Nisam javno nastupala, sem kad sam bila mala, pa priredbe za roditelje lol Ne secam se da li sam imala tremu, verovatano jesam, ali je to ona trema pomesana sa radoscu. Secam se da sam se beskrajno radovala tim manifestacijama.
Prisutna je i odbijam je loodilom i razumom.....
.
Ван сваке сумње да се овај форум тресе од треме.

wink
nisam tremarosh... mozda cak bolje reagujem u 'zategnutim' situacijama nego kada sam opushten...
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 5:30 am.