Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Zivimo u okolini koja sve meri kroz fakultete.
Samo oni koji su istog obrazovanja, prema misljenju vecine, mogu da uspeju u vezi.
Samo oni mogu da budu zajedno. roll

Koje je vase misljenje o tome?
Izvini , ali to po meni APSOLUTNO nema veze sa vezom... Jednog dana sam Te ugledao , znao sam da ima nesto u Tebi , zaljubih se , spandjali smo se , happy smo , OVER AND OUT , Houston... Nisam Ti prisao i pitao : "Izvini , Ti ides na faks? Jel ako ne idjes , onda si dvojcica..." Love is unpredictible...
Jedna moja prijateljica kaze ovako ( shto ja u potpunosti nisam saglasna s njenom izjavom) :

Kroz shkolovanje, stiches nova saznanja.
Interesovanja se povecavaju, rechnik se menja, ponashanje, pogled na svet.
Ako pored sebe imash partnera koji to nije osetio, kako cesh mu prichati o svojim interesovanjima, kako diskutovati?
Bicete dosadni jedno drugom.
Ti ces biti dosadan jer pricash o nechemu shto ovog drugog ne interesuje jer se nije sreo s tim ili nije dovoljno prouchio to, a partner ce tebi jer ne moze da se nadoveze na tvoju rechenicu.
A shta ako koristis terminologiju koju partner ne zna?
Da bi se takva veza izbalansirala, onaj ko je ucheniji, mora se spustiti na nivo komunikacije svog manje uchenog partnera. A to bi vremenom zasmetalo.

( :? :x )
Shto se mene tiche, meni nije toliko bitno...

Ako i nastane problem zbog obrazovanja to je onda samo ako se mushko oseti povredjenim jer misli da nije dovoljno inteligentan, da ne moze da mi parira ...
... a, danas svako moze da ima diplomu i 3 (npr.) fakulteta, ali dzaba mu to ako mu ne rade "klikeri", ako nema smisla za razne (bitne) stvari koje zivot znache ako... khm, khm..., ako...
... tako da:
Ne, nije mi bitno!
Mislim da je totalno nebitno.

Sta ako sam ja studirala medicinu a moj dragi masinstvo i nasa su interesovanja potpuno razlicita...terminologija u ovoj prici se gubi. Mislim da je stvar o interesovanju u opste... a vokabular se ne stice samo preko strucnih knjiga. Inteligencija je sasvim nesto trece. Znam za ljude koje faks nije interesovao ili jeste al su bili spreceni,a poseduju IQ nad prosecni a uz to imaju foto pamcenje,sluhisti i ko zna sta jos. Jednostavno poseduju enciklopediju u svojoj glavi, tako da dzaba nekom diploma,pogotovi ako je silom zavrsio to sto je zavrsio. roll
Pri izboru partnera? Ko će se izjasniti da ima veze???

Možda različito kućno vaspitanje, možda različit pogled na svet ili
različito vrednovanje stvari u životu... ali to sve nije bino u izboru...
postaje bitno vremenom- možda.

wink
inteligenta osoba ne znaci da mora da ima zavrsen faks, gledajte one budale u skupstini sta rade Smile
vazno je neko obrazovanje, ali jos vazniji pogled na sve Smile
zatucao, ograniceno, glupavo, iskompleksirano.... fuj nikako
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
Obrazovanje se ne meri kolicinom ili tezinom fakulteta vec opstom kulturom, nastavkom usavrsavanja i prosirenja svojih vidika tokom zivota, znam neke ljude koji su zavrsili srednju skolu a kada razgovarate sa njima imate utisak da su barem doktorirali u oblastima koje ih interesuju. I partneri odrastaju zajedno vremenom i prilagodjavaju se jedno drugome i ne verujem da se neko " spusta" na neciji nivo vec da se oboje penju na jedan novi, visi i bolji nivo...barem u vezama koje uspevaju 8) , dakle ukoliko nismo iskompleksirani uloga skole tj fakulteta ne igra nikakvu ulogu u izboru partnera winklol
Slazem se sa Blondikom.
Stepen skolovanja nije merilo obrazovanja i informisanosti. Skolovanje nam daje diplomu za odredjenu oblast, sto ne znaci da je ta osoba i obrazovana, vec samo strucno obrazovana.
Nadju se srodne duse i funkcionisu.
Moja istina je negde izmedju...
Postoje razlozi i za da i za ne... Samo me sad mrzi da pishem...
Hvala Bogu da je skola ponovo pocela da se vrednuje i boduje,to je pozzitivno.
Ali razlog zasto to pravi razdor medju ljudima i kod odabira partnera-ke je uglavnom zbog niskog standarda sredine u kojoj zivimo
I to sada donekle jednoj polovini otvara niz novih mogucnosti u zivotu
a drugu stranu sputava i tera na povlacenje i do osecaja manje vrednosti i doprinosa u vezi.
Dakle uslovi zivota nas teraju da tako razmisljamo.

Bice opet kako je govorio otac od mog oca a tacnije moj deda
ovo sine jebu odlikasi lollollol
Obrazovanje je jedno od najbitnijih oslonaca veze.
Pri tome mnogo poena nosi i domace obrazovanje!

Smile
evo baš pre neki dan sam napustila dečka.................. na prijemnom za srednju školu nije imao više od 10 bodova.............. znači, ne mogu da vam opišem koliko sam bila razočarana i šta mi je drugo preostalo nego da ga napustim.......................Smile))
evo baš pre neki dan sam napustila dečka.................. na prijemnom za srednju školu nije imao više od 10 bodova.............. znači, ne mogu da vam opišem koliko sam bila razočarana i šta mi je drugo preostalo nego da ga napustim.......................Smile))

Jbga daj mu drugu sansu u avgustovskom roku lol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 12:04 am.