Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pre nego sto ista napisem imajte na umu Rusooa: "Znam jednu dobru stvar - napraviti dobru vladavinu, ali znam jednu jos bolju - odgojiti narod za vladavinu." Imajte na umu da je demokratija manje nego sto se misli. I nemojte pod demokratiju podvoditi postindustrijsko drustvo, informaticko drustvo, licna razocarenja, partokratiju i nesposobnost politicara.

Postkomunisti, imajte na umu Darendorfa kada kaze da je moguce za sest meseci izvrsiti politicke promene; za sest godina ekonomske; a za 66 godina promenu svesti.

Demokratija je spoj dva principa: zakona i jednakosti pred zakonom.
Ona je regulativni princip politickog sistema, a ne oblik politicke organizacije drustva. Njena jedina svrha jeste da omoguci kontinuiranu politicku reprodukciju, tj. da narod smeni vlast( vladu) po unapred utvrdjenim pravilima.
Zahteva odgovorne i aktivne licnosti kako bi bujala i mogla biti ono sto treba da bude.
"Sloboda bez odgovornosti je anarhija; odgovornost bez slobode prinuda," Sent Exipery.
Nikada ne smetniti sa uma da moderna demokratija nema nista sa drustvom, ona je domen politickog. Ali bez postojanja otvorenog, komunikativnog, multikulturalnog drustva ne moze biti demokratije.
Ideal demokratije tek treba dostici, mada vecina drzava nije na dobrom putu, ali se treba cuvati manipulacije, korupcije, nepotizma i kooptiranja.
Pro et contra?!
Jedino sto mogu, da napisem na ovoj temi je:
Demokratija ne postoji niti ce ikada postojati, isto tako kao i jednakost pred zakonom... Wink Pare "pokrecu" svet, pa samim tim i "kvare" ljude, a ljudi smo "podmitljivi". Wink
Demokratija(prava ne postoji) je druga rec zaaa.......popunite sami!
što nisi metula makar prvo slovo, da nam olakšaš.............Smile))
što nisi metula makar prvo slovo, da nam pridrzis dok se olakšavamo.............Smile))

shockrollwinklollollol
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa e lujkice..........................Smile))
lollol

Neverovatne ste, pa sacekajte da teme uzme malo maha, a ne odmah da skrenete s iste lol 8)

A, sto se tice demokratije, to zaludjivanje naroda. Lepo zamisljeno, bas kao socijalizam i komunizam, ali neostvarivo.

Nigde i nema vece demokratije, nego u zemlji Srbiji. lol

lollol Evo ispravila sam i dodala s. Omaklo mi se. Tonguelol
lollol

Neverovatne ste, pa sacekajte da teme uzme malo maha, a ne odmah da skrenete s iste lol 8)

A, sto se tice demokratije, to zaludjivanje naroda. Lepo zamisljeno, ba kao socijalizam i komunizam, ali neostvarivo.

a ti si, ba, bosanka?..........................Smile))
A, sto se tice demokratije, to zaludjivanje naroda. Lepo zamisljeno, ba kao socijalizam i komunizam, ali neostvarivo.

Ako me Vocka ubedish da nisi nikada verovala u socijalizam, ja cu obrisati sve sto sam napisao!

wink
Nase predjasnje iskustvo nam govori da na suprot demokratiji postoji
komunizam ili socializam(ovo se ideoloski ne uklapa vec je spona izmedju ova dva)

Jedno je pravilo vecinedemokratija a drugo pravilo manjinekomunizam

Oba sistema su zasnovana na vladavinu prava ostvarenih kroz vojsku i policiju koja im stiti ledja.Sustinske razlike nema.

Tako da ja glasam za Anarhija all over Bascarsija lol
nije verovala.............. aj sad briši.......................Smile))
MuĆo, ti mora da radis na zeleznici, skretnicaru najveci... lol A ja mislila, da sam ja naveci skrenticar... Eto, kad plavusa misli... lol
eeeeeeeeeeee uznela sam onu varbu.................... jaoj što e dobra........................ misim baš nako demokraCka.....................Smile))

eto sam se vrnula na temu.........................Smile))
lollol

Neverovatne ste, pa sacekajte da uzme malo daha, a ne odmah da skacete na njega lol 8)

shockrollwinklollollollol
eeeeeeeeeeee uznela sam onu varbu.................... jaoj što e dobra........................ misim baš nako demokraCka.....................Smile))

eto sam se vrnula na temu.........................Smile))

'el esi? Smile E, bas mi drago, da je uFatila kako treba.. lol
Eto, sta ti je demokraTija, mo'sh kupovati i Slovenacko... lol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 4:39 pm.