Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

'Ajde malo da budemo i romanticni ili da demantujemo romantku, kako vam odgovara. Ideju za ovu temu je podstakao jedan nas forumas Smile
Neko i ne razmislja o caju dok se ne razboli, pa i tada tesko pije caj, tj. pije sto mora. Mnogi ga piju iz zadovoljstva, ukusa i sl. Neko to smatra romanticnim, vatrica, topola prostorija i caj za dvoje. wink

Dakle, Svako ima svoje vidjenje "caja za dvoje". Kakvo je vase?

Od kada si se rodila
Godine svejedno koje
Sa mnom si uvek bila
Pili smo caj za dvoje

Zajedno vecno smo bili
Nek' drugi vreme broje
Zajedno caj smo pili
Pili smo caj za dvoje

Sami nikad ne besmo
Potomstvo tvoje moje
Prica nam to što jesmo
Dok pismo caj za dvoje

Mladost se gubi u tami
Al' naši plodovi stoje
Sami a nikad sami
Pijemo caj za dvoje

Više od pola veka
Cekasmo snove svoje
Da stignu izdaleka
Dok pismo caj za dvoje

Sve karte dadoh tebi
I zato sve je tvoje
Da nije tako ne bi
Sad pili caj za dvoje

Picemo božansko pice
Dok na svetu postoje
Dvoje ko jedno bice
Što piju caj za dvoje

I kad zbog božje volje
Jednoga upokoje
I tad iz iste šolje
Picemo caj za dvoje
Volim da pijem caj, ali mi ponekad taj drugi pobegne pa pijem po dve solje ili pauziram... lollollol

Mladost se gubi u tami
Al' naši plodovi stoje
Sami a nikad sami
Pijemo caj za dvoje

U mom slucaju ritualno ispijanje kafice sa momkom, tada ispricamo sve price i razmenimo mishljenja... To ne dam ni za shta na svetu... Smile

U mom slucaju ritualno ispijanje kafice sa momkom, tada ispricamo sve price i razmenimo mishljenja... To ne dam ni za shta na svetu... Smile

Pricamo o caju....sta ti sad okreces temu, kaficaaa... lollollol
E si vid'la da je pod znacima navodaaaaaaaaaaaaaaa... lollollol

Nemoj sad da pocnem o ritualnom sexu... roll
...sve dok postoji predivni osjećaj pripadnosti biće i čajeva i kafica za dvoje - biće zajedničke borbe za svoj dio svemira...

:D :D :D
rum_punch(manki)live.com
...sve dok postoji predivni osjećaj pripadnosti biće i čajeva i kafica za dvoje - biće zajedničke borbe za svoj dio prostora...

Smisleno, nema shta... Tonguewink
Ispijanje caja je za mene nesto mnogo znacajnije od kafice. A tek caj za dvoje... wink

Valjda zbog toga sto nemam priliku i drustvo da pijem caj svakodnevno, zbog toga sto postoje stotine vrsta i mesavina cajeva, za svaki ukus i svako raspolozenje. Zbog toga sto se za serviranje caja koriste posebni sudovi koji se ne srecu cesto kod nas, i zbog toga sto covek mora da odvoji neko vreme za taj mali ritual.:D

Ali i to je stvar ukusa, ima ljudi koji bi se zgrozili nad ovim sto pisem i otisli na hladno pivo. 8)

A za ove letnje dane postoji i hladan caj koji i te kako osvezava, a postoje i kokteli sa vinom koji su nezamislivog ukusa dok ih ne probas. :D
Jos ako uz caj serviras i odgovarajucu muziku onda stvarno mozes da osetis kao da si na nekom putovanju. 8)
aaaaa, caj za dvoje...

(http://www.youtube.com/watch?v=yLrtkFJ-6-w)

lol
...sve dok postoji predivni osjećaj pripadnosti biće i čajeva i kafica za dvoje - biće zajedničke borbe za svoj dio svemira...

dok postoji...
...sve dok postoji predivni osjećaj pripadnosti biće i čajeva i kafica za dvoje - biće zajedničke borbe za svoj dio prostora...

Smisleno, nema shta... Tonguewink

...trenutak istine...večeras imam mali problem sa smislenošću...ćerkica mi na 1 metar od mene po internetu traži hip-hop hitove i odvrće do daske....uopšte ne čujem o čemu razmišljam....
shockshock
rum_punch(manki)live.com
Mi definitivno nemamo kult caja. Kod nas je kafa zauzela svoje ritualno mesto. Ne cudi me sto je Amelija npaisala da uz kafu razmenjuje misli sa svojim momkom. Mi cemo pre imati kafu za dvoje, vino za dvoje, viski za dvoje, pivo za dvoje...dok bi stigli do caja, naveli bismo tu i sokove i colu, pa i rakijicu.
Naravno, ima zemalja gde je caj vrlo zastupljen u svakodnevnom zivotu, u cemu ljudi uzivaju, bas kao i mi u gore navedenim napicima.

Manu je lepo napisao o cajevima i to bi nam verovatno mnogi rekli, gde je caj isto sto je za nas kafa. Znaci, neki dnevni ritual, gde se uziva u mirisu i ukusa, a samim tim i u drustvu osobe s kojom se pije caj.

Mislim da mnogo vise znaci s kim pijemo, nego sta pijemo, pa tako i caj.
Vockice, poslednja recenica je kljucna... Smile

Rumy, kako sam predvidela tvoj prostorni problem... lollollol
I nije vazno shto ti ne cujesh, cujemo mi... wink 8)
...dosad nisam shvatio temu...mislio sam da se priča o bijegu u ljubav, onu platonsku, bez fizičke intime, ali zato sa potpunom duhovnom intimom, sa nevjerovatnim osjećajem sreće, opuštenosti, dovoljnosti sobom, partnerom, životom, ...
...kad smo kod čaja, nana pomaže da se osjećamo sretniji...
lollollol
rum_punch(manki)live.com
Dovoljnost sobom iskljucuje potrebu za partnerom...
Kakav egoista... lollollol
wink
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 2:40 am.