Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Cesto se dogodi da mi neko ucini uslugu, veliku ili malu, a da ja jednostavno nemam priliku da mu uzvratim na odgovarajuci nacin.
S druge strane, veoma rado pomognem svakome kome je pomoc potrebna. Cesto i ljudima koji mi nisu narocito ... bliski.
I verujem da se tako oduzujem i onima koji su meni pomogli, da se tako "zatvara krug" koji, pre ili kasnije, obuhvati i one koji su meni ucinili uslugu.

Verujete li da se "dobro dobrim vraca"?
Da ---> definitivno verujem, ali verujem i u obrnuti proces takođe...
Mislim da neka ravnoteža postoji.
Na ovaj ili onaj način sve se pre ili kasnije vrati ---> I dobro i loše.
Na ovaj ili onaj način sve se pre ili kasnije vrati ---> I dobro i loše.
"Da ---> definitivno verujem, ali verujem i u obrnuti proces takođe...
Na ovaj ili onaj način sve se pre ili kasnije vrati ---> I dobro i loše."
Slazem se..
Verujete li da se "dobro dobrim vraca"?

Ne !
Pa....-JA- jos uvek cekam svoj red....da mi se to dobro vrati... i polako pocinjem da sumnjam u tu narodnu da se "DOBRO DOBRIM VRACA"
KO TEBE HLEBOM...

...ti njega buhtlom, kiflicom, poDgaćicom... Wink))

U normalnom okruženju dobro će se dobrim i vratiti. Ako se na nešto loše uzvrati dobrim, to loše bi sledeći put moglo da postane dobro. Lično se trudim da budem maksimalno korektan i da pomognem kad god sam u prilici i ne očekujem ništa zauzvrat. Ako ne mogu nekome da pomognem, svakako mu neću odmoći...

Ali...

Postoje ljudi koji očekuju pomoć svaki put i u stanju su da se naljute kada im je ista uskraćena, bez obzira na okolnosti i razloge. Onda taj jedan put postaje bitniji od svih prethodnih kada im jeste pomogli.

Treba biti oprezan, jer ima onih koji su u stanju da na tvoj hleb uzvrate ne kamenom, nego stenom...

(Blek Stenom...) Wink)))))
mbanex:

Heelena se predomislila:
Ne !

Priznajem nisam sasvim jasno istakao suštinu svog pitanja. Kada ste u situaciji da nekom pomognete, da li to činite bez razmišljanja ili "merite" njegove zasluge i po tome se opredeljujete?
Uglavnom pomažem ... Kad god mogu....
Postoje ljudi koji očekuju pomoć svaki put i u stanju su da se naljute kada im je ista uskraćena, bez obzira na okolnosti i razloge. Onda taj jedan put postaje bitniji od svih prethodnih kada im jeste pomogli.

To je istina, ali meni je važnije da JA znam da sam učinio ono što sam mogao. Neki ljudi su se naljutili na mene iz tako nekog razloga, ali ja se zbog toga ne osećam loše.
Priznajem nisam sasvim jasno istakao suštinu svog pitanja. Kada ste u situaciji da nekom pomognete, da li to činite bez razmišljanja ili "merite" njegove zasluge i po tome se opredeljujete?

Cinim to istog trena, bez razmisljanja dal mi se to moze vratiti ili ne.

Prijateljica, dobra prijateljica nije imala stanovati gdje jedno vrijeme, bila je kod mene tri mjeseca, bez posla i novaca....nista trazila nisam, niti ocekivala od nje. Danas dan mi je zahvalna za to.....jedan mali primjer, etc.
Naravno da pomazem bez ikakvog razmisljanja hocu li ja od toga imati neke koristi ili zahvalnost...naravno ako sam u mogucnosti...nisam za isprazna obecanja.Misljenja sam,da se dobro dobrim vrati...mozda malkice sporije,ali kad tad, desi se nesto sto te podseti da si dobro uradio...nije bitno da li od te osobe,ili neke sasvim desete...i onda je osecaj fantastican.
Kada ste u situaciji da nekom pomognete, da li to činite bez razmišljanja ili "merite" njegove zasluge i po tome se opredeljujete?

Neke ljude merim, ne da li su zaslužili ili da li su u stanju da uzvrate, već da li će tu pomoć zloupotrebiti i da li će znati da je cene. Dovoljno mi je da osetim trunku nečije zahvalnosti i srce će mi biti puno.

Neko mora da mi bude izrazito antipatičan i negativan da bih ga eskivirao.
video sam kako mi se dobro vratilo i to ne jednomUnhappy
Pa....-JA- jos uvek cekam svoj red....da mi se to dobro vrati... i polako pocinjem da sumnjam u tu narodnu da se "DOBRO DOBRIM VRACA"

Ako cinis dobro da bi stala u red i cekala da ti se dobro vrati - nece ti se vratiti.
A ako cinis dobro zato sto volis da cinis dobro, bez ikakvog ocekivanja, onda ti se obicno vrati. I obicno ne od onog od koga ocekujes.

Verujem u to da se svako dobro vraca dobrim. Pa cak iako vam se u pocetku nesto ne ucini dobro, ako vas razocara osoba kojoj ste tako mnogo ucinili... ma ko zna zasto je to dobro, a sigurno jeste.
Evo, ucinio sa za nekoga mnogo toga, a taj neko mi je vratio nozem u ledja. Sada znam ko je ta osoba, i dobro je to sto su mi se otvorile oci te konacno znam s kim imam posla. A dobro mi se vratilo, jer mi je podrsku pruzila osoba koju nicim nisam zaduzio.... I tako....
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 3:21 pm.