Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pitam se s'kim se sve borite? Ja ponekad imam utisak da sam u ringu sa ostatkom planete. Naravno da mi je najteze kada preko puta sebe prepoznam SEBE? Gadan protivnik. A vi? Kako izlazite na kraj sa sopstvenim "monstrumima"?
Borim se sa mnogim demonima, sve što mislim da me koči ili sili na silna preslišavanja svrstavam u demone: vaspitanje koje danas slabo može da se primeni, stajališta koja su isto takva, borim se da dan bude najbolji moguć od onog što imam da ga dobrim učinim, protiv stida, ogledala, bojazni od lošeg odraza u tuđim očima...

Svakim danom se borim protiv sebe ovakve kakvu znam, i ne odustajem wink

Čitam tuđe reči, slušam ljude sve lepo, ružno, dosadno pohranjujem kao podatak, osluškujem svoju dušu... borim se osmehom, nekim drugačijim mislima, iskoracima od sveg svoga dosadašnjega...

I učim se da se mirim sa sobom... to je najveća borba koju vodim...
Nije laka ta borba sa "mostrumima", "djavolima" i raznim drugim "azdajama". Jos gora varijanta je kada spletkarimo sa sopstvenom dusom i tako mozemo sebe da dovedemo no nervnog sloma.
Svako od nas uleti u tu fazu, ali i izajde. Nista vecno ne traje.

Kako se ja borim sa "ajvancicima" jedino tako sto postanem veci "ajvancic" od njih. Druge nema. Samo treba u mozgu napraviti prostor i eto vec je bolje, u protivnom moze da bude "...i još se borim i još se nadam, sve manje letim, sve više..." nastavak je poznat, pa je bolje da ga izostavim. wink
Ja ceo zivot sam protiv svih a i sebe, al`dobro je, tako se bilduje karakter, on je najvazniji.
Ja ceo zivot sam protiv svih a i sebe, al`dobro je, tako se bilduje karakter, on je najvazniji.

Svidja mi se ovo za bildovanje karaktera, jer to je jedino sto vredi nabildovati!!! Na trenutak mi se ucinilo da sam sam na svojoj maloj planeti, a onda nikne ruza, pojavi se ovca, poneka gusenica koja se pretvori u leptira..., a bogami nikne i poneki baobab lol

Svidja mi se ovo za bildovanje karaktera, jer to je jedino sto vredi nabildovati!!! Na trenutak mi se ucinilo da sam sam na svojoj maloj planeti, a onda nikne ruza, pojavi se ovca, poneka gusenica koja se pretvori u leptira..., a bogami nikne i poneki baobab lol

vredi bildovati i sive male celije, isplati se ponekad Smile
izvini na indiskreciji, a volis Egziperija ili...?

Nisi mogao bolje napisati... :D wink
Tući se sa sobom? Hm! Kakav se tu karakter gradi? Zašto sebi biti protivnik kad možeš biti najbolji prijatelj! Bildovanje karaktera može samo razvijati Ego I učvršćivati već usvojene predrasude.
Razvijanjem duhovnosti karakter se sam gradi! Pri tom ne mislim da je duhovnost slepo verovanje u tvorca ili nekog drugog idola čije potencijale nikada ne možemo dostići, već

duhovnost je verovanje u sebe i svoje potencijale i stalno ostvarivanje kreativnih ideja za dostizanje sopstvenih potencijala!
Owaaaaay . . .

"Ulažite u stomak!
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugoročno i neizvesno."

Duško Radović twisted

Za bildovanje malih sivih ćelija prema savetu Hercula Poirota . . . treba u jelovnik uključiti . . . grašak. Wink
"Ako život nije sticanje mudrosti, onda je traćenje božije volje!"

Da ne bi bio traćenje, potrebno je da ne budemo kao jedna od četiri navedene boce:

1. Boca koja nema dno! U nju se može sipati "nektar mudrosti", ali on odmah iscuri!
2. Boca koja je već puna! U nju se može sipati nektar, ali on preliva i u bocu ne dospe ništa!
3. Boca koja je prazna, cela, ali okrenuta naopako! U nju se ne može ništa usuti!
4. Boca koja je cela, dobro okrenuta, nije puna, ali u njoj ima nekoliko kapi otrova! Svaki nektar koji bi u nju sipali, odmah bi bio zatrovan!

vredi bildovati i sive male celije, isplati se ponekad Smile
izvini na indiskreciji, a volis Egziperija ili...?

Antoana obozavam, ako nije neukusno tako reci, a Malog princa..., pa sta reci, vidis koji mi je nick!
neko ruzu ostavlja ispod staklenog zvona, neko je pusta slobodno da raste, neko izgubi negdje nekog pa ponovo pronadje, svako svoje bitke vodi, na nacin koji ume, izbjegava monstrume, potiskuje ih, bori se ili im se pridruzuje, nema univerzalnog recepta......

Mali prince ostani uvijek mali iako si vec odavno veliki Unhappy(((
neko ruzu ostavlja ispod staklenog zvona, neko je pusta slobodno da raste, neko izgubi negdje nekog pa ponovo pronadje, svako svoje bitke vodi, na nacin koji ume, izbjegava monstrume, potiskuje ih, bori se ili im se pridruzuje, nema univerzalnog recepta......

Mali prince ostani uvijek mali iako si vec odavno veliki Unhappy(((

Hermina, ja cu ostati uvek "mali", ali me "veliki" gledaju kao odraslog. A sta veliki znaju, oni sve posmatraju kroz brojke. To sigurno znas jer slutim da si i ti princeza jedne male planete. lol
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 12:48 am.