Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Svako od nas ima neki kompleks. Neko kompleks svog izgleda, odredjenih delova tela, neko kompleks obrazovanja, neko kompleks vise i nize vrednosti...i da ne nabrajam.

Sve su to slozeni unutrasnji konflikti koji oduzimaju poveliku kolicinu mentalne energije prilikom svakodnevnih pokusaja razresenja i koji osobama koje su poznate kao kompleksasi onemogucavaju svakodnevnu, zdravu socijalnu interakciju.
Iako kompleksi kao takvi, retko koga postede, bitno je izaci na kraj sa svescu o njihovom postojanju, a ne zatrpavati ih novonastalim.
Ipak, uspesni sakrivaci komplesno-protivurecnih osecaja vrlo cesto, sa razlicitim brojem ljudskih zrtava, postanu i drustveno priznati i uspesni u svom poslu. To govori o pozitivnom uticaju kompleksa na prezivljavanje, verovatno u kompleksnim vremenima ili kompleksnim situacijama.

Kako god, oni su prisutni medju nama i u nama. Svako od nas se bar jednom suocio sa tim. Neko se uspesno borio i izborio, a neko ih vuce ceo zivot ili je u okruzenju osobe koja ih poseduje.

Nikako da shvate - "Tacka која sе nalazi na sredini duzi ciја је tacka A nezadovoljstvo sobom, i automrznja, а tacka B prihvtanje osobo kao takve. Neki se nikad ne pomere sa te tacke, i traze paznju, ne shvatajuci da geometrija funkcionise i bez njih."

Sta vi mislite o kompleksima i kako ih se najbolje osloboditi?
Da li je uopste moguce oslobditi ih se?
Mozda je, u pojedinim slucajevima to nemoguce? U kojim slucajevia je to nemoguce?
Bwe Vockice, dobra tema za razmisljanje ali ne ovako rano, probacu kasnije kad mi se i mozdane vijuge razbude lol
Ja moj kompleks cuvam, pazim i negujem....... lollol
Ja moj kompleks cuvam, pazim i negujem....... lollol

....svakim danom, sve vise i vise... winklol
Sticajem okolnosti sam predkraj `90-ih dospeo u polozaj da struktuiram iskustvo o sebi, da se suocim sa samim sobom, naucio sam da se zagledam u sebe.

To mi je dalo spoznaju mojih kompleksa i vecinu sam uspesno izbacio iz sebe. Prakticno ih danas nemam.
Od tada sam covek velike tolerancije i komromisa, upravo zato jer to mi daje sansu da se provlacim kroz zivot bez kompleksa.
Tacno znam svoje vrednosti i svoju vrednost a prilicno dobro citam i tudje vrednosti a komplekse jos vise...

Kako je jednom neko rekao:
Svako ima komplekse samo ih vesto skriva!
:D
ranije sam mislio da je nabreko stomacic koj izbija ispod majce i gde mi se vidi pupak kompleks...
cak mi je ponekad i bilo neprijatno kad sam sedeo-lezao i ceskao se po njemu...
medjutim sad njega nema vise

"mislim na kompleks"

sad mi je kompleks to sto celavim tj dobijam auto put u na glavi
hahahahaha slatko me nasmeja, jos ja upotrebila smoju bujnu mastu i umirem od smeha, shef me zove telefonom i pita zasto placete Frau X...e kad bi znao da je to od smeha, ne bi mi dugo bio shef lollollollollollollol
Joj, nesto razmisljam ali ne mogu reci, da sam ikada imala neki malo zesci kompleks. Naravno, da postoje stvari koje mi se jako svidjaju na meni, a postoje i one koje mi se malo manje svidjaju. Sve u svemu, vise je onih koje volim, pa se to nekako izbalansira i ne opterecujem sa tim stvarima. Smile
Mozda bih volela, da imam malo vise cm u visinu, malo manje oko struka... lollol
Ako neko misli, da ima neku "falinku" i ako ona moze, da se ukloni (recimo klempave usi,...), nisam ni protiv estetske hirurgije. Wink
Joj, nesto razmisljam ali ne mogu reci, da sam ikada imala neki malo zesci kompleks. Naravno, da postoje stvari koje mi se jako svidjaju na meni, a postoje i one koje mi se malo manje svidjaju. Sve u svemu to se nekako izbalansira, pa se ne opterecujem sa tim stvarima. Smile
Mozda bih volela, da imam malo vise cm u visinu, malo manje oko struka... lollol
Ako neko misli, da ima neku "falinku" i ako ona moze, da se ukloni (recimo klempave usi,...), nisam ni protiv estetske hirurgije. Wink

NemO molim te da se bacas pod noz, savrsena si ti nama takva kakva si! shockwinklollollol
Moracu. lol Rek'o mi muz, da skratim jezik ili ce on to da uradi umesto cika doce. lol
Moracu. lol Rek'o mi muz, da skratim jezik ili ce on to da uradi umesto cika doce. lol

on tebi jezik , ti njemu onu stvar i 1:1 winklol
Nije bwe.... to je ondaK 2:O za njega. lol
Lisila bih sebe zadovoljstva, pa sta da radim sa njim ondaK... lol
Pa cekaj malo, ima valjda on i neke koristi od tog tvog jezika, mislim sto da sece pa da sebi uskracuje zadovoljstvo!? shock
Nije bwe.... to je ondaK 2:O za njega. lol
Lisila bih sebe zadovoljstva, pa sta da radim sa njim ondaK... lol

Zlico

uvek sam tvrdio da "zadovoljstvo nema cenu"

ako ce moj drug da pristane na "skracivanje" ondak cu ja ko pravi drug da mu pomognem da ti ostanes zadovoljna :D
...hahahaha...ja pročitao naslov kao "Pisha je cudo", pa gledam postove i mushkih i žeMskih, pa se i ja čudim...
lollollol
rum_punch(manki)live.com
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 2:08 am.