Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Mnogi ce cesto reci da vole kritiku vise nego pohvalu jer se iz kritike moze napredovati i nesto nauciti.
Sta je konstruktivna kritika vasem misljenju?
Kada vas kritikuju da li vam je vazno i ko kritikuje ili samo sta vam taj govori? Kako se osecate kada vas kritikuju?
Kada vi kritikujete, kako to cinite?
Da li birate reci ili ne, da li cekate pogodan trenutak ili ne, da li kritikujete sve sto mislite da nije u redu ili ste selektivni?
Kad dobijem kritiku , naravno da mi je bitno i od koga je upucena. Saslusacu je svakako , ali ako me kritikuje neko ko je ispod mog nivoa ( da tako kazem) neko ko nije merodavan za tako nesto, napusicu ga bez pardona. Kako se osecam, pa opet zavisi sta je u pitanju i da li je kritika pozitivna ili negativna. I opet s kojim razlogom je upucena. Ako me kritikuju kad nisam u pravu , onda cu donekle cutati ali opet... lollol

Ja kad kritikujem ( opet zavisi od osobe ) trudim se da biram reci jer ne zelim da nekog uvredim, ali opet da mu stavim do znanja gde gresi , sta ne valja ako smatram da sam u pravu. Mada bila si svedok i sama ovde na forumu kad nisam birala reci ali to su momenti kad ne mozes da precutis bezobrazluk. wink
Mnogi ce cesto reci da vole kritiku vise nego pohvalu jer se iz kritike moze napredovati i nesto nauciti.

Ne mogu reci da kritiku volim vise nego pohvalu. Svi mi volimo pohvale one su i bitne za nase uspehe. Medjutim tacno je da je i kritika bitna, jos bitnija rekla bi. Imam obicaj da se drzim Ajstajnove izreke "Ako ste proveli vece u drustvu istomisljenika onda ste izgubili dragoceno vreme".
Upucena kritika nam otvara nove horizonte, tera nas na razmisljanje, radjaju se nove ideje, to je izazov koji mene ispunjava kao licnost. Za svaku ozbiljnu kritiku se zamislim.

Ima ljudi koji kritikuju samo da bi kritikovali a u sustini ne kazu nista, vec porucuju ljubomoran sam, ili zavidan, moram da te zgazim. To je neozbiljno.

Da li birate reci ili ne, da li cekate pogodan trenutak ili ne, da li kritikujete sve sto mislite da nije u redu ili ste selektivni?

Niko ne voli da mu se uputi kritika pred drugima, tako da uvek uputim kritiku u 4 oka. Ne vredjam i ne napadam, vec kazem svoje misljenje pa na onom je da li ce prihvatiti ili ne.
Sta je konstruktivna kritika vasem misljenju?
Kada vas kritikuju da li vam je vazno i ko kritikuje ili samo sta vam taj govori? Kako se osecate kada vas kritikuju?

Pa bas i ne volim kritike, mada mi je vrlo bitno od koga su. Ako je to od osobe koja me dobro poznaje i koju ja cenim, odmah se bacim na razmisljanje... oops Ako je od nekoga drugog ne pridajem preveliku vaznost...
Ja sama selektivno kritikujem, samo ono sto mi izrazito smeta ili mislim da nije u redu, vecinom u cetiri oka...,madaaaa, nekad mi se desi da to ne uradim bas na pravi nacin... roll
ne volim da kritikujem ljude ...
ali svakako volim da kazem ako mi nesto smeta..mada slabo..uglavnom pustim..
moj najveci kriticar jeste sestra i mama..njih poslusam uvek...da li i uradim tako, salbo..ali da, nije mi strasno primati kritike....
mislim ..da je dosta vazno reci ljudima nesto sto ti smeta kod njih, ili nesto sto im ne stoji dobro...
negde sam cula da ce te prijatelji kritikovati, ali ne sto ti zele lose, vec sto zele da obratis paznju na svoje ponasanje , komentare, oblacenje, ovde pisanje ...

sada sam jos tuznija..
ne zbog kritika...nego tako...
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
dobronamernu kritiku nisam dobio zadnjih 20 godina...
a llicno kritikujem politicki sistem, i rad necijih sluzbi i nekih ljudi...
znam i da pohvalim...
inace smatram da vecina koja kritikuje veze nema sa zivotom, pa ni sa materijom, zato bas i ne cenim kritike...
Volim konstruktivnu kritiku.Niko nije savrsen ali ne vidi svoje mane.Zato su tu pravi prijatelji da ga koriguju,a neprijatelji mogu da pu(s)u.........
Ljudi često ne vole da čuju kritiku na svoj račun, niti to menja nešto u njihovom razmišljanju.
Ali naravno kritika je potrebna i može nam pomoći da sebe sagledamo i možda nešto promenimo u svom ponašanju, ophodjenju ,radu..za to je kritika odlična naravno ako dolazi od nekoga nama bliskog ili nadredjenog.

Naravno da mi je važno ko me kritikuje.
To niti može niti dozvoljavam bilo kome, a najlakše je nekog kritikovati prema tome uvažavam kritike i razmislim dobro ako su dosle od strane mojih bližnjih i onih za koje pouzdano znam da mi žele dobro, ma kako surovo kritikovali... rollrollroll desi se i da negiram, i da se branim ponekad al upravo zato sto me je dirnula istina, ali jos se nikad nisam oglusila o iste, već sam poradila na tome da ne dodje do istih winkwink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Ljudi često ne vole da čuju kritiku na svoj račun, niti to menja nešto u njihovom razmišljanju.
Ali naravno kritika je potrebna i može nam pomoći da sebe sagledamo i možda nešto promenimo u svom ponašanju, ophodjenju ,radu..za to je kritika odlična naravno ako dolazi od nekoga nama bliskog ili nadredjenog.

Bravo, Bela! Smile Konacno i tvoj komentar wink
Kritika mi je najmerodavnija ako nekoga povredim svojim ponašanjem, rečima, i tu reagujem... uvažavam 100% bez osvrta da li je to meni logično ili ne.

Ostatak, pa svaki dan se preispitujemo, u svakom razgovoru preispitamo svoja gledišta i stajališta.
Kritiku volim i hocu da saslusam od ljudi koje volim i koje znam da me cene a on zavidne budale kad krenu da mi popuju odteram u tri pm.

Bravo, Bela! Smile Konacno i tvoj komentar wink

Obecano,ispunjeno wink
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:21 am.