Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Samac u braku ?

to sam ja od juce do veceras TongueTongueTongue

jel si bar lepo iskoristila Tongue

jesam klinac, da sam iskoristila ne bi zakuntala u 1 i 15 twisted
Ponekad se ljudi otudje, zbog manjka komunikacije...jednostavno dodje do nekog "mentalnog udaljavanja". Sto ne znaci da nema emocija, jednostavno te osobe nisu svesne da razgovorom, pricom mogu sve da dovedu na svoje mesto.
Nisu svi isti.

rekla bih da se ljudi uvek otudje zbog manjka komunikacije i pri tom ne mislim samo na komunikaciju svakodnevnih tekucih pitanja, neki se pretvore samo u to i "automatizuju" se.

sto se emocija tice, upravo ovakav odnos gasi i gusi emotivne tanane veze. njih ne treba zapustati i uzimati zdravo za gotovo. mislim da je to i zamka u koju vecina parova upadne. posle zaljubljenosti i poleta prosto ne znaju sta ce sa vezom kad uplovi u mirnije vode i svakodnevnicu. e, sad, od oboje zavisi da li ce ta svakodnevnica postati nesto sto ih udaljava ili tvrdjavica koju niko nece srusiti (ukljucujuci njih same).
mentalno udaljavanje se vrlo lako obnovi. emotivno ukoliko se zapusti... eto dvoje ljudi koji zive jedno pored drugog, a ne jedno sa drugim.

mada... nisu svi isti Wink
Nije to neka filozofija. Svima se to dešava da imaju utisak samoće u vezi - braku. Zauzetost nekog od partnera (ili oboje) je u današnje vreme sasvim normalna stvar, ali to se nikako ne sme tumačiti kao beg od "bračnih obaveza". Ukoliko se partneri dovoljno poznaju (poznavali pre braka) onda su svog partnera prihvatili baš takvog kakav je sad, i znaju da baš tim angažovanjem želi da iskaže koliko je privržen vezi. Ukoliko bi zapustio obaveze (poslovne) moglo bi ispasti da se više ne brine za zajednicu, pa otud bi proizišle i nesuglasice.
Ma, široka tema, a u svakoj zajednici je to individualno i ako se to nametne kao problem, svakako treba razgovarati o tome najotvorenije.
koliko otvoreno shockroll
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
Pa o svim detaljima kojih se setiš! Ako hoćeš naravno! :?
Pa o svim detaljima kojih se setiš! Ako hoćeš naravno! :?

dobro si rekao, ako hoces
Pre neki dan, pricam s dugaricom o jednom liku koji mnogo radi, hiperaktivan je, pun ideja i stalno je u nekim akcijama. Odjednom ona izjavi: "Blago njegovoj zeni. Ne mota joj se po kuci i ne dosadjuje." To me bacilo u razmisljanje o takvim brakovima, u kojima nema otvorenog neslaganja, nema varanja, ali ima potpunog odsustva komunikacije. Kako do toga dodje? Kako se desi da se ljudi vole, vencaju se, a onda se otudje?

Pristalica sam teorije da među partnerima mora postojati prijateljstvo. Ako je tako, otuđenost je teža. Jer ako moj partner putuje sa društvom, poslovnim partnerima, i sve zanimljivo što vidi mene zove da prenese, uputi me, i ako ja imam takvu potrebu kada sam negde, onda otuđenost je malo teža.

Nije potrebno biti fizički udaljen za nekomunikaciju, to se savršeno može i u 4 zida.

Svi smo različiti, i tu različitost moramo koristiti sebe da obogaćujemo, te prihvatiti i upoznavati stvari zanimljive dragoj osobi (naravno u meri koja nam prija)...
Ja radim od jutra do mraka svaki dan barem sest meseci u godini,jesam li samac ili ne neznam ali se zrtvujem i radim za dobro porodice,ne za sebe licno.Po evropi se muz i zena negledaju dnevno 2 sata sve zajedno nema dorucka rucka vecere....rade i muz i zena i opstaju brakovi,jesu li to samci /cela evropa bi trebala da se razvede...A kod nas muz ako mnogo radi /otudjenje/zena iz dosade stace mora u setnju da razbije monotoniju, .....sto se udaju onda takve zene kad netrpe obaveze.......a sto se i mi nebi ponasali kao one,zar meni nije monotono svaki dan po deset dvanajst sati rada,zar ti kontrasice mislis da samo zene znaju da
izlaze sa razlicitim drustvom pomalo?Da je samo vama dosadno...
U braku ako se ima isti cilj i oboje se bore za istu stvar uspeha mora biti pa se negledali i nepricali po mesec dana........
izvini decko...nisam rekla samo zene....vec i muskarci..razlicito drustvo, neke novine da se ima o cemu pricati....
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
jebes brak,nije ni on sto je nekad bio.
jebes brak,nije ni on sto je nekad bio.

Drugacija vremena su dosla i drugacija shvatanja wink
Neko spomenu, ne vidjanje uslovljeno poslom, toga ima u svakom braku gde su oba partnera zaposlena, razliciti hobiji ne mogu da otudje partnere i ugroze vezu, vec samo da pomognu , cini mi se Kontrasica je to navela kao raznovrsnot i nove teme za razgovor...mada i cutanje kad se ume, zna da bude mnoooogoooo lepo u braku lol Svo to odsustvo tokom radne sedmice ume da ucini da vikend zeljno cekate, i imate vremena samo jedno za drugo ukljucujuci kafu u krevetu, mozda i dorucak ukoliko doruckujete, pa i jos neke aktivnosti sto da ne wink ...jos ako imate srece pa su vam deca velika a niste lenji da sami sednete u auto pa odete negde na izlet, spontano rucate u nekom lepom restorancicu, negde uz obalu reke, dok setate drzeci se za ruke, i prepricavajuci dogadjaje od pretekle nedelje....ko je spomenuo otudjenje shocklollollollol
Poznavanje prirode i ljudi...
Ima li tog predmeta u osnovnim skolama na ovoj planeti...

U jednoj igrici (Katsuro) upoznah jednu "Samurajku"....
I tako njen dragi muzic ne igra igrice, nego visi na forumima gde se dopisuje....
Pa sto Vam ovo pisem...
"Moja dragakoleginica" Samurajka, ga pronadje, prepozna, uloguje se pod imenom slatke male Ukrajinke.....

IIIIIIII, pardon iiiiiiiiiiii, ma jok... arrow Auuuuuuuuuuuuuuuu.....
JOS se dopisuju....(naravno On nema pojma s kim)....

Verovali ili ne ISTINA je SVE.... :D :D :D

nije to nista..jedna zena otkrije da je muz na jednom sajtu..isto tako uloguje se, otkrije mu nick, posle malo duzeg dopisivanja zakazal mu sastanak ..i ups...
jbt...
hahaaah
a mislio da mu se zenaska svidja..hahaahahaahah
koji su muskarci moroni .jbt Tongue

Auuu al mi dadoste ideju.... ovo mora da probam.... roll
Neko spomenu, ne vidjanje uslovljeno poslom, toga ima u svakom braku gde su oba partnera zaposlena, razliciti hobiji ne mogu da otudje partnere i ugroze vezu, vec samo da pomognu , cini mi se Kontrasica je to navela kao raznovrsnot i nove teme za razgovor...mada i cutanje kad se ume, zna da bude mnoooogoooo lepo u braku lol Svo to odsustvo tokom radne sedmice ume da ucini da vikend zeljno cekate, i imate vremena samo jedno za drugo ukljucujuci kafu u krevetu, mozda i dorucak ukoliko doruckujete, pa i jos neke aktivnosti sto da ne wink ...jos ako imate srece pa su vam deca velika a niste lenji da sami sednete u auto pa odete negde na izlet, spontano rucate u nekom lepom restorancicu, negde uz obalu reke, dok setate drzeci se za ruke, i prepricavajuci dogadjaje od pretekle nedelje....ko je spomenuo otudjenje shocklollollollol

sexy dušo, el to sličica uslikata odmah posle operacije? misim ti zavoji, tolke sisojke i tako....................... eh kad se samo setim...............Smile))
toliko o temi.................Smile))
Samac u braku

Jedna forumasica mi je poslala misao Sent - Egzipery( dal ide i J ne znam)a

"Covek je i medju ljudima usamljen."

A, izgleda, ni u braku nije nista bolje...
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 8:28 pm.