Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Inspirisana sinocnom epizodom Sex i grada -a, dodjoh na ovu temu. Da li bi zbog ljubavi presli u drugu veru?
Gledao sinoc, i razmisljao o tome wink

Nekako mi i nije jasno, u startu, zasto bi bilo cija vera ili bilo kakva druga pripadnost i opredeljenje, bili prepreka za ljubav, ili brak ili prijateljstvo...

Jesam vernik, ali nekako svoju veru dozivljavam na sebi svojstven nacin. Ne pridrzavam se mnogo "pravila" koja su izmislili ljudi, a ticu se vere.

Tako da, tehnicki gledano, promenio bih "naziv" vere ako bih mislio da je to neophodno, mada ne mogu da zamislim trenutno tu situaciju.
Naravno da bih, ali...
Posto nisam pristalica papira i ta sranja, mislim da ljubav nema veze sa verom, ako nekog volis volis ga zbog njega samog, zato sto je covek, pre svega...
No, da neko insistira da se udam za njega (oce li vec neko????) a druge je vere, a volim ga basbas, najnaj, da bih, opusteno....
ali da me ne tera da iemu u crkvu...
ne volem ja to...
Idem iskjucivo za Ilindan, za Sv.JOvana i to je to...
E opet jedna prica....moram ja...
Krenuo moj sinak u skolu i dosla veronauka kao obavezan predmet, i posto otac mu nije iste vere ko ja, odluci se za ocevu..
i trebala ja jednom ixi s njim...jaooo
kazem mu, ma majka nema pojma o tim obicajim,ali ..idem...
udjemo u crkvu, ode on medju ostale dece, ja sela pri kraju...
pocne popa da mi peva..ljudi ustaju, ustanem i ja, sednu, sednem i ja, ustanu, ustanem, sednu- sednem...ustanu..sednu...tek ja sela...vidim svi nizi od mene..oni klekli..ma bwe, sto me zazate...onda otisla i nikad vise, dok svi pevaju ja zevam, jbt, ko ce zapamtiti te reci..i takooooo
a da, promenila bih veru,svakako .....
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
nisam preterani vernik, i mislim da ako nekoga volish vera kao i mnogo shta nema veze sa tim, to su po meni samo tehnicki detalji... ako je prava ljubav u pitanju nema veze ko je koje vere... ako meni ne smeta njena tudja vera zashto bi i toj nekoj smetala moja?
po meni vera nije vazna.Jedan moj drug je uzeo katolicku veru da bi mogli da se vencaju u crkvi,a zena mu je madjarica.Pre toga nije bio opredeljen ni za jednu veru.A mozda bi neko i promenuo veru,ako mu je zena Vera
Slazem se sa vecinom, ljubav nema veze sa verom. Nisam zagrizeni vernik, ne idem u crkvu, verujem da "nesto " postoji, ali kad gledah sinoc seriju, traziti da se odreknes Bozica i tih malih rituala....mislim da ne bi mogla.....
Bozic treba preziveti. Kod mene su jedni na rucku,drugi dvoje,troje porodica na veceri.Kad je katolicki treba ici na tri mesta i svugde krkanje.Treba to preziveti
Bozic treba preziveti. Kod mene su jedni na rucku,drugi dvoje,troje porodica na veceri.Kad je katolicki treba ici na tri mesta i svugde krkanje.Treba to preziveti

Tebi je izgleda Bozic sinonim za zdranje i ozderavanje? shock
Zasto menjati uopste veru? Ako se dvoje vole, zar je bitna vera. Sklope gradjanski brak, nista crkva, dzamija ili sinagoga. Slave sve praznike i eto uvek veselo u kkuci.

Ako je neko bas verski zatucan, taj ce tesko i upoznati tj. vencati se sa nekim ko nije iste verske opredeljenosti.
Uvek se tako zavrsi,zar je kod vas drugacije?
Uvek se tako zavrsi,zar je kod vas drugacije?

Daj mi tvoj mozak da se malo odmorim ...oces?
1.Серам вам се у серију !

2.Да би променио веру мораш је имати !

3.Ако је имаш онда је не можеш променити !

4.Ако је промениш то значи да ниси веровао !

5.Ако ниси веровао ниси је ни имао па како си је онда променио ?

6.Серем вам се у серију !

wink
Nestasni povuci prvu i sestu stavku inace ce leti perje lollollol
Ovaj napisa u dve reči sve što sam hteo reći onako fino polako i na tenane. :D
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:07 pm.