Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Posle svih ovih tema o licnosti i kako se postaviti, razocarenja i ostalo, ajde i ovo da vidimo. wink

Da li imate osecaj da vas nikada niko nije iskreno voleo i da vas nece voleti?

Uz odgovor i objasnjenje, zasto se tako osecate? Ako ste od onih koji imaju osecaj voljene osobe, opet , kako to osecaju i sta je to sto im govori da su voljeni?
Vas cio sam utrnuo,nemam osecaja ama nikavih za nista.........
eto ja toliko .......neznam jesam li omasio temu...
...ne vjerujem da iko može biti psihički zdrav sa osjećajem da ga niko nikad nije iskreno volio...prirodnim razvojem situacije, svakoga prvo majka iskreno voli, potom, kao djeca nađemo iskrenog prijatelja (ili ga tako doživljavamo, baš zbog naše potrebe da budemo voljeni, što je svejedno), potom tražimo partnera/icu, ali već smo odrasli, formirali se kao ličnost, samostalni smo i iskrena ljubav nam nije neophodna, već baratamo mehanizmima prilagođavanja i obmanjivanja i sebe i drugih, a u međuvremenu nam se ideja iskrene ljubavi zamaglila, usložnila se i time relativizovala...ali to već nije problem, pošto iz mladosti znamo kako to izgleda, uvijek je možemo zamisliti i obmanjivati se, ako je potrebno...
...ovo je odgovor na prvo pitanje iz teme...mislim da sam implicitno odgovorio i na ostala pitanja...
lollollol
rum_punch(manki)live.com
Najružniji osećaj na svetu jeste kada te neko voli iskreno... a ti ne deliš takva osećanja... :?

Imala sam sreće, obostrano usaglašavanje... znam koji osećaj tražim u budućnosti. Kako znaš da je sve onako kako treba biti? Po milion sitnica u toku dana. Po sebi znaš... po osećaju sreće koji ne možeš sakriti, ne pričam o prvobitnoj ushićenosti, već onom pravom životnom zadovoljstvu što si uz nekoga.
Ja znam da sam tek jednom il dva puta bivala ili voljela...osjecaj koji mi je to davao je osjecaj tadasnje pripadnosti (da znam da sam dio necega, neke cjeline, nekog osjecanja), a posto se to odavno nije desilo, vjerovatno i zardjao osjecaj zaljubljenosti.
Drugacije je pricati o ljubavi sa pozicije ljudi koji su u nekim mladjim danima pronasli to sto im je trebalo i bili zadovoljni time, i to ih ispunjavalo, ali mene interesuje, iz te perspektive kad sad gledaju, sta ih sada ispunjava, koji osjecaj im sada govori da su i dalje voljeni....?
Ne znam nemam porodicu i jos nisam osjetila taj poseban osjecaj pripadnosti i "biti voljen" od strane djece, na prvom mjestu, pa onda od strane osobe , koja je toliko vrijedna da provedes zivot s njom, tako da moji odgovori na ovu temu nisu adekvatni , ali eto....
Posle svih ovih tema o licnosti i kako se postaviti, razocarenja i ostalo, ajde i ovo da vidimo. wink

Da li imate osecaj da vas nikada niko nije iskreno voleo i da vas nece voleti?

Uz odgovor i objasnjenje, zasto se tako osecate? Ako ste od onih koji imaju osecaj voljene osobe, opet , kako to osecaju i sta je to sto im govori da su voljeni?

Ljubav je cudna, svaki covek je iskazuje, pokazuje na svoj nacin, biti siguran da te neko voli sasvim, mislim da je nemoguce, nekad su samo male sitnice dovoljne da znas da te neko voli, da mu je stalo, da mu nedostajes, isto tako male sitnice i da sumnjas i pitas se...
Verujem u iskrenu ljubav i do sada sam samo dva puta volela, (naravno da pricam o muskarcima, ljubav prema detetu i porodici je neka druga vrsta ljubavi )..
Kao sto sam vec rekla svako ima svoj nacin da pokaze ili ne pokaze, pa se radjau razne sumnje, posto ljudi nisu isti...
ja kada volim volim basbas(dajem sve od sebe i ne kajem se ni trena, jer mislim da nema nista lepse nego voleti, znaci ziveti), nema lazi, nema prevare, ne mogu da sakrijem osecanja, ne mogu da glumim da sam hladna kada nije tako..nisam glumica...
Osecaj da me neko voli...ima tema kada ste shvatili da vas neko stvarno voli, tamo sam napisala, da, znam da me moj decko voli, ma koliko i na kakva cudan nacin to pokazuje...
Tesko neko da nekoga zavoli bas, teba vremena da upoznas coveka, ja sam ona koja uvek sumnja, zasto, nemam pojim....jednostavno tako je, umesto da se opustim, ja sumnjam i gresim...verovatno oteram od sebe nekoga....trebam da se menjam, pokusavam, idem mi....nadam se...
da li sam opet zeznula temu, ne znam....
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
Hvala Bogu, imam osećaj, zapravo znam da me neko veoma voli. Trud na tu ljubav je odavno utrošen i ona se skoro sama od sebe hrani danas... Naravno, uvek morate da dajete još, a ja dajem ali i uzimam

Nije ih je mnogo me volelo (kakav sklop reči shock ), ali oni koji jesu i oni koji to i dalje čine vredni su svakog truda.
Lično mislim da je lepši osećaj kada vi volite, jer se onda emocija rađa u vama...
Naravno bilo je i onih za čijom ljubavlju sam žudeo, i ostao žudan za ceo život ali to je prosto tako.

Bitno je da kada saberemo sve sreće i nesreće, budemo makar na pozitivnoj nuli :D
...primjetio sam da se ovdje, na forumu, strogo odvaja ljubav prema djeci od ljubavi prema domovini, partneru/ici, roditeljima,...baš me interesuje, ako su to več različita osjećanja (bez dvojbe, nama izuzetno bitna), zašto u našem jeziku (koliko mi je poznato i u drugim jezicima je identična situacija) nema posebnih termina za ta osjećanja...
shockshockshock
rum_punch(manki)live.com
Jednom sam jednom osobi dala savet....
Odmah sam znala da je los, jer krecem od sebe ja ne bih mogla dato...
Devojka je imala decka koji je nije nesto voleo , ali je ona umirala za njim....dok je drugi decko bio ludo zaljubljen u nju...pa sam joj rekla, zasto pati, izaberi ovog sto tebe voli i drzi te ko kap vode na dlanu....Naravno, nije me poslusala, ne bih ni ja samu sebe poslusala, jer ipak je lepse biti s nekim koga ti volis, pa makar trajalo i kratko, ali slatko wink

... pošto iz mladosti znamo kako to izgleda, uvijek je možemo zamisliti i obmanjivati se, ako je potrebno...
...ovo je odgovor na prvo pitanje iz teme...mislim da sam implicitno odgovorio i na ostala pitanja...
Ovoj na prvi pogled vrlo patetičnoj temi, ali nimalo retko citiranoj, gornjom izjavom, Rum je dao tako iskreno šarmantnu formu, da me je od srca nasmejao.

A da ne budem kranje neaktivna, daću svoj mali doprinos diskusiji. Iako se zaista gnušam patetike i sama sam ponekad podložna mračnim idejama slične sadržine. Ali to su više preispitivanja koliko je nešto iskreno i duboko, ali isključivo u smislu da li se podudara sa očekivanim, a ne da li postoji kao apsolutna pojava.
Nekako se roditeljska ljubav i ljubav dece podrazumeva. Zaista bi bilo tuzno kada bismo imali osecaj da nismo voljeni od svojih roditelja ili svoje dece. Medjutim, to je nase utociste i nesto sto nam po prirodi stvari pripada, mada i tu ima izuzetaka i vrlo je retko da dodje do netrpljevisti, ali je ima.

Elem, u zivotu, svi mislimo da smo voleli i bar malo bili voljeni. Kod nekih osoba postoji sumnja da li su uopste bili voljeni ili je to samo bilo jednostrano, pa je trajalo dok je trajalo. Osecaj da nas niko nije voleo nije ni malo prijatan i verovatno tako neki razmisljaju, kad im potonu ladje, kad misle da nemaju izlaz iz trenutne situacije.
Mislim da smo ipak svi mi od nekog voljeni, samo je u nasoj glavi pbrkan "raspored", pa smo skloni melanholiji i tugom nad samim sobom.
Zato evo nesto lepo, sto vredi procitati:

1. Na svijetu je sigurno dvoje ljudi koji bi umrli zbog tebe.

2. Najmanje 15 ljudi te voli na neki način.

3. Jedini razlog zašto bi te iko mrzio je zato što bi želio biti baš kao i ti.

4. Tvoj osmjeh može donijeti sreću svakome, čak i ako mu nisi drag.

5. Svake noći NETKO misli na tebe prije
nego ode spavati.

6. Nekome značiš sve na svijetu.

7. Ti si poseban/na i jedinstven/a.

8. Netko za koga ne znaš ni da postoji, voli te.

9. Kad napraviš i najveću grešku, nesto dobro izadje iz toga.

10. Kad misliš da ti je cijeli svijet okrenuo leđa, pogledaj ponovo.

11. Uvijek zapamti komplimente koje si primio,a zaboravi bezobrazne uvrede.
....moram se ponoviti....maloprije sam na nekoj temi upitao: da li ste se ikad upitali postoji li iko ko je u stanju da zavoli baš sve vaše mane?
shock
...ako je slučajno vaš odgovor da ne postoji, sljedeće pitanje je: koliko može biti iskrena ljubav, ako je krnja (jedan dio nas ipak nije voljen)?...da ne bih kvario temu, neću postaviti pitanje da li smo iskreno ljubljeni mi ili nečija predstava o nama...
wink
rum_punch(manki)live.com
Zato evo nesto lepo, sto vredi procitati:

1. Na svijetu je sigurno dvoje ljudi koji bi umrli zbog tebe.

2. Najmanje 15 ljudi te voli na neki način.

3. Jedini razlog zašto bi te iko mrzio je zato što bi želio biti baš kao i ti.

4. Tvoj osmjeh može donijeti sreću svakome, čak i ako mu nisi drag.

5. Svake noći NETKO misli na tebe prije
nego ode spavati.

6. Nekome značiš sve na svijetu.

7. Ti si poseban/na i jedinstven/a.

8. Netko za koga ne znaš ni da postoji, voli te.

9. Kad napraviš i najveću grešku, nesto dobro izadje iz toga.

10. Kad misliš da ti je cijeli svijet okrenuo leđa, pogledaj ponovo.

11. Uvijek zapamti komplimente koje si primio,a zaboravi bezobrazne uvrede.[/quote]

1-ne bih volela da iko umire zbog mene
2-naravno velika mi je robina...ima vise od 15 njih
3-to bas i ne verujem, niko ne bi voleo biti lud kao ja wink
4-to jeste....
5-sin, da li sam mu spremila torbu za skolu wink
6-opet sinu, treba mu dzeparac wink
7-to definitivno jeste tacno..posto je svako poseban i jedinstven
8-bilo bi mi draze da ga znam wink
9-hm...nadam se...javim ti Smile
10-napolju pada kisa, pogledam sutra wink
11-to i radim uvek wink

....moram se ponoviti....maloprije sam na nekoj temi upitao: da li ste se ikad upitali postoji li iko ko je u stanju da zavoli baš sve vaše mane?
shock
...ako je slučajno vaš odgovor da ne postoji, sljedeće pitanje je: koliko može biti iskrena ljubav, ako je krnja (jedan dio nas ipak nije voljen)?...da ne bih kvario temu, neću postaviti pitanje da li smo iskreno ljubljeni mi ili nečija predstava o nama...
wink

predstava o nama, to sam ija jednom pitala, da li neko moze biti s nekim da ga ne voli, ali da mu ova osoba prija, fizicki - psihicki, da mu se svidja sve, ali jednostavno nema ono nesto..da se slazu, da se smeju, da vode ljubav, da provde vreme zajedno, da cute, da ma svasta...ali ipak da ne voli..nego samo da obozava sto ta druga strana njega voli i sto ga obozava......
znas kaoji sam odgovor dobila
Da zena moze da zena moze da odglumi orgazam, a muskarc itavu vezu....
Citavu vezu...recimo 3, 6, 12, ....koliko meseci moze muskarac da ne voli samo da glumi jer mu neko prija????

Mislim da ima osoba kojima je dovoljno da ih neko voli. Oni se prepuste i opuste, jednostavno im sve to prija. Ne uzvracaju istom merom (voljenjem), ali su zadovoljni i pruzaju partneru iluziju kao da se i u njima isto desava. Sto je najcudnije, to moze vrlo lepo da funkcionise. Mozda ne vecno, ali izvesno vreme sigurno.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 10:45 pm.