Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Gledala sam za vikend dotican film koji me je inspirisao da zvrljnem nesto i ja na tu temu...sta mislite, koliko ce nas priroda jos trpeti, zagadjujemo je nemilice, unistavamo sume koje bi trebalo da budu "pluca " ove nase planete pa i nasa na kraju krajeva jer i mi disemo taj vazduh koji one preciste...mislite li da je moguce da ce biljni svet razviti odbrambeni sistem, ne mislim tu na smesne horor scenarije tipa drvece koje hoda nosi sekiru u kolje sve zivo, vec na onaj mnogo prefinjeniji a efikasniji nacin, da funkcionise recimo ,kao biolosko oruzje, da ispusti u vazduh nesto sto se ne vidi, ne mirise i ne oseca, sto deaktivira blokator za samoubistvo u mozgu, i krenu masovna samoubustva...mislim ko zna film zna i o cemu pricam...nije ne realno a opet je domen filma ...ili recimo od globalnog zagrevanja se otopi negde na Antarktiku ledena santa iz koje se oslobodi smrtonosni virus koji je nekim cudom preziveo 10000godina ili tome slicno...ne znam sta mi je danas oops al proci ce me, a sad ima li neko neko misljenje o ovoj temi rolllol
uskoro ce 2012 pa cemo videti postoje razne teorije sta ce se tad desiti ali priroda cese koliko toliko osvetiti
Sami smo krivi.Bacamo tone otpadaka u ciste reke,klinci tuku pivo u plasticnim flasama i bacaju gde stignu.Zbog profita debeli industrijalci truju svoju decu hemijom.....Kada bi svaki covek razmislio na sekund o ekologiji i on prvi poceo da se pridrzava osnovnih nacela ekologije,zemlja bi procvetala.Ali ne mi smo svi govnari,jedno pricamo drugo radimo.
Zbog profita debeli industrijalci truju svoju decu hemijom.....

Sad me poseti na jedan fazon. kako deca u Pancevu broje za zmurke? lollol

metan, etan, propan lollol
Biće vraćeno, mada mislim da će to biti više po principu kako seješ tako i žanješ.

Istorijsko-fatalistički posmatrano, priroda se sveti, mada kada to isto sagledamo sa prstom na čelu dobija se i nova dimenzija.

Cele ostrvske civilizacije su propale zbog seče drva (jedinog energenta tada) i nemogućnosti da pronađu novi. One kontinentalne "jednostavno" su se raselile.

Mada . . . globalno posmatrano . . . mi smo ostrvo.
Nije mi dobro kad god razmisljam na ovu temu... Zalosno je i svi znamo kuda to vodi... I bez obzira sto znamo krajnji ishod ni jedna zemlja nece zaustaviti svoju privredu,zarad prirode i nas.
A ravnoteza u prirodi je odavno narusena,povratka nema... mozda ako se uzmemo u pamet pa malo sve to usporimo...al ne verujem.
Priroda nije samo cveće i drveće, zelena trava, ptice i ribice...
Priroda je i prah i pepeo, pustinja, vatra, vetar... Šta god da je i kako god da je, pa i ako se to nama ne svidja, priroda je! To je ono što ne možemo pobediti nikad. Postojali mi ili ne, opet je priroda, baš takva kakva je.
Možemo se boriti za očuvanje i produženje nama odgovarajućeg okruženja i to je prirodno, al protiv prirode???
Ona će uvek postojati, svidjala nam se ili ne!
JBga cry
uskoro ce 2012 pa cemo videti postoje razne teorije sta ce se tad desiti ali priroda cese koliko toliko osvetiti

Šta će biti 2012-te?
Oće, biće rešeno! Samo nas zanima kako....,
ali nikad nije bilo da nikako nije bilo... wink
Hmmmmm ne mogu naci bolje reci od one stare: ko prezivi - pricace.
Jedna od najarogantnijih i najbesmislenijih fraza koju novinari (i ne samo oni) nemilice trose je "Covek je (opet) pobedio prirodu."

Antropocentricno covecanstvo se ponasa kao da je izvan i iznad prirode, previdjajuci (da li je to slucajno) da je covek samo jedna i to prilicno marginalna prirodna pojava........

Dakle, ako se parafrazira, gore navedena floskula bi mogla da glasi "Covek je opet pobedio sebe". A zna se kakva je sudbina porazenih.......
"Covek je opet pobedio sebe". A zna se kakva je sudbina porazenih.......

Baš sam nedavno gledala emisiju u kojoj su spomenuli upravo ovako nešto...a emisija je bila o zmijama zvečarkama, kako su zahvaljujući ljudima i njihovoj pohlepnosti, začuđujuće brzo stekle novu sposobnost samoodbrane sad je nova vrsta došla na svet, odnosno evoluirale unazad 10 godina, onako kako nisu predpostavljali naučnici....a prestale su da zveče, jer su na taj način upozoravale na svoju prisutnost...sada odmah napadaju, a ljudi ih iskorištavaju za krajnje nehumane svrhe torbe, cipele, suvenire razne i ishranu, a njihov otrov je danas jedan od glavnih sastojaka za lek protiv raka, bolesti jetre pa čak i protiv multipleks skleroze...a sve manje je u prirodi zvečarki....što će reći sami smo krivi što životinje postaju inteligentnije a mi sve manje, igrajući se bogova....

wink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile

Šta će biti 2012-te?

Ukucaj na google pa ces saznati vise o tome. U principu jos stari narod maje su pretvidele ovaj fenomen nekih 600 god pre n.e. zatim egipcani, nostradamus... Fenomen se sastoji u tome da jednom u 26.000 god sve zvezde u zazvezdju ce se poredjati u jednu liniju i doci ce do velikih kosmickih zracenja izmedju zvezda, ali niko ne zna kakve bi tacne posledice to donelo po zemlju, jedan od scenarija je novi spilbergov film 2012 koji treba da se pojavi krajem septembra.
Šta će biti s kućom!

Ma može i klasika zemljotres uragani poplave i miševa više nema , a što pa uništiše i izedoše sve (da ne veruješ jedu i plaču)
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 12:38 pm.