Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Religija je obmana, bar ono sto pise u knjigama.
U pocetku bese tama.

A onda je covek izasao na svetlost dana i krenuo u susret Suncu.
...i tako Ikar osta bez krila... wink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
"Letite nasim avionima" - Kompanija "Ikar"

Da li bi takvi ikada nahvatali dovoljno putnika?
Sta vi zaista znate o religiji kojoj pripadate?

Kakva je veza izmedju vas i religije?
Sta vi zaista znate o religiji kojoj pripadate?

Kakva je veza izmedju vas i religije?

to mi je lokalni folklor kad mi se ide u crkvu!
winkwinkwink
Znaci, to je lokalna navika kod Bitera.
Izvinite profesore, ali ja necu dolaziti na ove casove. Smile Da ne bude posle neopravdani izostanak! 8)
Hei, cika Dzambas, ti li si to? 8) Tongue

U najnovijem izdanju - Welt der Wunder - Svet cuda - (Najmisteriozniji junaci istorije) pise..

Da li je Judas bio tajni osnivac Hriscanstva?

Najveca izdaja u istoriji: Za nekoliko srebrnih novcica Apostel Judas izdaje Mesiasa Isusa Hrista, predaje ga vlastima i odvodi ga time u sigurnu smrt.. -Crkva stigmatizira Judasa za Izdajicu na vecnost..
Gotovo 2000 godina kasnije, u godini 1970, otkriva se u Egiptu jedan prastari Manuskript. Kad postaje jasnije sta sadrzi, pocinje misterioza.. Dokument menja vise puta vlasnika, biva ukraden, pojavljuje se opet.. U mnogo losem stanju, sa izgubljenim delovima - izgleda zauvek. Tek 2006 uspeva prvi prevod.
Senzacija je perfektna: To je Judas-Evangelium - to je nestala, od crkve prokleta Knjiga Biblije. Glavna sustina teksta stavlja 2000 godina Hriscanstva u pitanje: Po njoj su Isus (Jesus) i Judas sklopili pakt - Izdaju za Vecnu Slavu. Isus je sam Judasa podesio/podmirio da ga preda Rimljanima. Mozda je Jesus predvideo da je kao Religiozni oglasivac na kraju puta. Njegovoj Vesti je moglo samo jos jedno pomoci za veliku vaznost - mucenicka smrt. I tako i bi. Na kraju su oboje dali licnu zrtvu za opstanak Hriscanstva. Tako stoji u Manuskriptu. Novi prevodi postavljaju tekst drugcije, tamo se prica o demonu Judasu - ali jedno je izgleda sigurno: Bez kobne izdaje Judasa Ischariota, bi ime Isus, njegovo ucenje i njegov zivot.. mozda samo prohujalo vetrom istorije..

..sta reci na to.. wink
Tongue hmmm.. shock
Religija je obmana, bar ono sto pise u knjigama.

Дрога је обмана.

Опијум је дрога.

"Религија је опијум за народ !" повика Маркс и настави да верује у

"Златно теле".

wink
Hei, cika Dzambas, ti li si to? 8) Tongue
....
..sta reci na to.. wink
Tongue hmmm.. shock

Vuk se po tragu poznaje.

A ja cu ti reci sve sto treba na te "novine"...
Iscitah vas...tesko stivo, nesto malo znala, nesto sada saznala..
Ne znam zasto me sve ovo podsjeti na knjigu koju sam procitala prije par godina i moja razmisljanja o istoj..Verner Keler- Biblija je u pravu.

Pitala sam se a gdje je nestala teorija o evoluciji, a o5...na putu od vjere ka nevjeri...ja sam negdje na sredini
ZabolE me uvo za tuđu dramu, živim svoju priču.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 11:33 pm.