Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Dok spavamo, ne sanjamo nista u prvih par sati, a zatim pocinju snovi. Nekih se secamo, neke zaboravljamo, od nekih se budimo ...

Kazu da san traje od nekoliko sekundi do nekoliko minuta i da cu crno-beli.

Najcesce jesu, mada sam ja imao i neke snove u koloru. wink

Ko sanja nase snove?
Snove sanjamo mi, interesantno, u okviru naših iskustava.

Navodno snovi u coloru se događaju pre nego "padne mrak" dok se smravamo. (tako su barem ispričali oni kojima je bernadinac sa burencetom došao u zadnji trenutak Wink )
Kazu, da su snovi ogledalo nase podsvesti, pomesani sa dogadjajima.
Sad, da li su oni crno beli, nemam pojma, meni se bar cini da sanjam u bojama. lol :D
Meni sve u coloru lollol

Ali zanimljivo je to sto mi se svi snovi bukvalno dogadjaju na nepoznatim mestima, sa znanim licima. wink
Nekad sam baš lepo sanjao, ali već izvesno vreme snovi su mi rastrzani i nekako konfuzni. Sve česće se dešava da ništa i ne sanjam. Ne znam ni sam šta je u pitanju ali da je dobro nije. Čovek bez snova je kao noć bez zvezda. wink Možda je to znak da bi trebalo nešto da promenim u svom životu, ženu npr...., posao, životnu sredinu, ko će ga znati. Smile
Nekad sam baš lepo sanjao, ali već izvesno vreme snovi su mi rastrzani i nekako konfuzni. Sve česće se dešava da ništa i ne sanjam. Ne znam ni sam šta je u pitanju ali da je dobro nije. Čovek bez snova je kao noć bez zvezda. wink Možda je to znak da bi trebalo nešto da promenim u svom životu, ženu npr...., posao, životnu sredinu, ko će ga znati. Smile

Jel ti ti os na indirektan nacin da mi kazes da planiras se selis severnije? 8)
Kazu da svaki san ne traje duže od par sekundi, i da čovek dok spava odsanja više snova, ali se seća samo onog pre nego se probudi, tj poslednjeg.
Odmoran čovek, koji ima određeno kad će leći i koji zaspi brzo po nekom ispitivanju nema snova, njegova podsvest je isprogramirana, (bar se ne seća) dok oni koji su malo umorniji, koji su legli a pre toga napunili zeludac, zbog dotoka krvi u zeludac koji obavlja svoju funkciju, mozak slabije cirkulise i projektuje te tzv slike koje mi nazivamo snovi.
Neki veruju u snove, ja se najčešće sećam onih kad samo malo dremnem popodne, ne zaklopim oči ni na 15 min, a odgledala sam film u snovima, prilično su realistični i uglavnom sanjam hranu, i probudim se gladna lollollollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Dok spavamo, ne sanjamo nista u prvih par sati, a zatim pocinju snovi. Nekih se secamo, neke zaboravljamo, od nekih se budimo ...

Kazu da san traje od nekoliko sekundi do nekoliko minuta i da cu crno-beli.

Najcesce jesu, mada sam ja imao i neke snove u koloru. wink

Ko sanja nase snove?

Mozda su snovi samo druga vrsta stvarnosti koju dozivljavamio na nekim drugim mestima a cesto se desava da u snu na kraju shvatimo da smo to mesto 1000 puta sanjali i bili tu pre toga i neke osobe koje nam se u snu cione poznate u prvoj fazi budjenja od nekoliko sekundi se setimo tih lica da smo ih sanjali i sretali vise puta u svojim snovima.
Verujem da su snovi mnogo brzi u odnosu na ovu drugu stvarnost ali neverujem da traju bas par sekundi.
Radi poredjenja cu reci da je moj odnos od prilike da sat vremena pravih stane u 10-15 minuta sna nekih komleksnih a ima i brzalica koje traju par sekundi.
Slozila bih se sa tobom, da snovi ne traju po par sekundi .
Vraticu se u prvi razred,secam se kad nam je uca pricao o snovima i dobro pamtim recenicu kad je rekao da i samo pomeranje ruke u snu ( primer ) moze da traje i sat vremena ali da se nama cini da je to samo sekund wink
Jung pretpostavlja da sva ljudska bica dele kolektivnu podsvest.

Da li delimo i snove?
...davno sam čitao Junga...čisto informativno...kol'ko se sjećam. on je kolektivnu podsvijest upravo i izveo iz zajedničkih značenja slika iz snova za sva podneblja i kulture (arhetipovi, ili tako nešto)...moguće je da sam sve pobrkao... shock
rum_punch(manki)live.com
Jedno je povezano s drugim.

A ima li jos poneko u nasim snovima, osim nas samih?
Vraticu se u prvi razred,secam se kad nam je uca pricao o snovima i dobro pamtim recenicu kad je rekao da i samo pomeranje ruke u snu ( primer ) moze da traje i sat vremena ali da se nama cini da je to samo sekund wink

ja se ne bih slozio sa tobom... primer... kako moze da ti se cini da pomeranje ruke u periodu spavanja moze da traje sat vremena...ako spavash? kada spawash, wreme i percepcija ne 'deluju' isto kao i kada su funkcije na normali... na nekoliko mesta sam protzitao da prosecan san traje izmedju 9-20 secundi... mislim 9-20sec realnog vremena... josh jedan primer...
zaspish na 10-15 minuta... odsanjash san u kome loopam, owde si, onde si, izdeshava se owo ili ono... u realnom vremenu da bi se to izdeshavalo potrebno je bar sat minimum...ali spavao sam samo 10-15 minuta????? usporen metabolizam, funkcije na minimumu, protok krvi takodje, wreme drugacije deluje na organizam nego kada su swe funkcije na 'radnom nivou', zato i stalno pitanje koliko traju snovi... san 10-20 sec shto u realnom wremenu odgovara nekih x sati jbm li ga koliko wetj...

ja se ne bih slozio sa tobom... primer... kako moze da ti se cini da pomeranje ruke u periodu spavanja moze da traje sat vremena...ako spavash? kada spawash, wreme i percepcija ne 'deluju' isto kao i kada su funkcije na normali... na nekoliko mesta sam protzitao da prosecan san traje izmedju 9-20 secundi... mislim 9-20sec realnog vremena... josh jedan primer...
zaspish na 10-15 minuta... odsanjash san u kome loopam, owde si, onde si, izdeshava se owo ili ono... u realnom vremenu da bi se to izdeshavalo potrebno je bar sat minimum...ali spavao sam samo 10-15 minuta????? usporen metabolizam, funkcije na minimumu, protok krvi takodje, wreme drugacije deluje na organizam nego kada su swe funkcije na 'radnom nivou', zato i stalno pitanje koliko traju snovi... san 10-20 sec shto u realnom wremenu odgovara nekih x sati jbm li ga koliko wetj...

Ako su lagali mene i ja lazem vas wink
Snovi (najčešće) jesu crno beli, ali ih u toku "reprodukcije, prekrečimo" u poznate boje.

Što se tiče dužine sna . . . proverivo je . . . posmatrajte nekoga dok spava, u određenom trenutku primetiće se brzi pokreti očiju (naravno, ispod zatvorenih kapaka). To traje svega nekoliko sekundi. Kada prestane pomeranje očiju, slobodno probudite i pitajte osobu šta je sanjala.

Freud bi na ovom mestu pitao i "Zašto si to sanjao/la?" Wink
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 1:43 am.